Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Kütüphane] Donquixote Doflamingo

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

• Severim

Kullanılan: 272 74.5%
  • Sevmem

Kullanılan: 93 25.5%

• Kullanılan toplam oy
    365
Nesini kalitesiz buldun reyiz?
Kendisi Croco tuttu diye özellikleri arttırılıp getirilen çakma bir tasarımdır. Bayağı bir hikayeye, gereksiz bir havaya, tepeden inme abartılara sahiptir. Bu konuda tonla yazmışımdır herhalde düşüncelerimi ya, tekrara düşmeyelim. Bir örnek verip geçelim;

Trebol: Oha lan, h. haki! Haydi elimizde ne var ne yok bu çocuğa yatıralım, çok sağlam bir meyve var elimizde onu yedirelim ve olabildiğince egosunu parlatalım da çocuk bize lider olsun.

Dof: Tamam, olur.

Bu ne la?

Kendisi Croco tuttu diye özellikleri arttırılıp getirilen çakma bir tasarımdır. Bayağı bir hikayeye, gereksiz bir havaya, tepeden inme abartılara sahiptir. Bu konuda tonla yazmışımdır herhalde düşüncelerimi ya, tekrara düşmeyelim. Bir örnek verip geçelim;

Trebol: Oha lan, h. haki! Haydi elimizde ne var ne yok bu çocuğa yatıralım, çok sağlam bir meyve var elimizde onu yedirelim ve olabildiğince egosunu parlatalım da çocuk bize lider olsun.

Dof: Tamam, olur.

Bu ne la?
Trebol'un niyeti başkaydı. Sapığın teki o. O yüzden sorguluyorsun sen. ;)

Doflamingo seride şimdiye kadar yazılmış en kaliteli kötü karakterdir bana göre.Geçmişi bile özenilerek tasarlanmıştır.Geri dönüşü olacağını ve hakettiği yeri bulacağını düşünüyorum.Serinin gidişatını etkileyebilecek bir karakter.

Doflamingo'yu gördükçe, yazarların "şan, şöhret, ün veya maddi kaygılar" uğruna özgünlüklerinden uzaklaşmaları geliyor aklıma. Aklınıza gelebilecek ne tür bir seri olursa olsun, fanların etkisi ile istedikleri kararları alamayan yazar, senarist veya yapımcılar ile dolu her yer.

Normal şartlar altında -belki de- ölmesi gereken bir karakter olan Dof'un aykırı kişiliği sayesinde çok sevilmesi ve Oda'nın büyük bir kitleyi kaybetme ihtimalini göze alamaması sonucu hala yaşatılan bir karakter.

Yukarıdaki cümlede Dof ve Oda kelimeleri yerine koyabileceğimiz sayısız isim bulunuyor.

Son düzenleme:
Nojiko, Bellemere, Coby, Vivi, Akıl Hocası, Saul D., Robin'in anası, Robin'in hocaları, Otohime, King Riku, Kyros(çocukken işlediği suçtan dolayı çok tereddüt ettim ama yazmamazlık edemedim.) Sanji'nin anasıyla, ablası, Law'ın anası, babası, sister dediği hocası, Camie, Smoker, Tashigi, Kaya, onunla ilgilenen koyun adam, Iceberg, Usopp'un anası ve tabiki son olarak;

Buna cevap verecektim unuttum.

Senin iyi-kötü ayrımında bir sıkıntı var galiba.

Nojiko'nun kötülük yapacak fırsatı var mı? Bellemere'nin geçmişi belirsiz. Coby çocuk daha. Vivi Crocodile'ın örgütünde çalıştı. Akıl hocası kim ya? Saul'un neresi iyi bunu nerden çıkarıyoruz? Sırf Robin'i kurtardı diye mi? Başka görevlerde kaç tane masumun ölümüne göz yumdu biliyor muyuz? UZatmak istemiyorum çok.

1-2 iyilik yaptı diye karakterler direkt iyi olmuyor. 1-2 kötülük yaptı diye de tamamen kötü olmuyor.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık