Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Uyarıyı kapat
Sayın ziyaretçi, Korsan Fan'a hoş geldiniz. Forumumuzdaki konulara yorum yazmak, muhabbetlere katılmak ve forumumuza paylaşımlarınızla katkıda bulunmak için "Şimdi üye ol!" butonuna tıklayarak kayıt olunuz. Üyelik ile ilgili soru ve sorunlarınız için "Facebook" sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

[Kütüphane] Donquixote Doflamingo

'Donquixote Korsanları' forumunda Smoker tarafından 9 Ağu 2009 tarihinde açılan konu

?

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

 1. Severim

  129 oy
  72.1%
 2. Sevmem

  50 oy
  27.9%
 1. Daredewill (Üye)
  Mesaj Sayısı 13,682
  Üyelik Tarihi29 Nis 2015
  Fuji eşit vasıfsız, yahu sen bu seride amiral olacaksın sonra yanındaki koramiral ve askerleri koruyamayacaksın. Sivil diye de boş boş konuşacaksın. Kendi adamını korumayıp atıp tutana ne diyelim? Dof'a en son lafı bu vasfısız yüzünden atmak lazım.
   
 2. Mesaj Sayısı 9,589
  Üyelik Tarihi15 Ağu 2015
  :hhh:
   
 3. Kuroro Skill Hunter Site Yetkilisi

  Kuroro (Skill Hunter)
  Mesaj Sayısı 4,850
  Üyelik Tarihi16 Kas 2014
  Eminim sen yorumlarını yazarken hayranlıklarını hiç işin içine karıştırmadan, tamamen objektif bir değerlendirmede bulunuyorsundur. :D Amirallere bir hayranlığım da yok açıkçası. Unvanlara da takılmam ama ortada bariz gerçekler var.

  Doğru, Shichibukai sisteminin yanlışlığını tüm dünyaya duyurmak isteyen ve buna yönelik bir plan yapan Fujitora, şehir bir korsan tarafından kurtarılmadan önce kafesi yerle bir etmeliydi haklısın. :/ Hem kafes yok edilemeyen, kırılmaz bir teknik olsa bile ne alaka ya? Kafes ile mi dövecek rakiplerini? Garp da gayet rahat bir şekilde, özel bir teknik kullanmadan yumruk indirmişti Marco'ya ama konu o değil zaten. Neyse, ben cevabımı aldım. Doflamingo'nun sağ kol gücünde olduğunu ve Luffy'nin Katakuri'yi yendiği halinin Dof'u yendiği halinden güç olarak fazla bir farkı olmadığını (hem de mangakanın hakinin gelişimine dair verdiği son bilgilere rağmen) düşündüğüne göre bu tartışmanın bir sonuca varması da imkansız hale geliyor.
   
 4. RedTeroR Our Is The Fury

  RedTeroR (Our Is The Fury)
  Mesaj Sayısı 8,908
  Üyelik Tarihi8 Ağu 2009
  Dof beş yaşında ağzında emzik varken ölmeyeceğim dedikten sonra haki salmış hırs küpü adam, Kata ise anamı döveceksen evi üzerine yapacağım diyebilecek bir tip.

  Kata sabaha kadar Dof'u döver mi ? Döver ama o savaşı kim kazanır Dof.

  Artı, alıntıladığın mesajda özellikle vurgulayıp belirttiğin şeyler olmadı mı yani :hhh:
   
 5. Kuroro Skill Hunter Site Yetkilisi

  Kuroro (Skill Hunter)
  Mesaj Sayısı 4,850
  Üyelik Tarihi16 Kas 2014
  Karakteristik özelliklerle güç seviyelerini birbiriyle karıştırmamak gerek. Luffy'ye işlemeyen hırsı Katakuri'ye mi işleyecek? Pek sanmıyorum. D. iradesi yok bu adamda. Hem Katakuri'nin de h.hakisi var. Uyanışı ile Luffy'ye doğru düzgün hasar vuramayan biri, Luffy gibi k. hakisini geliştirip, Katakuri'ye doğru düzgün darbe indirebilir mi orası bile belli değil. Ki Luffy, Doflamingo dövüşünden farklı olarak, gelişmiş k.hakisine ek olarak hıza dayalı formunu da kullanmıştı. Ha tabi bu konu Katakuri vs. Doflamingo'yu tartışmanın yeri değil. İstersen Genel Tartışma'da devam edebiliriz.

  Vurguladığım kısıma yönelik cevabımda, kafesin nihai bir teknik olabileceğini de söyledim. İki ihtimal var bence. Birincisi, Fujitora Kuş Kafesi'ni bilerek kırmamış olabilir. Çünkü şehri Luffy'nin kurtarmasına dair oynadığı kumar, tüm planının zeminini oluşturuyordu. İkinci ihtimale gelirsek, Kuş Kafesi kırılamaz/kesilemez bir teknik olabilir. Bu durumda da Fujitora Doflamingo'ya saldırmamaya niyetli olduğuna göre, herkesle birlikte ittirmekten başka bir şansı olmuyor. Ha tabi benim ihtimal vermediğim, ama Doflamingo'ya gönül vermiş arkadaşların öne sürebileceği üçüncü bir ihtimal daha var. Kuş Kafesi, Amiral ve bir sürü adamın güçlerini birleştirdiklerinde bile karşı koyamayacakları, ama aslında durdurulabilen/yok edilebilen bir teknik de olabilir. Yonkouların bile soğuk terler akıtarak etkisiz hale getireceği cinsten bir tekniktir belki. :oleyo: Böyle bir durum bile, Fujitora ile yapacağı muhtemel bir dövüşte, Dof'un kafesin içinden çıkıp rakibini kafesin içinde tek bırakmadığı sürece pek bir şey ifade etmiyor.
   
 6. RedTeroR Our Is The Fury

  RedTeroR (Our Is The Fury)
  Mesaj Sayısı 8,908
  Üyelik Tarihi8 Ağu 2009
  Luffy'e işlemeyen pek ala Kata'ya işleyebilir, karakterin dövüşe çok fazla etki ettiğini ise bizzat Kata'dan öğrendik. Adam üç beş vuruş attıktan sonra Dof kendisinden güçsüz olsa bile, eğiterek tepesine çıkartabilecek kadar ahmak. Yapmadığı şey de değil hani.

  Benim konu ile ilgili tavrım ise net, Dofi yerilebilir pek tabi ama bunu yaparken Fuji gibi bir karakter üzerinden yapılması komik. Adamın kafası kel olsa, elinde ilaç olsa gider mabadına sürer o ilaçı bu kadar da anlamsız bir karakterdir kendisi :artiz:
   
 7. Alpamis Monkey D. Luffy

  Alpamis (Monkey D. Luffy)
  Mesaj Sayısı 13,773
  Üyelik Tarihi8 Eki 2014
  2 Dof eder mi 1 Kata?
   
 8. Eustass Captain Kidd (yavşanks)
  Mesaj Sayısı 8,272
  Üyelik Tarihi4 Tem 2016
  Bire bir de bile zor iken iki taneyi mi alır diyorsun yani ?
   
 9. Alpamis Monkey D. Luffy

  Alpamis (Monkey D. Luffy)
  Mesaj Sayısı 13,773
  Üyelik Tarihi8 Eki 2014
  Gömer kalıbını çıkarır zeminde bir tanesinin.
   
 10. Miyata Ichirou İppo > Miyata

  Miyata Ichirou (İppo > Miyata)
  Mesaj Sayısı 636
  Üyelik Tarihi3 Şub 2018
  Kata>>Cracker>Dof.
   

Bu Sayfayı Paylaş

Konuyu Okuyanlar (Üye: 0, Ziyaretçi: 0)

Yukarı Çık