Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Kütüphane] Donquixote Rosinante †

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

• Severim

Kullanılan: 223 81.1%
  • Sevmem

Kullanılan: 52 18.9%

• Kullanılan toplam oy
    275
Eline sağlık.Objektif adamın hali bir başka oluyor.;)
Eyvallah sadece tarafsız bir şekilde yorum yapmaya çalıştım, başkalarının dof'a karşı saçma kinleri yüzünden anlamsızca göremedikleri bir durum bence bu olay.Bazıları dof fanlarına karşı kendince bu karakteri savunma amacı güdüyorlar. Bir sivri zekalı arkadaş da senin mesajının üzerinden benim yorumumun objektifliğine laf atıyor, dalga amaçlı yazılan bir yazı yok ya da dof fanlığından kaynaklanan bir taşlama da yok ortada. Yalnızca rosinante karakterinin çok fazla oturaklı olmadığına değinmek istemiştim belki daha derinlemesine işlese idi oda efendi daha iyi bir analiz yapılabilirdi ama ortada benim gözümde hiç bir şey yokken kendisi gibi küçük olan abisine şeytan gözüyle bakması(en başından itibaren) ve ona karşı ihanet içinde olması saçmalık geliyor bana ve bunun izahı yok.

E.oda bize şöyle oldu böyle oldu gibisinden daha derinlemesine işleseydi daha farklı konuşabilirdim ama bu benim dof'a karşı beslemiş olduğum bir takım hislerden dolayı bir karakteri yargılamam değil tamamen karakterin kendisinin bende uyandırmış olduğu hislerden kaynaklı bir yargılamamdır diyebilirim.

Eyvallah sadece tarafsız bir şekilde yorum yapmaya çalıştım, başkalarının dof'a karşı saçma kinleri yüzünden anlamsızca göremedikleri bir durum bence bu olay.Bazıları dof fanlarına karşı kendince bu karakteri savunma amacı güdüyorlar. Bir sivri zekalı arkadaş da senin mesajının üzerinden benim yorumumun objektifliğine laf atıyor, dalga amaçlı yazılan bir yazı yok ya da dof fanlığından kaynaklanan bir taşlama da yok ortada. Yalnızca rosinante karakterinin çok fazla oturaklı olmadığına değinmek istemiştim belki daha derinlemesine işlese idi oda efendi daha iyi bir analiz yapılabilirdi ama ortada benim gözümde hiç bir şey yokken kendisi gibi küçük olan abisine şeytan gözüyle bakması(en başından itibaren) ve ona karşı ihanet içinde olması saçmalık geliyor bana ve bunun izahı yok.

E.oda bize şöyle oldu böyle oldu gibisinden daha derinlemesine işleseydi daha farklı konuşabilirdim ama bu benim dof'a karşı beslemiş olduğum bir takım hislerden dolayı bir karakteri yargılamam değil tamamen karakterin kendisinin bende uyandırmış olduğu hislerden kaynaklı bir yargılamamdır diyebilirim.

Oturaklı düşündüğün zaman zorlama olduğu görülüyor durduk yere çamur atmıyoruz ama öyle sanılıyor.O açıdan bu yoruma sevindim açıkçası.

Şimdi sen bu şekilde konuştun diye sen bile fan ilan edilirsin yakında onu da söyleyeyim.Çünkü foruma göre deli saçması düşünceler ya bunlar o yüzden sadece fanlar böyle düşünebilir.:mincika:

İhanetin felsefesi varoluşumuzun temelinde yatan güven duygusuna karşı işlenir. Yani Rosinante, Doflamingo'nun güvenine karşı geldiyse ihanet etmemiş mi oluyor? Kendi yargılarımızla herhangi bir hazneye koyamayacağımız bir olgu bu. Rosinante ihanet etmiş, doğru olduğuna inandığı şeyi yapmıştır. İkisini de severim. Siz de sevin :/
Güzel özetlemişsin.

Oturaklı düşündüğün zaman zorlama olduğu görülüyor durduk yere çamur atmıyoruz ama öyle sanılıyor.O açıdan bu yoruma sevindim açıkçası.

Şimdi sen bu şekilde konuştun diye sen bile fan ilan edilirsin yakında onu da söyleyeyim.Çünkü foruma göre deli saçması düşünceler ya bunlar o yüzden sadece fanlar böyle düşünebilir.:mincika:
Düşünsunler bakalim zaten karsi tarafin bakis acisina ters dustunmu ya fan olursun ya da birsey bilmiyor olursun hep onlar haklidir çünkü :(

Düşünsunler bakalim zaten karsi tarafin bakis acisina ters dustunmu ya fan olursun ya da birsey bilmiyor olursun hep onlar haklidir çünkü :(
başkalarının dof'a karşı saçma kinleri yüzünden anlamsızca göremedikleri bir durum bence
Ee senin yaptığının ne farkı oldu peki ? Sende kendi bakış açına uymuyor diye karşı tarafı Dof düşmanı ilan etmişsin.Hemde daha bir önceki mesajından bu alıntı.Kendinle çelişmişsin.

Ee senin yaptığının ne farkı oldu peki ? Sende kendi bakış açına uymuyor diye karşı tarafı Dof düşmanı ilan etmişsin.Hemde daha bir önceki mesajından bu alıntı.Kendinle çelişmişsin.
Orada genel bir yargıdan bahsettim, yanlızca benim yorumum üzerinden çelişkiye düştüğümü iddia etmen de ilginç üstelik tek dayanağın benim yorumum. Ama ben sana bu konu üzerinden bir çok arkadaşın nasıl dof'a karşı olan hislerinden yola çıkarak rosinanteyi savunduklarını gösterebilirim. Klasik bir şeydir, İyi karakter her zaman kötü karakterden beslenir. Bu beslenme hep iyi anlamdadır. Kötü karakter ise her zaman iyi karakter üzerinden dışlanan kişidir, ama burada kötü karakterin farklı bir durumu var. Dof, kardeşi olan rosinante karakterine hiç birşey yapmadığı halde, kendince iyi karakter olarak görülen rosinante karakteri dof'a daha çocukken misyon edinip onu durdurmayı hedefliyor. Üstelik bu kişi abisi, onu iyilik yoluna çevirmeyi değil direk şeytanın kendisi olarak görüp ihaneti meşrulaştırıyor gözümüzde.

Kendi kendimle çeliştiğim yok eğer bazı arkadaşların burada yazdığı yorumları görseydin dof üzerinden nasıl rosinante karakteri haklı çıkarılmaya çalışldığını görürdün. Her ne kadar dof ve law için oluşturulmuş figuran bir karakter olsa da seriye renk katmıştır inkar etmiyom. Hatta kendisi hoşuma bile gitmiştir, ama bana yaptıkları çok tutarsız geldiği için bunları belirttim, yani bir insan nasıl abisine küçüklükten beri yalan söyler ve onun arkasından en başından beri iş çevirir. Niye onu yalnış yaptığına ikna etmezken ihanet içerisinde olur benim anlamadığım nokta bu ve diğer anlamadığım da adamın ihanet ettiğini niye kabul etmediğinizdir, evet iyi biri olabilir ama ihaneti niye kabul etmiyorsunuz gerçekten anlamsız :D bunu dediğim gibi yorumlardan da şu kanıya vararak söylemiştim kötü karaktere olan ister istemez oluşan kötü hisler iyi karakteri beslediğinden ihaneti düşünemiyorsunuz.

@valanis

Ben Dof-Rosi kıyasına girmedim farkındaysan.Rosi'yi savunanları Dof düşmanı ilan ettikten sonra sanki bunu karşı taraf yapıyormuş gibi göstermenin çelişkili olmasından bahsettim.

nasıl dof'a karşı olan hislerinden yola çıkarak rosinanteyi savunduklarını gösterebilirim.
Göstersen ne olucak ? Gösterdiklerin tamamen senin kişisel görüşünden ibaret olur.Belki adam Dof düşmanı değil fakat gerçekten öyle düşündüğü için Dof'un aleyhine konuşuyor ? Sen Dof aleyhine konuşanları Dof düşmanı yapıyorsun ama belki de sen fazla Dof fanısın ? Bu da bi ihtimal.Yani onlarda senin için bunu savunabilir ?

Sorun bir karakter aleyhine konuşan herkesi o karakterin düşmanı ilan etmenizde.Adam gerçekten öyle düşünüyor olamaz mı yani ? Tek ihtimal o karakterin düşmanı olması mı ? Ya da sen fazla fanlık yaparak yorumluyor olabilir misin ? Bunları bilmeden ya da kanıtlayamıcağın bir şekilde karşı tarafa ithamda bulunuyorsun daha da kötüsü bunu çelişkili bir şekilde yapıyorsun.

@Hakili Yumruk

Dostum mesele fanlik meselesi degil ortada bir gercek var ve bunu inkar ediyorsunuz, bana sunu soyle rosi ihanet etti mi etmedi mi olay bu, niye olayi dof fanligina getirdigini anlamak da guc ben sana soyle söyle diyorum, yok sen dof fanisin gibi yorumlar cok havada kaliyor, evet doffyi rosi den daha cok sevdigim bir gercek ama bir karakteri saplantili bir sekilde sevmek ayri birsey.

Yalnizca su sorunun cevabi nedir sence, rosi ihanet ettimi etmedi mi?

Edit: son olarak sunu ekleyim farkindaysan genelleme yaptigimi soyledim tabikide herkezin dof dusmani olmasi gerekmiyor o dusuncede olanlar icin ama ortada ki gercegi inkar etmeleri garibime gidiyor o yuzden oyle bir analiz yaptim o kadar.

Son düzenleme:
@Hakili Yumruk

Dostum mesele fanlik meselesi degil ortada bir gercek var ve bunu inkar ediyorsunuz, bana sunu soyle rosi ihanet etti mi etmedi mi olay bu, niye olayi dof fanligina getirdigini anlamak da guc ben sana soyle söyle diyorum, yok sen dof fanisin gibi yorumlar cok havada kaliyor, evet doffyi rosi den daha cok sevdigim bir gercek ama bir karakteri saplantili bir sekilde sevmek ayri birsey.

Yalnizca su sorunun cevabi nedir sence, rosi ihanet ettimi etmedi mi?
Ya hacı sen beni anlamıyor musun ? Ben Dof-Rosi hakkında dediklerine bir şey demedim.Dikkat edersen sadece karşı tarafı Dof düşmanlığıyla suçladığın yeri alıntıladım.Hala inkar ediyorsunuz demende ayrı bir ilginç zaten.Sen ihanet olarak görüyor olabilirsin ama 2+2=4 kadar net bir şey değil ki bu.Adam ihanet olarak görmüyordur ki bu da gayet tartışılabilir.Yani sen nasıl kesin hüküm verip inkar ediyorsunuz diyebiliyorsun ? Kaldı ki karşı tarafın Dof düşmanı olduğunu bile kanıtlayamadan ?

Sen olayı Dof-Rosi tartışmasına getiriyorsun inatla ama benim tartıştığım kısmın Dof ve Rosi'yle zerre alakası yok.Neyse sorun cevapsız kalmasın diye söyliyim bana göre ihanet etmemiştir.Ama asıl mevzu bu değil.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık