Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] Digimon Adventure 2020

Tekrar çekilmesi hakkında ne düşünüyorsunuz?

• Kullanılan toplam oy
    12

Efsanevi serinin son çıkan ama aynı zamanda ilk serinin de yenilenmiş hali olan Digimon Adventure 2020 animesinin ayrı konusunun olması gerektiğini düşünüyorum.

Kimileri son yayınlanan 6 film olan "Digimon Adventure Tri" serisini beğenmese de seveni de bir hayli fazla. Benim düşüncem ise filmlerin normal anime serilerinin hiç bir şekilde yerini tutmadığı şeklinde.

Eski animelerin günümüz teknolojileri ile yeniden çekilmesi bir hayli popüler ve bunun örnekleri de bir hayli mevcut. Konunun başında da belirttiğim üzere 1999 yılında çıkan orijinal "Digimon Adventure" animesinin günümüz teknolojisiyle yeniden yapılmış yani reboot edilmiş hali olarak yayınlanıyor. Reboot olduğu için hikaye ilk seriyle paralel olacaktır, yeni çok fazla yeni şey olacağını düşünmüyorum, karakterlerimiz de ilk seri ile aynı haliyle. Aşağıdaki resimde iki seri arasında karakter olarak değişiklik olmadığını görebilirsiniz. :)

Yönetmen: Masato Mitsuka
Yapımcı: Hiroyuki Sakurada
Müzik: Toshihiko Sahashi (Buradan Koji Wada'yı da rahmetle analım)
Stüdyo: Toei Animation

Seri 5 Nisan 2020'de Fuji TV'de yayınlanmaya başladı. Şu ana kadar 3 bölüm yayınlanıp Covid-19 nedeniyle ara vermek zorunda kaldılar. Ne zaman devam edeceği şu anlık bilinmiyor.

https://en.wikipedia.org/wiki/Digimon_Adventure:_(2020_TV_series)
https://www.imdb.com/title/tt11645760/?ref_=nv_sr_srsg_2

Gereksiz buluyorum ne gerek var aynısını tekrar çekmeye.
Aynı etkiyi ve havayı vermesi zor biraz.Çizimleri modernleştirmek ile olmaz sadece.One piece animesinin Arlong arcını bugün yeniden yaptıklarını düşünün.Ki özel bölümler falan var yaptıkları.Aynı etkiyi yaratıyor mu ? Bence hayır.Doksanların sonundaki işçilikle anime yapım teknikleriyle alakalı olduğunu düşünüyorum.Bilgisayar işin içine daha çok girince birçok şey bozuldu.

Bari yeni müzik yapmasalardı zaten ondan daha iyi yapamazlar :(

Onu hadi 2 sezon işledi Piedmon'u 15 bölüm işliyor allahsızlar
En karizma arc bossuydu bence

Bu adam sadece şarkıcı.Müzikleri yapan kişi başka.O da öldü.Digimon-Pokemon klasmanını düşündüğümüzde cidden iyi müzikler çıkarmış.Apoo dövüş müziği diye verince mangaka şu ost aklıma geldi.İsmine bakın. :D

Gereksiz buluyorum ne gerek var aynısını tekrar çekmeye.
Aynı etkiyi ve havayı vermesi zor biraz.Çizimleri modernleştirmek ile olmaz sadece.One piece animesinin Arlong arcını bugün yeniden yaptıklarını düşünün.Ki özel bölümler falan var yaptıkları.Aynı etkiyi yaratıyor mu ? Bence hayır.Doksanların sonundaki işçilikle anime yapım teknikleriyle alakalı olduğunu düşünüyorum.Bilgisayar işin içine daha çok girince birçok şey bozuldu.

Bu adam sadece şarkıcı.Müzikleri yapan kişi başka.O da öldü.Digimon-Pokemon klasmanını düşündüğümüzde cidden iyi müzikler çıkarmış.Apoo dövüş müziği diye verince mangaka şu ost aklıma geldi.İsmine bakın. :D

Aynı havayı vermez doğrudur ama sevdiğimiz bir şeyi yüksek kalite izleme şansı elde etmek bence çok güzel. Aynısı oyunlarda da geçerli bence. Güzel yapıldığı sürece her reboot veya remake nimettir benim için.

Elimizde çok güzel Hunter x Hunter örneği var mesela. One piece için de katılmıyorum sana, şu an yeni teknoloji ile yeniden başlasa efsane olabilir bana göre. Tabi şu an çeken stüdyodan farklı olarak yeni stüdyo ve farklı çekim teknikleri kullanılması kaydıyla. :)

Pek umudum yoktu ama her yeni bölümle birlikte seriyi sevmeye başladım. Ancak yine de 99 yapımı ilk seri kadar olamaz orası ayrı konu.

Anime hakkında yorumum öncelikle müzikleri efsane olmuş. Evrim sahneleri de Tri'den kat be kat iyi. Ancak ölen Digimon'ların ilk sezondaki gibi toza dönüşmek yerine piksel piksel veri olarak gösterilmesi açıkçası pek hoşuma gitmiyor. Eğer onu ilk serideki gibi yapsalardı baya mükemmel olacaktı ama mecbur Tri gibi bunda da görmezden geleceğim.

Bu arada favori karakterim ve Digimon'umun evrimleri bu seri inanılmaz sağlam olmuş. Sonuna dek Gabumon-Garurumon-WereGarurumon-MetalGarurumon'cuyum :a: :cool:

Edit: Şu sahneyi de ekleyeyim. Bahsettiğim efsane müzik ve berbat ölüm sahnesi.

Son düzenleme:
Sadece ilk bölümü izlemiştim. O kadar filler gelmişti ki devamını getiremedim. Ki Toei yaptığını öğrenince de soğudum zaten direk.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık