Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Dizi Sohbet, Soru, Haber ve Tartışma

Yeni bir netflix dizisi gelmiş Ratched adında.
İlk bölümünü bitirdim. Dizinin atmosferini, renk paletini ve başrol kadın oyuncusunu epey beğendim. İlk bölüme 9/10 veriyorum o bir puanı Edmund'ın sağnak yağmur sonrası eve girdiği halde üstünün hiç ıslanmamış olması ve o kadar kişiyi öldürmesine rağmen tişörtüne kan bulaşmamış olmasından kestim.
Kadının soğukkanlılığı ve arabası aklıma şu kısa filmi getirdi:

Bölümün başlarında Homelander'ın "ne yani açlıktan geberiyorlar ama birinde akıllı telefonmu var" çıkışı onu söylerkenki jest ve mimiklerine hayvan gibi güldüm. Ulan sen ne kadar kaliteli ne kadar ilgi çekici bir orrrrrtam çocuğusun anasını satayım. Son zamanların en fenomen dizi karakteri olabilir bu adam. İzlemeyen çok şey kaçırıyor. Black Noir'li sahneler de aşırı ürkütücüydü. Gündüz vakti çatının tepesinde hedefine kilitlenmiş bir manyak görmek gerçekten rahatsız etti. Dizide bu süper güçlü insan muhabbeti o kadar gerçekçi işleniyor ki yeminle insanın eli ayağı titriyor izlerken. Hele Kimiko'nun adamın yüzünü hacıladığı sahnede ve Homelander'ın 500 kill aldığı fake sahnede ağzım açık ellerim başımın üstüne izledim resmen. İnsanlığın herhangi bir döneminde süper güçlü insanlar görmeyiz inşallah

Bir başka mini dizi olan Good Omens'i de bitirdikten sonra, USA Network yapımı olan The Sinner'a başladım. Açıkçası diziden çok umudum yoktu, ancak olay örgüsü hiç beklemediğim şekilde ilerliyor. Dizinin harika bir kurgusu var. Psikolojik gerilim, polisiye ve drama sevenler kaçırmasın.

Son düzenleme:

12 bölümlük bir dizi. Ortalam 55-60 dakika civarı bölümleri var. İki tane özel dedektifin olayları çözmeye çalışıyorlar. 4 sezon ve her sezonda bir olay çözülüyor. Sherlock tarzı zeki bir çözüm beklemeyin. Biraz daha normal insan bunlar. İşin içinde biraz da karakterlerin kendi sosyal ilişkileri var. Yani beğendim. Çok aşırı hareketli de değil.

Bir başka mini dizi olan Good Omes'i de bitirdikten sonra, USA Network yapımı olan The Sinner'a başladım. Açıkçası diziden çok umudum yoktu, ancak olay örgüsü hiç beklemediğim şekilde ilerliyor. Dizinin harika bir kurgusu var. Psikolojik gerilim, polisiye ve drama sevenler kaçırmasın.

3. Sezonu kesin sevmeyeceksin, güzel olan bir dizi orada biraz tıkandı.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık