Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] Doctor Who (2005-)

Diziyi Beğendiniz mi?

• Evet, beğendim.

Kullanılan: 1 50.0%
  • Hayır, beğenmedim.

Kullanılan: 1 50.0%

• Kullanılan toplam oy
    2
Capaldi hepsinden iyi oyuncu zaten. Bu doktoru nasıl buldular ? Beğenilmedi mi pek ?
Bazıları aşırı abartmış gene niyeyse. Hâlbuki Doktor'un ilk performansında insanın içi gıcıklanır bi'. Alışamazsın hemen. 10 üzerinden 5 verenler gördüm ama onlar genellikle bölümün kendisine karşı bir tutum almışlar. Kadının iyi oyuncu olduğunu biliyorduk zaten, önemli olan iyi bir Doktor olup olamayacağı. Birkaç bölüm içinde oturmuştur umarım karakteri.

"İngiliz aksanı ve göze tuhaf gelen hareketler yapmakla Doktor olunsaydı kolaylıkla olurdum." dedim dün kendi kendime. Mühim olan Doktor olabilmekte, o ruhu verebilmekte. Ben o ruhu henüz alamadım. İnsanların aldandığı nokta alışılmışın dışındalık sanırım sadece. Oysa hissettirebilmesi gerekir.

Bu kadın ne kadar çabalarsa çabalasın Capaldi'nin seviyesine ulaşamaz. Ses tonu falan çok etkiliyor. İlk bölüm itibarıyla kötü oynamamış olsa da geçmiş doktorlardan, özellikle de Tennant'tan esintiler verdi. İnternette Tennant+Smith diyenler olmuş. Oysa kendisi olmalı.

Benim favorim Matt ve Capaldi.
Ya Capaldi gerçekten muazzam bir oyuncuydu ama adama iyi bölümler yazılmadı. Açıkçası David veya Matt deyince aklıma 10 bölüm geliyorsa Capaldi deyince 1-2 bölüm geliyor. Bu onu pek de hatırlanabilir biri yapmayabilir ve bence üzücü bir durum. :/ Akşam fırsat yaratıp izleyeyim de ona göre gömeyim ya da öveyim kadını. :D

O da dizi. :( Kadının hareketlerinde, tonlamalarında Doctor'dan ziyade Capaldi'yi görüyorum. Bir tek bende mi oldu bu?
10. ve 11.nin bir melezi gibi ama Capaldi gibi kendi kendine konuşurken gizem katamıyor. Hiperaktif bir Doctor yapmak zorunda mı hissetmiş kendini acaba :S

Ayrıca çekim teknikleri mi değişmiş ne olmuş, edit falan kötü ya :S Fazla yavaş geldi bana ve fazla sinematik? gibi. Mesela bi diyalog dönüyor ama temposu o kadar yavaş ki, cevaplar bi yerde komik yada eğlenceli olsa bile bu yavaş tempo yüzünden işlemiyor. Mesela bi sahnede "havada kareler belirdi ben de bastım, kim yapmazdı ki" diyor Ryan, dede "ben yapmazdım", Doc "ben yapardım" diyor ama bu küçük konuşma bile aşırı yavaş. Basacaksın editit çat soru çat cevap oldu bitti gitti la. Olayların akışı da çok dandik :S Bu bölümü sevmedim maliyetli ama amatör gerilim komedi filmi gibi olmuş.

Ya Capaldi gerçekten muazzam bir oyuncuydu ama adama iyi bölümler yazılmadı. Açıkçası David veya Matt deyince aklıma 10 bölüm geliyorsa Capaldi deyince 1-2 bölüm geliyor. Bu onu pek de hatırlanabilir biri yapmayabilir ve bence üzücü bir durum. :/ Akşam fırsat yaratıp izleyeyim de ona göre gömeyim ya da öveyim kadını. :D
Adama kötü bölüm yazıldıysa bu Capaldi'nin suçu değil valla. Kendisi diğerlerinden daha iyi bir Doktor olmayı başardı, bu bana yeter. :D
10. ve 11.nin bir melezi gibi ama Capaldi gibi kendi kendine konuşurken gizem katamıyor. Hiperaktif bir Doctor yapmak zorunda mı hissetmiş kendini acaba :S

Ayrıca çekim teknikleri mi değişmiş ne olmuş, edit falan kötü ya :S Fazla yavaş geldi bana ve fazla sinematik? gibi. Mesela bi diyalog dönüyor ama temposu o kadar yavaş ki, cevaplar bi yerde komik yada eğlenceli olsa bile bu yavaş tempo yüzünden işlemiyor. Mesela bi sahnede "havada kareler belirdi ben de bastım, kim yapmazdı ki" diyor Ryan, dede "ben yapmazdım", Doc "ben yapardım" diyor ama bu küçük konuşma bile aşırı yavaş. Basacaksın editit çat soru çat cevap oldu bitti gitti la. Olayların akışı da çok dandik :S Bu bölümü sevmedim maliyetli ama amatör gerilim komedi filmi gibi olmuş.
Gereksiz uzun olmuş zaten. Bir ara sıkılıp foruma girdim telefondan, sen düşün. :( Oysa ekrana kilitlenmemiz gerekirdi. :(

Adama kötü bölüm yazıldıysa bu Capaldi'nin suçu değil valla. Kendisi diğerlerinden daha iyi bir Doktor olmayı başardı, bu bana yeter. :D

Gereksiz uzun olmuş zaten. Bir ara sıkılıp foruma girdim telefondan, sen düşün. :( Oysa ekrana kilitlenmemiz gerekirdi. :(
Pfff sahneler de hiç ara vermeden uzun uzun çekilmiş falan, ayrıca sürekli kaliteli ambiyans ve ışıklandırmadan midem bulandı, insana dinlenmek için vakit vermeleri gerekiyor. Üzerinden zaman geçti önceki sezonun görselleri de böyle miydi hatırlamıyorum arkaplan sürekli bulanık falan :S Akım mı bu ne bu. Clara zamanlarında da çok vardı buna benzer sanki, göz hazzı mı vermeye çalışıyorlar acaba.

Çatıdaki abuk konuşma, uzaylının hile yaptığının çok erkenden söylenmesi, her şeyin göz önünde gerçekleşmesi falan oldu olacak güvenlik kamerasıyla çekseydiniz lan diziyi. Bi de uzaylıyı niye bu kadar çok gördük. Mesela inşaat alanında çok güzel, dedemiz torunuyla konuşuyor, sonra çıkıyor bi ışık, yaratığı görüyoruz eğilmiş diş koparıyor hatta sonra gidip vincin demirlerine tırmanıyor. wtf? Aga, dede dışarı çıktıktan sonra ışığı patlatırsın, dede yerde yatar ölüsünü belki 5 sn gösterirsin, uzaylıyı göstermezsin ya anca sesini duyarız ayrılırken. Vince tırmandığını göstermek daalshddasklş Aranan arkadaşımız ki vinç operatörü, kendi kendini telkin ettiği sahne de oldukça yersiz. Önce dedeyi sonra da bu arkadaşı görecektik, ben değerliyim, beni de isteyen biri var derken çat arkada uzaylının gölgesi falan. DW böyle işliyordu la ne güzel, sıkmıyordu da.

Otobüs şoförüne teşekkür etmek? Fortnite reklam mı vermiş bunlara ne olmuş ki böyle :S

Cidden hiç sevmedim ben bölümü. Böyle mi açılır sezon :((((((

Son düzenleme:
Sezon yarisina gelmeden yorum yapmak tuhaf geliyor bana. Doctor hep erkekti sonra kadin oldu, insanlar once bunu sindirmesi lazim. Doctorun muziplikleri hep erkek mantigi uzerindendi hem bunu harmanlamalari hemde doctorun oz karakterini ortaya cikarmak zor bise. Hem hikayenin islenisini az gorelim belki gozumuzden kacan bir gizem vardir. Bunu ilk defa yapmiyorlar. Goruntu kalitesi gelissin artik o kadarda :).

İlk bölümü pek beğenmedim ve bunun yeni doktorla alakası yok.Bölümün kendisi hiç ilgi çekici değildi.Yani şu bölüme David Tennant veya Matt Smith 'i koyun ne kadar fark yaratırdı bilemiyorum.

İlk olarak neden bütün bölümü bir geceye sığdırdılar ki?Yani burada serzenişte olduğum konu bölümün büyük bir kısmının karanlıkta geçmiş olması ki zaten zerre ilgi çekici olmayan bu bölümü iyice boğucu bir havaya soktu.

İkinci olarak , arkadaş müzikler nerede yahu?Ben mi işitmedim yoksa kayda değer bir şey çalınmadı mı?

Ve son olarak companionlar hakkında elbet bir şey söylemek için erken ama inşallah Bill gibi 2.bir facia yaşamayız.Burada söz ettiğim elbette karakterlerin işlenişleri.Clara zamanında çok tepki almıştı çok fazla ön planda diye ama companionların özelliği hep böyle olmuştu.Doctor'u zorlayan, değiştiren ona bir şeyler katan.Bu gruptan bu tip sinyaller pek alamadım ancak dediğim gibi daha çok çok erken.

Doctor'a gelecek olursak; açıkçası benim kanım ısındı ama karakterin biraz daha oturması gerektiği aşikar.

Anlamsiz kelimeler ile dikkat cekmek, bunu capaldiden baskasi yapamadi acikcasi benim gözümde. Bu kadin doktor, bir doctor who severi olarak rezaletti. Abi her oyuncunun kendi karakteristik yapisi var oturmayan hareketler vermeyin.. Ne kadar iyi bir oyuncu olsa da olmuyor malesef. Kadin olusundan midir bilmiyorum ama çok sönük kaldi. Doktor bir anlamda liderlik vasiflarida ön plana cikan bir karakterdi burada bana kalirsa fena halde cuvalladilar. Doktorun bazen sinirlendigi ve ciddi oldugu anlara da sahit olduk, bu kadin doktorun nedense ciddi bir tavir takinacagini hayal edemiyorum. Bölümü ön yargisiz izledigimi düșünuyorum ama hareketleri ve tavirlari.. Neyse daha fazla yazmaya degmez artık dizinin benim için bir heyecani kalmadi, öylesine izleyecegim onlarca diziden bir tanesi artik gözümde. Özel yerini kaybetti. En azindan yol arkadaslari iyi olsa :( yeni secmelerden gelmis gibi bir havalari var, hayal kırıklılığı. Doktorun erkek olacagi güne kadar, elveda.

Bu bölümü epey sevdim. Yönetmenin değiştiği epey belli oluyor. Kamera açıları ve görsellik muhteşem. Tardis ile kavuşma sahnesi de çok güzeldi.

Yalnız Tardis'in içerisine alışmak uzun sürecek gibi. :(

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık