Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Uyarıyı kapat
Sayın ziyaretçi, Korsan Fan'a hoş geldiniz. Forumumuzdaki konulara yorum yazmak, muhabbetlere katılmak ve forumumuza paylaşımlarınızla katkıda bulunmak için "Şimdi üye ol!" butonuna tıklayarak kayıt olunuz. Üyelik ile ilgili sorusu olan, şifresini unutan üyelerimiz "Facebook" sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

[Kütüphane] Daz Bones

'Eski Savaş Lordları ve Adamları' forumunda Smoker tarafından 29 Ağu 2009 tarihinde açılan konu

?

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

 1. İlerde daha iyi işler yapacağına inanıyorum.

  48 oy
  70.6%
 2. Emir aldığı adam ney ki, bundan bir şey olsun?

  20 oy
  29.4%
 1. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 20,572
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  [​IMG]

  Daz Bones
  (Dazu Bōnesu), eski bir ödül avcısı ve Baroque Works'ün eski yüksek rütbeli ajanlarından biridir. Örgütte Crocodile'dan sonraki en güçlü ve en yüksek pozisyona sahip kişiydi. Daha çok Bay 1 olarak biliniyordu. Partneri Bayan Çiftparmak'tı.

  Bones, Alabasta'da yaşanan olaylarda Roronoa Zoro tarafından yenilmiş ve Denizciler tarafından tutuklanarak Impel Down'a kapatılmıştır. Hapishanede çıkan isyan neticesinde Crocodile tarafından serbest bırakılmış ve onunla birlikte Yeni Dünya'ya gitmiştir. Şu anki durumu ve yeri bilinmemektedir.

  Görünümü

  Bones, uzun boylu ve normalden uzun uzuvlara sahip hayvan gibi bir adamdır. Uzun parmaklı büyük elleri vardır. Saçları her zaman kısa kesimlidir. Kuşkusuz en dikkat çeken yeri, yüzüne ve vücuduna oranla küçücük kalan gözleridir. Ayrıca göğsünde kanji olarak yazılmış büyük bir ''1'' (ichi)dövmesi vardır.

  Alabasta'da oldukça oryantal bir giyim tarzına sahip olarak görünmüştür. Üzerinde kolları olmayan ve önü açık büyük siyah bir yelek vardı. Yeleğin kenarları altın renginde çizgilerden oluşurken, göğüs bölgesinde beyaz desenler bulunuyordu. Altında şalvarı andıran geniş bir pantolon vardı. Pantolonun kemer kısmında uzun, beyaz bir eşarp bağlıydı. Paça kısmı ise bandajlarla ayakkabılarına sarılı haldeydi.

  Impel Down'da iken çoğu mahkum gibi, o da standart mahkum üniforması giymiştir. Ayrıca Impel Down'da yapılan işkencelerden dolayı sağ gözünün üzerinde bir yara izi olduğu görülmüştür. Hücresinden çıkarıldıktan sonra, üniformanın üst kısmını çıkararak beline bağlamıştır.

  Marineford Savaşı'nın ardından şık bir takım elbise ve beyaz gömlek giydiği görülmüştür.

  Kişiliği

  Bones sakin, disiplinli, duygusuz, sert ve kendinden emin biridir. Sahip olduğu Şeytan Meyvesi'nin gücüne güvenerek yenilmez olduğunu düşünür. Her zaman rahatsız edici bir ciddiliğe sahiptir. Tıpkı Crocodile gibi zayıflıktan nefret eder ve yine onun gibi arkadaşlık bağlarının kişiyi zayıflattığına inanır. Kin tutan birine benzememektedir. Zira kendisini yenen Zoro'nun kaptanı olan Monkey D. Luffy'ye, her ne kadar Crocodile'ın emri doğrultusunda da olsa yardım etmiştir.

  Bones, özellikle Batı Mavi'de oldukça tanınan bir adamdır. Suikast ve adam öldürme konularında epey yetkin biridir. Kendisine meydan okuyanlara karşı oldukça zalim birine dönüşür. Yeteneğinden dolayı kılıç ustalarından çekinmez, hatta onları kendinden küçük görür. Kılıç ustalarını değersiz görmesinden ötürü, bilhassa kılıç ustalarının hassasiyet gösterdiği konuları umursamaz. Örneğin Zoro kendini savunamayacak bir haldeyken, acımadan ona saldırmaya devam etmiştir. Bu özelliklerine rağmen sadık bir adam olduğu söylenebilir. Aralarında bir bağ kalmamış bile olsa, Crocodile'ın emirlerine itaat etmiştir.

  Dövüşlerinde zalim biri olsa da, saygıyı hak eden rakiplerine gereken saygısını gösterir. Alabasta'da yapılan dövüşte Zoro'ya yenildiğini kabul etmiş ve son anlarında ona saygı duymuştur.

  Bones çok soğukkanlı birisi olarak lanse edilse de, çocukça bir süper kahraman olma hayali vardır. Bayan Altınhafta ona bunu hayalini hayata geçirebileceğini söylediğinde rahatsızlık duymuştur. Fakat içten içe çok sevinmiştir.

  Yetenek ve Güçleri

  Eskiden Batı Mavi'de ödül avcılığı yapan Bones, "Katil" lakabını almış yetenekli bir dövüşçüdür. Özellikle suikast konusunda bilgili bir adamdır. Zoro'dan önce Nami'yi hedef almış, buna gerekçe olarak da "önce en zayıf olandan başlanmasını" göstermiştir.

  Şeytan Meyvesi güçleri olmadığında bile, oldukça tehlikeli ve son derece güçlü bir adamdır. Impel Down'da kendinden daha büyük bir adamı kafa atarak uzak bir mesafeye uçurmuştur. Bunun öncesinde aynı mahkumdan doğrudan kafasına bir yumruk darbesi almasına rağmen, herhangi bir acı belirtisi göstermemiştir. Ayrıca hapishanenin 4. Kat'ına kapatılması, boş biri olmadığının göstergesidir.

  Bones, Alabasta'da Zoro ile fiziksel olarak neredeyse denk güçteydi. Tıpkı Zoro gibi tek başına bir binayı kaldırabiliyordu.

  Bones çoğu kişi tarafından tanınan biridir. Impel Down'dan yapılan firar esnasında bir Denizci subayı onu tanımıştır. Buna ek olarak normalde zayıflarla uğraşmayan ve onları hatırlamayan dünyanın en güçlü kılıç ustası olan Dracule Mihawk da onun yeteneklerinden haberdardır. Bones, Mihawk'tan gelen ilk saldırıyı engellese de, ikinci saldırı sonucunda yenilmiştir. Ayrıca Marineford Savaşı'nda Beyazsakal Korsanları'nın birçok üyesini ve onlara yardım etmek için Yeni Dünya'dan gelen korsanların birazını yenmiştir. Gücü ile Crocodile gibi bir adamın bile saygısını kazanmıştır. Ki bu saygıyı onun sağ kolu olan Nico Robin bile elde edememiştir. Crocodile'ın onu serbest bırakmasındaki sebep de budur.

  Şeytan Meyvesi
  Bones, Paramecia türü bir meyve olan Supa Supa no Mi'yi yemiştir. Bu meyve ona vücudunun istediği yerini çelikten keskin bıçaklara dönüştürme gücü vermiştir. Genel olarak gücünü dövüş sanatları ile kombine ederek kullanır. Onun yaşayan bir silah olduğu söylenebilir. Çelik gibi sert olduğu için neredeyse yara almayan bir vücudu vardır. Keskin bıçaklar yapabilmesi ve çelik sertliğinde olması ona hem saldırı hem de savunma bazında büyük avantajlar sağlar. Savunma gücü o kadar iyidir ki, Zoro'dan oldukça etkili bir sürü darbe almasına rağmen bedenine hiçbir şey olmamıştır. Ayrıca kollarını dönen bıçaklara çevirerek, Zoro'nun Tatsumaki tekniğine benzer bir saldırı yapabilir. Yeteneklerinden ötürü bir kılıç ustası gibi görünse de, aslında değildir. Bones bir kılıç ustası olmadığını özellikle vurgulamıştır.

  Supa Supa no Mi, Baby 5'ın meyvesi olan Buki Buki no Mi'nin hiyerarşik olarak altında yer alır.

  Ek Bilgiler

  - Bones, eski de olsa Şeytan Meyvesi kullandığı bilinen tek ödül avcısıdır.

  - Bayan Altınhafta'nın Gökkuşağı Renk Tuzağı tekniği, Bones'un hayalinin bir süper kahraman olmak olduğunu ortaya çıkarmıştır. Aşağıda görebilirsiniz;

  [​IMG]

  - Bones'un tekniklerinin isimleri hep Supa ile başlar. Süper kelimesi Japonca Supa olarak okunur. Bu onun süper kahraman olma hayaline bir atıftır.

  Künye

  Adı: Daz Bones
  Okunuşu: Dazu Bōnesu
  İngilizce Adı: Daz Bones
  Diğer Adı: Bay 1 (Jap. Misutā Wan, İng. Mr. 1)
  İlk Göründüğü Bölüm: Manga 160, Anime 103
  Bağlantısı: Baroque Works (Eski)
  Unvanları: Korsan, Baroque Works ajanı (Eski), Ödül Avcısı (Eski)
  Lakabı: Katil (Jap. Koroshiya, İng. The Killer)
  Durumu: Canlı
  Doğum Günü: 1 Ocak
  Ödülü: Bilinmiyor

  Şeytan Meyvesi
  Adı:
  Supa Supa no Mi (Tr. Kesme Kesme Meyvesi, İng. Dice-Dice Fruit)
  Anlamı: Kesmenin sesi
  Türü: Paramecia

  Hak Sahibi

  Kaynak: http://onepiece.wikia.com/wiki/Daz_Bones
  Çeviren: Smoker
  Yayınlayan: www.korsanfan.com
   
  Son düzenleme: 22 Mar 2016
 2. L Canavar Vasfi

  L (Canavar Vasfi)
  Mesaj Sayısı 80
  Üyelik Tarihi2 Nis 2009
  eline sağlık takipteyiz :)
   
 3. Mesaj Sayısı 4,925
  Üyelik Tarihi14 Tem 2009
  Bu adamın yenilişini on kere izlemiştim
  Ve zoro'ya yeniden aşık olmuştum!!

  eline sağlık Smoker!
   
 4. Mesaj Sayısı 151
  Üyelik Tarihi4 May 2009
  ellerine sağlık döktürüyorsun gene.
   
 5. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 20,572
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  SAğolun arkadaşlar... Yarın Kaku....
   
 6. mondem (.!)
  Mesaj Sayısı 360
  Üyelik Tarihi12 Ara 2008
  Gerçektende mükemmel tanımlamalar xD
  Kaku mu? Süper. Tayfaya katılmasını istediğim tek kişiydi. --'
   
 7. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 20,572
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  Ama öyle bir adam...
   
 8. cicer_ Bilkan

  cicer_ (Bilkan)
  Mesaj Sayısı 119
  Üyelik Tarihi31 Tem 2009
  Belki bi'güncelleme gerekebilir.. Gerçi siste kayboldular hala yoklar ama bi'işi olmasa tekrar katılmazdı seriye..
  Eline sağlık Smoky
   
 9. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 20,572
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  Güncelleme.... Marco'da Akainu'da Doflamingo'da vs. vs. ... Pek sorun değil cicer_kun..
   
 10. Venomemre1907 (Üye)
  Mesaj Sayısı 1,349
  Üyelik Tarihi30 Nis 2009
  İlk Defa böyle parmaklar gördüm :D güzel olmuş teşekkürler =)
   

Bu Sayfayı Paylaş

Konuyu Okuyanlar (Üye: 0, Ziyaretçi: 0)

Yukarı Çık