Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Öneri] Dergi Önerisi

Selamlar. Ben elimden geldiği kadarıyla kitap okumaya çalışan biri olmama rağmen herhangi bir dergi okumuyorum. Çocukken National Geographic Kids falan okumuşluğum var, hatta kartları duruyor ama hayatımın son yıllarında düzenli olarak aldığım bir dergi olmadı. Bu düşünceler içerisindeyken acaba forumda kim, hangi dergiyi okuyordur, diye düşündüm ve sizlere sorayım dedim.

Bu başlığı kendi okuduğunuz dergilerin tanıtımını yapmak için kullanırsanız forum olarak yararlanmış oluruz diye düşünüyorum. Haydi bakalım.

Ben abone değilim hiç bir dergiye ama bulunduğum klinikte ortağım çok seviyor okumayı. Bende fırsat buldukça göz gezdiriyorum. Ama dergi seçerken ilk yapacağın şey ilgi alanını yansıtmasına bakmak olmalı. Ben şahsen Bilim-Teknoloji , Sağlık , Ekonomi ve Biyoloji alanlarına ilgiliyim. Fırsat bulunca takip ettiğim dergiler ise National Geographic TR , Bilim ve Teknik ,Atlas .

Her ay düzenli olarak aldığım 3 dergi var ve tavsiye ederim:
1) National Geo.
2)Populer Science
3)Bilim Teknik
Aylık 23 lirayı bunlara harcarım. Arada bir Bilim ve Ütopya, Bilim ve Gelecek ve Start up a da bakarım ama epey az.

Log okuyorum ben, tavsiye ederim. Oyun, dizi, film ve teknoloji ağırlıklı bir dergi. Mobil uygulamasından ücretsiz okuyabilirsiniz.(reklam gibi oldu)

Arka Kapak. Aylık kitap ve kültür dergisi.

Her sayısında belli bir yazarı (kendisi ve eserleri) ya da karakteri (Hamlet, Sherlock vs.) dosya ediniyorlar.

Bu ayın dosyası Don Kişot.

National geographic her ay aldığım bir dergi. Bütün dünya diye bir edebiyat dergisi aldım fakat bir türlü okuyamadım kaldı öyle. Bu ay nat geo nun yanında ek olarak doğru tercih dergisi verdiler. Yıl 12 sayı 12 diyor yılda bir mi çıkıyor bilemedim. Dergi fena değil. Fena değil derken şundan dolayı diyorum içinde çok güzel içerikler var mimar Sinan tesla vs öte yandan sürekli olarak vurgulanan özel okul vurgusu hoşuma gitmedi. Devlet okulları beş para etmiyor olabilir ama bu fırsat eşitliğini yok etmemeli. Para olmadan da insanlar iyi eğitim hak edebilmeli. Neyse konunun dışına çıkmayayım daha çok. Üzerinde fiyat falan yazmıyor belki de normal şekilde elde edilemiyor başka bir derginin yanında veriliyordur. Gördüğünüz takdirde okumanızı tavsiye ederim.

İşimiz gereğince sürekli Call Center Life dergisini okuyorum.

Aslında 2005 sonrası büyük çıkış yapan çağrı merkezlerinin ve bu yerlerde müşteri temsilciği yapan kişilerin kendilerini geliştirmesi, sektörü daha iyi tanıması, bu konuda uzmanlaşmış yöneticilerin tecrübelerinden yararlanarak daha farklı fikirler üretebilmelerini sağlayan bir dergi. Tabi bunlar dışında tanıtımlar ve bu sektörde çalışanların mevki ayırt etmeksizin görüş ve yorumlarıda var.

Kişisel gelişime önem verip hizmet sektöründe belirli bir noktaya ulaşmak isteyen herkese öneririm. Bu arada kişisel gelişim konusunda yön veren biri olarak anime ve manga okumaktan vazgeçilmemesini de öneririm.

Farklı bakış açıları ve farkındalığın yüksek olduğu bu japon eserleri insanların hayata bakış açılarını da etkileyeilecek kapasitede...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık