Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Kütüphane] Donquixote Rosinante †

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

• Severim

Kullanılan: 223 81.1%
  • Sevmem

Kullanılan: 52 18.9%

• Kullanılan toplam oy
    275
@Hakili Yumruk

Editledigim mesajda yazdim demek istedigini gayet anladim ama sen analizin cikis noktasini anlamamissin benim anlatmak istedigim nokta o.

Son edit: evet kesin olarak fikrim bu hainlik olarak gormuyorsa dedigim gibi ihanet anlayisi farklidir ya da kotu karakterin beslemis oldugu iyi karaktere olan duygular isin icine giriyor, anlamadigim nokta bu...

Son düzenleme:
@Hakili Yumruk

Editledigim mesajda yazdim demek istedigini gayet anladim ama sen analizin cikis noktasini anlamamissin benim anlatmak istedigim nokta o.

Son edit: evet kesin olarak fikrim bu hainlik olarak gormuyorsa dedigim gibi ihanet anlayisi farklidir ya da kotu karakterin beslemis oldugu iyi karaktere olan duygular isin icine giriyor, anlamadigim nokta bu...
Olay hater fan olayı değil aslında. Sıkıntı şu "kötü karaktere yapılan yamuk" ya da "iyi karakterin yaptığı yamuk" meşru görülmek isteniyor. Dolayısıyla aksini savunmaya çalışıyorlar. Yoksa iki tarafta da hater fan sayısı azdır.

Ee senin yaptığının ne farkı oldu peki ? Sende kendi bakış açına uymuyor diye karşı tarafı Dof düşmanı ilan etmişsin.Hemde daha bir önceki mesajından bu alıntı.Kendinle çelişmişsin.
Çarpıtma söylediğini.Karaktere karşı çok fazla kin ve küçümseme var bunu kendileri de inkar edemez birşey ilan etmesine gerek yok.Bu yüzden göremedikleri noktalardan bahsediyor arkadaş sadece üzerine alınacak olanlar için genel konuşmuş.Farklı düşünüyor diye kimseyi ayrı kategoriye sokmamış.Öyle olsa roci fanlığıyla suçlardı o zaman dediğin olurdu.Ama zaten kabul ettikleri bir görüş var o görüş yüzünden de çoğu şeyi atlıyorlar.

Son düzenleme:
Eyvah, karakteri itibarsızlaştırıp gömenler gelmiş Doflamingonun karakterine saldırıyorlar diyerek savunuyor ldhasohdads Doflamingo'nun iyi kötü veya nötr olmasını hiçbir ilgisi yok :S

Çarpıtma söylediğini.
Tam olarak nereyi çarpıtmışım açıklarsan güzel olur.

Karaktere karşı çok fazla kin ve küçümseme var bunu kendileri de inkar edemez birşey ilan etmesine gerek yok.Bu yüzden göremedikleri noktalardan bahsediyor
Bende diyorum ki belki onlar karaktere karşı kinli değildir siz Dof'u fazla sevdiğinizden mantıklı bakamıyorsunuzdur ? Hoş bunu da söylemem asıl dediğimin de bunla alakası yoktu ya neyse.

Olay hater fan olayı değil aslında. Sıkıntı şu "kötü karaktere yapılan yamuk" ya da "iyi karakterin yaptığı yamuk" meşru görülmek isteniyor. Dolayısıyla aksini savunmaya çalışıyorlar. Yoksa iki tarafta da hater fan sayısı azdır.
Hocam sizi tebrik ederim guzel deginmisiniz olay tam olarak bu ben artik ihanet mi degil mi olayini gectim niye mesru olarak göruluyor ona anlam veremedigim icin bu kadar uzadi konu aslinda, aksini savunmaları ilginç ona değinmeye çalışmıştım

Son düzenleme:
Tam olarak nereyi çarpıtmışım açıklarsan güzel olur.

Bende diyorum ki belki onlar karaktere karşı kinli değildir siz Dof'u fazla sevdiğinizden mantıklı bakamıyorsunuzdur ? Hoş bunu da söylemem asıl dediğimin de bunla alakası yoktu ya neyse.
Bu konuda inatçısınız o yüzden Doflamingo haterısınız dememiş arkadaş.Zaten düşmanlıklarını açıkça dile getiren dalga geçen kitleye hitap ediyor,bu yüzden önemli noktaları atladıklarını söylüyor.Aynı şey değil bunlar.

1 - Baya bir nefret birikimi var öyle birşey yok.
2 - Sevdiğimiz doğrudur ama cidden bu yüzden değil.

Doffy açısından da dışarıdan bakan birisi için de bu açıkça ihanettir.En fazla iyi olmuş zaten kötü korsandı diyebilir ve durumu kabullenebilirsin.Ancak bunu da yapmıyorlar doğrudan durumu da inkar etme yoluna gidiyorlar.İhanet etmedi şaka yaptı sırf şaka yaptığı için neden-sonuç ilişkisinden dolayı öldü yani anladın.Doflamingo ailesinden birini durduk yere öldüren birisi değil tavrı biliniyor ortada gerçekten bir ihanet söz konusu olması lazım.

Son düzenleme:
Rosinante iyi adamdır, hoştur amma velâkin yaptığı davranış ortada. Kardeşine ihânet etti mi? Etti. Ama Rosinante ihânet etti diye Dof iyi adam olmaz. Sadece Rosinante'nin yaptığı davranış, kelime anlamı olarak ''ihânet''. Fakat yaptığı davranışın gerekçeleri falan tartışılabilir falan fişman işte.

Yaani bu konunun 2+2=4 gibi kesin bir cevabı yok. Kim açısından bakıldığına bağlı.

Bu konuda inatçısınız o yüzden Doflamingo haterısınız dememiş arkadaş.Zaten düşmanlıklarını açıkça dile getiren dalga geçen kitleye hitap ediyor,bu yüzden önemli noktaları atladıklarını söylüyor.Aynı şey değil bunlar.

1 - Baya bir nefret birikimi var öyle birşey yok.
2 - Sevdiğimiz doğrudur ama cidden bu yüzden değil.

Doffy açısından da dışarıdan bakan birisi için de bu açıkça ihanettir.En fazla iyi olmuş zaten kötü korsandı diyebilir ve durumu kabullenebilirsin.Ancak bunu da yapmıyorlar doğrudan durumu da inkar etme yoluna gidiyorlar.İhanet etmedi şaka yaptı sırf şaka yaptığı için neden-sonuç ilişkisinden dolayı öldü yani anladın.Doflamingo ailesinden birini durduk yere öldüren birisi değil tavrı biliniyor ortada gerçekten bir ihanet söz konusu olması lazım.
Arkadaşa yüklenmek gibi bir derdim yok.O yüzden onun üstünden devam etmiyim.Yine de arkadaşın 2 cümlesinde hala bir çelişki olduğunu düşünüyorum orası ayrı.

İhanet kısmında işte hala çok net bir şeymiş gibi söylüyorsunuz.Onun ihanet olup olmadığı gayette tartışılabilir.Bu yüzden bu kadar net bir şekilde hüküm vermeniz yanlış.Ayrıca olayı ısrarla Dof-Rosi tartışmasına çeviriyorsunuz.Benim arkadaşa karşı çıktığım yerin Dof-Rosi'yle alakası bile yoktu.Neyse olayı illa ihanete bağlıcaksanız dediğim gibi bu konu tartışılabilir.Rosi kendi yerinin Dof'un yanı olmadığının farkında.Dof'un ona ihanet etti demesi böyle olduğu anlamına gelmiyor.Rosi zaten Dof'un caniliğini gördükten sonra onun karşısında yer almış.

İhanetin felsefesi varoluşumuzun temelinde yatan güven duygusuna karşı işlenir. Yani Rosinante, Doflamingo'nun güvenine karşı geldiyse ihanet etmemiş mi oluyor? Kendi yargılarımızla herhangi bir hazneye koyamayacağımız bir olgu bu. Rosinante ihanet etmiş, doğru olduğuna inandığı şeyi yapmıştır. İkisini de severim. Siz de sevin :/
Arkadas burda guzelcene ozetlemis ihanet kavraminin kendi yargilarimizla egip bukemeyiz, ya etmistir ya etmemistir. Daha bunu bile kabul etmiyorsunuz, rosi karakterini yerden yere vuran yok ama su goturmez gercekleri de tartismayalim yani abes oluyor.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık