Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Dizi ve Filmler Hakkında Bilinmeyenler

Arkadaşlar merhaba,
Yine ben ve diziler hakkında bir konuyla karşınızdayım :) Bir diziyi ya da filmi bitirdikten sonra IMDb'de o dizinin Trivia kısmını okumak bende bir alışkanlık halini aldığı için belki de sizin de ilginizi çekebilecek şeyler olabilir diye bu konuyu açayım dedim. Umarım beğenirsiniz. Herkes izlememiş olduğu için dizinin ya da filmin bilinmeyenlerini Spoiler içine alacağım. Siz de bir şey paylaşmak isterseniz aynı şekilde paylaşabilirsiniz. Game of Thrones, Breaking Bad gibi dillere pelesenk olmuş şeyleri paylaşmayacağım zira çoğu kişi orada burada görmüştür yazacaklarımı. Favori dizilerimden başlıyorum ve aklıma geldikçe eklemeyi planlıyorum. Film izledikten sonra da aynı şekilde yapacağım.

OZ
-Mahkum rolünde olan oyuncular sete geç geldiği taktirde bir sonraki bölümde ya ölüyor ya da tecavüze uğruyormuş.
-Ryan and Cyril O'Reilly kardeşler gerçek hayatta da kardeşlermiş. 3.erkek kardeş de senaristlerden birisi.
-Çoğu karakterdeki dövmeler gerçek dövme.
-Poet, dizide okuduğu şiirlerin hepsini kendisi yazmış.
-Pancamo ve Poet'in önceden hapis yatmışlığı varmış.
-Hapishanenin nerede olduğu dizi söylenmiyor.
-Ryan O'Reilly karakterini canlandıran Dean Winters doktor ablamıza aşıkmış.
-Neo-Nazi Jaz Hoyt karakterini canlandıran abimiz aslında yahudiymiş ve Davut'un Yıldızı şeklinde dövmesi varmış.
-Dizide en çok ücret alanlar Alvarez, Müdür Glynn ve Adebisi.
-4.sezonun ilk yarısında Alvarez'in kaçtığını söylemelerinin sebebi oyuncunun Band of Brothers'daki rolü yüzündenmiş.
-Bütün bölümlerde görünen sadece 4 oyuncu var; Beecher, Schillinger, Rebadow ve Ryan O'Reilly.

The Sopranos
-İlk bölüm yayınlandıktan sonra 'Bilge Adam', James Gandolfini'ye (Tony Soprano) bir daha şort giymemesini söylemiş.
-James Gandolfini sık sık bu 'Bilge Adam'dan rolü için tavsiye almış. (Muhtemelen sizin de anlayacağınız üzere bir mafya babası ya da o işlere bulaşmış birisi bu adam.)
-Paulie karakterini oynayan Tony Sirico, yapımcılardan köstebek olmyacağında dair güvence almış.
-İlk başta her bölümün farklı bir şarkıyla başlaması istenmiş fakat HBO yetkilileri şarkının aynı kalmasını istemiş dizinin sembolü olması için. Fakat her bölüm farklı bir şarkıyla bitiyor.
-Corrado Soprano'nun takma adı olan Junior aslında Tony Sirico'nun (Paulie) gerçek hayattaki mafya takma adıymış.
-Carmela rolü için ilk seçim aslında psikiyatr rolündeki ablamızmış.
-Tony Soprano her bölümde olan tek karakter.
-Soy ağacı İtalyanlara sadece dayanmayan 5 oyuncu var (karakterlerin isimlerini yazacağım); Meadow Soprano, A.J. Soprano, Richie Aprile, Livia Soprano ve Hesh.
-2.sezon hariç bütün sezonların senaryoları Emmy ödülü almış. Bu alanda rekor Sopranos'da.
-Empire Magazin'in hazırladığı gelmiş geçmiş en iyi dizi listesinde 3.sırada yer alıyor.
-Son olarak RIP James Gandolfini :(

The Wire
-Bubbles karakteri gerçek bir kişiden esinlenilerek yaratılmış ve karakterin yaptığı gibi muhbirmiş.
-Omar karakterini canlandıran Michael Kenneth Williams dizi çekilirken kokain bağımlılığından muzdaripmiş.
-Bubbles karakterini canlandıran Andre Royo'ya bir torbacı 'paket' uzatmış ve 'düzeltilmesi' gerektiğini söylemiş.
-Kima karakterini canlandıran Sonja Sohn varoş bir mahallede büyüdüğü için ilk sezondaki şiddet vb. şeyler onu çok etkilemiş ve bu yüzden sık sık repliklerini unuturmuş.
-Kima karakterinin ilk sezonda ölmesi gerekiyomuş ama HBO öldürülmesin demiş.
-Clay Davis'in meşhur 'sheeee-it' repliği aktör tarafından doğaçlama olarak yapılıyormuş.
-Hiçbir karakter bütün bölümlerde görünmüyor.
-Empire Magazin'in hazırladığı gelmiş geçmiş en iyi dizi listesinde 8.sırada yer alıyor.

Ben de şunu yazayım bari.

Breaking Bad dizisinde çatı'ya pizza atma sahnesini Bryan Cranston tek seferde gerçekleştirmiş. Yönetmen perspektifi oldukça beğenmiş filan.

Konunu çalıyor gibi olmayacaksam ben de sevdiğim filmlerden biriyle ilgili bir şey paylaşayım. Being John Malkovich filminde Malkovich'in kafasına atılan çöp, yoldan arabayla geçen sarhoş insanlar tarafından gerçekleşmiş. Yönetmen de sahnenin üzerine tam oturduğundan dolayı kesmemiş.

Ellerine sağlık, güzel konu.

Konunu çalıyor gibi olmayacaksam ben de sevdiğim filmlerden biriyle ilgili bir şey paylaşayım. Being John Malkovich filminde Malkovich'in kafasına atılan çöp, yoldan arabayla geçen sarhoş insanlar tarafından gerçekleşmiş. Yönetmen de sahnenin üzerine tam oturduğundan dolayı kesmemiş.

Vay. İlginçmiş.

Yok önemli değil. Herkes bir şeyler yazabilir konuya. Biz de aydınlanmış oluruz :)

Ne yazayım ne yazayım diye düşündüm aklıma It's always sunny in philedelphia geldi. 4 arkadaşın yazıp çektiği bir dizi. Başlarda fakirlikle çekilen dizi şimdi 12. sezonunda, İmdb'de 9.7'yi görmüşlüğü var.
İlk bölümü 200 dolara çekilmiş. Hatta diziye koydukları jenerik bile arabadan kayda alınmış video kesitleri :)
İlk iki sezonu ekranlarda yayınlanmış en ucuz dizi olma özelliği taşıyormuş. Maliyetin iyi bir dizi yapmakla alakası olmadığının güzel örneklerinden..

Absürd komedi sevenler izlemeli.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık