Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Kütüphane] Daz Bones

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

  • İlerde daha iyi işler yapacağına inanıyorum.

    Kullanılan: 59 70.2%
  • Emir aldığı adam ney ki, bundan bir şey olsun?

    Kullanılan: 25 29.8%

  • Kullanılan toplam oy
    84

Daz Bones
(Dazu Bōnesu), eski bir ödül avcısı ve Baroque Works'ün eski yüksek rütbeli ajanlarından biridir. Örgütte Crocodile'dan sonraki en güçlü ve en yüksek pozisyona sahip kişiydi. Daha çok Bay 1 olarak biliniyordu. Partneri Bayan Çiftparmak'tı.

Bones, Alabasta'da yaşanan olaylarda Roronoa Zoro tarafından yenilmiş ve Denizciler tarafından tutuklanarak Impel Down'a kapatılmıştır. Hapishanede çıkan isyan neticesinde Crocodile tarafından serbest bırakılmış ve onunla birlikte Yeni Dünya'ya gitmiştir. Şu anki durumu ve yeri bilinmemektedir.

Görünümü

Bones, uzun boylu ve normalden uzun uzuvlara sahip hayvan gibi bir adamdır. Uzun parmaklı büyük elleri vardır. Saçları her zaman kısa kesimlidir. Kuşkusuz en dikkat çeken yeri, yüzüne ve vücuduna oranla küçücük kalan gözleridir. Ayrıca göğsünde kanji olarak yazılmış büyük bir ''1'' (ichi)dövmesi vardır.

Alabasta'da oldukça oryantal bir giyim tarzına sahip olarak görünmüştür. Üzerinde kolları olmayan ve önü açık büyük siyah bir yelek vardı. Yeleğin kenarları altın renginde çizgilerden oluşurken, göğüs bölgesinde beyaz desenler bulunuyordu. Altında şalvarı andıran geniş bir pantolon vardı. Pantolonun kemer kısmında uzun, beyaz bir eşarp bağlıydı. Paça kısmı ise bandajlarla ayakkabılarına sarılı haldeydi.

Impel Down'da iken çoğu mahkum gibi, o da standart mahkum üniforması giymiştir. Ayrıca Impel Down'da yapılan işkencelerden dolayı sağ gözünün üzerinde bir yara izi olduğu görülmüştür. Hücresinden çıkarıldıktan sonra, üniformanın üst kısmını çıkararak beline bağlamıştır.

Marineford Savaşı'nın ardından şık bir takım elbise ve beyaz gömlek giydiği görülmüştür.

Kişiliği

Bones sakin, disiplinli, duygusuz, sert ve kendinden emin biridir. Sahip olduğu Şeytan Meyvesi'nin gücüne güvenerek yenilmez olduğunu düşünür. Her zaman rahatsız edici bir ciddiliğe sahiptir. Tıpkı Crocodile gibi zayıflıktan nefret eder ve yine onun gibi arkadaşlık bağlarının kişiyi zayıflattığına inanır. Kin tutan birine benzememektedir. Zira kendisini yenen Zoro'nun kaptanı olan Monkey D. Luffy'ye, her ne kadar Crocodile'ın emri doğrultusunda da olsa yardım etmiştir.

Bones, özellikle Batı Mavi'de oldukça tanınan bir adamdır. Suikast ve adam öldürme konularında epey yetkin biridir. Kendisine meydan okuyanlara karşı oldukça zalim birine dönüşür. Yeteneğinden dolayı kılıç ustalarından çekinmez, hatta onları kendinden küçük görür. Kılıç ustalarını değersiz görmesinden ötürü, bilhassa kılıç ustalarının hassasiyet gösterdiği konuları umursamaz. Örneğin Zoro kendini savunamayacak bir haldeyken, acımadan ona saldırmaya devam etmiştir. Bu özelliklerine rağmen sadık bir adam olduğu söylenebilir. Aralarında bir bağ kalmamış bile olsa, Crocodile'ın emirlerine itaat etmiştir.

Dövüşlerinde zalim biri olsa da, saygıyı hak eden rakiplerine gereken saygısını gösterir. Alabasta'da yapılan dövüşte Zoro'ya yenildiğini kabul etmiş ve son anlarında ona saygı duymuştur.

Bones çok soğukkanlı birisi olarak lanse edilse de, çocukça bir süper kahraman olma hayali vardır. Bayan Altınhafta ona bunu hayalini hayata geçirebileceğini söylediğinde rahatsızlık duymuştur. Fakat içten içe çok sevinmiştir.

Yetenek ve Güçleri

Eskiden Batı Mavi'de ödül avcılığı yapan Bones, "Katil" lakabını almış yetenekli bir dövüşçüdür. Özellikle suikast konusunda bilgili bir adamdır. Zoro'dan önce Nami'yi hedef almış, buna gerekçe olarak da "önce en zayıf olandan başlanmasını" göstermiştir.

Şeytan Meyvesi güçleri olmadığında bile, oldukça tehlikeli ve son derece güçlü bir adamdır. Impel Down'da kendinden daha büyük bir adamı kafa atarak uzak bir mesafeye uçurmuştur. Bunun öncesinde aynı mahkumdan doğrudan kafasına bir yumruk darbesi almasına rağmen, herhangi bir acı belirtisi göstermemiştir. Ayrıca hapishanenin 4. Kat'ına kapatılması, boş biri olmadığının göstergesidir.

Bones, Alabasta'da Zoro ile fiziksel olarak neredeyse denk güçteydi. Tıpkı Zoro gibi tek başına bir binayı kaldırabiliyordu.

Bones çoğu kişi tarafından tanınan biridir. Impel Down'dan yapılan firar esnasında bir Denizci subayı onu tanımıştır. Buna ek olarak normalde zayıflarla uğraşmayan ve onları hatırlamayan dünyanın en güçlü kılıç ustası olan Dracule Mihawk da onun yeteneklerinden haberdardır. Bones, Mihawk'tan gelen ilk saldırıyı engellese de, ikinci saldırı sonucunda yenilmiştir. Ayrıca Marineford Savaşı'nda Beyazsakal Korsanları'nın birçok üyesini ve onlara yardım etmek için Yeni Dünya'dan gelen korsanların birazını yenmiştir. Gücü ile Crocodile gibi bir adamın bile saygısını kazanmıştır. Ki bu saygıyı onun sağ kolu olan Nico Robin bile elde edememiştir. Crocodile'ın onu serbest bırakmasındaki sebep de budur.

Şeytan Meyvesi
Bones, Paramecia türü bir meyve olan Supa Supa no Mi'yi yemiştir. Bu meyve ona vücudunun istediği yerini çelikten keskin bıçaklara dönüştürme gücü vermiştir. Genel olarak gücünü dövüş sanatları ile kombine ederek kullanır. Onun yaşayan bir silah olduğu söylenebilir. Çelik gibi sert olduğu için neredeyse yara almayan bir vücudu vardır. Keskin bıçaklar yapabilmesi ve çelik sertliğinde olması ona hem saldırı hem de savunma bazında büyük avantajlar sağlar. Savunma gücü o kadar iyidir ki, Zoro'dan oldukça etkili bir sürü darbe almasına rağmen bedenine hiçbir şey olmamıştır. Ayrıca kollarını dönen bıçaklara çevirerek, Zoro'nun Tatsumaki tekniğine benzer bir saldırı yapabilir. Yeteneklerinden ötürü bir kılıç ustası gibi görünse de, aslında değildir. Bones bir kılıç ustası olmadığını özellikle vurgulamıştır.

Supa Supa no Mi, Baby 5'ın meyvesi olan Buki Buki no Mi'nin hiyerarşik olarak altında yer alır.

Ek Bilgiler

- Bones, eski de olsa Şeytan Meyvesi kullandığı bilinen tek ödül avcısıdır.

- Bayan Altınhafta'nın Gökkuşağı Renk Tuzağı tekniği, Bones'un hayalinin bir süper kahraman olmak olduğunu ortaya çıkarmıştır. Aşağıda görebilirsiniz;


- Bones'un tekniklerinin isimleri hep Supa ile başlar. Süper kelimesi Japonca Supa olarak okunur. Bu onun süper kahraman olma hayaline bir atıftır.

Künye

Adı: Daz Bones
Okunuşu: Dazu Bōnesu
İngilizce Adı: Daz Bones
Diğer Adı: Bay 1 (Jap. Misutā Wan, İng. Mr. 1)
İlk Göründüğü Bölüm: Manga 160, Anime 103
Bağlantısı: Baroque Works (Eski)
Unvanları: Korsan, Baroque Works ajanı (Eski), Ödül Avcısı (Eski)
Lakabı: Katil (Jap. Koroshiya, İng. The Killer)
Durumu: Canlı
Doğum Günü: 1 Ocak
Ödülü: Bilinmiyor

Şeytan Meyvesi
Adı:
Supa Supa no Mi (Tr. Kesme Kesme Meyvesi, İng. Dice-Dice Fruit)
Anlamı: Kesmenin sesi
Türü: Paramecia

Hak Sahibi

Kaynak: http://onepiece.wikia.com/wiki/Daz_Bones
Çeviren: Smoker
Yayınlayan: www.korsanfan.com
 
Son düzenleme:
Belki bi'güncelleme gerekebilir.. Gerçi siste kayboldular hala yoklar ama bi'işi olmasa tekrar katılmazdı seriye..
Eline sağlık Smoky
 
Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2020.
Tasarım Korsanfan V.5.5
Yukarı Çık