Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Dizi Sohbet, Soru, Haber ve Tartışma

Nefesimi tutarak izledim ilk bölümü resmen. Muhteşem bir iş yapmışlar. Çok uzun zamandır böyle ekrana kitlenerek bir yapımı izlememiştim. Tek kötü yanı Rusça olmaması. Onun haricinde mükemmel. 9.9 veriyorum ilk bölüme.
Evet Rusça olsa daha etkileyici olabilirdi.
Bir de test sürecine hiç değinmeyip doğrudan sorunun başladığı ana gitmeleri iyi fikir. Belgesel olmaktan çıkarıyor diziyi. Doğrudan insanlara ve yaşadıkları dehşete odaklanıyor.
Ama Parti'de yükselmek isteyen entrikacı tipler biraz zorlama olmuş gibi. Çok göze sokulmuş. Bu mesele çok önemli bir yer tutuyor o kazada ve kaza sürecinde, ama böyle de göze parmak da olmamalı.

Lucifer güncelde olan biri 2-3. Sezonların ana hikayesini özet geçebilir mi :D 4. Sezon çok beğenilmiş ama ana hikayede değişen ne var bilmiyorum ilk sezonu izlemiştim sadece ve ana hikaye hiç ilerlemiyordu. 4. Sezonu izleyeceğim de bilmem gereken birşey var mı meraklardayım.

Lucifer güncelde olan biri 2-3. Sezonların ana hikayesini özet geçebilir mi :D 4. Sezon çok beğenilmiş ama ana hikayede değişen ne var bilmiyorum ilk sezonu izlemiştim sadece ve ana hikaye hiç ilerlemiyordu. 4. Sezonu izleyeceğim de bilmem gereken birşey var mı meraklardayım.
2. sezon karakterlerin duygusal yakınlaşmalarını ele alıyor.Lucifer'in annesi geliyor. Bize söylenene göre tanrı ve tanrıça birlikteliği sonucunda evren yaratılıyor. Tanrıça Lucifer'in babasını öldürmesini ve cennete gelmesini istiyor. Tanrıyı öldürmesine olanak sağlayacak bir silah olan Azrail'in bıçağını veriyor. Azrail'in bıçağı ilahi varlık veya insan farketmez öldürebilirmiş. Bu sırada Uriel adlı melek geliyor ve Lucifer'e annesini tekrardan cehenneme koymasını aksi taktirde dedektifi öldüreceğini söylüyor. Lucifer istediğini yapmayınca dedektifi yaralıyor. Bunun sonucunda Lucifer Urielle dövüşüyor ve onu Azrail'in bıçağıyla öldürüyor. Sonra annesini başka bir boyuta gönderiyor ve sezon bitiyor. 3. sezon Lucifer'in çölde uyanmasıyla başlıyor. Kanatları tekrar gelmiş. Meğersem dünyaya indiğinde kanatlarını kesmiş. Şimdi gelmesinin sebebi olarak tanrıyı görüyor. Polis departmanına şef olarak yeni biri geliyor. Aslında bu şef insanlığın ilk günahını işleyen Cain'miş. Kardeşini öldürdüğünden tanrı onu sonsuz hayat ile lanetlemiş. Cain şeytanın dünyada olduğunu duyunca belki o beni öldürebilir diye onun yakınına gelmiş. Bu sırada Cain dedektife aşık oluyor bunun sonucunda da ölümlü olduğunu fark ediyor. Dedektife duygusal yakınlık besleyen ilahi varlıklar onun yanındayken ölümlü hale geliyormuş. Cain bunu fark edince dedektifin yanında duruyor onu kendisine aşık ediyor. Lucifer bu arada onu çöle götüren kişinin Cain olduğunu öğreniyor. Yeraltı dünyasında farklı bir adla çalışıyormuş Cain. Bunu öğrendikten sonra Cain'nin nerede olduğunu bulmaya çalışıyorlar. Bulunca dedektif ve Lucifer gidiyor ama Cain çoktan hazırlanmış silahlı adamlar tutmuş.Bunlar gelince silahlı adamlar ateş ediyor. Lucifer kendisini ve dedektifi kanatları ile koruyor. Sonra dedektifi güvenli bir yere uçuruyor. Daha sonra dönüp adamları öldürüyor. Cain ile kavga ediyor ve onu öldürüyor. Bu sırada şeytan formunda oluyor ve dedektif o sırada gelip Lucifer'i görüyor sezon bu sahneyle bitiyor. Son iki bölüm sezondan çıkarılmış bölüm. Bir tanesinde Azrail gözüküyor diğeri klasik bölüm.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık