Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Kütüphane] Dünya Hükümeti

Bu Oluşum Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

• Severim

Kullanılan: 34 25.6%
  • Sevmem

Kullanılan: 99 74.4%

• Kullanılan toplam oy
    133
Öyle olsa farklı bir inanış gibi düzen olurdu. Enel ve rahipleri gibi veya daha farklı. Bu adamlar tam demokratik belli ki, direkt Wg'yi kurmuşlar. Yahu Noblesse gibi olurdu lord ve klan reisleri ama öyle bir şey yok ortada. Bunların Sabo gibi 100 tane ayakçısı vardır en az.:D Cp falan özel yetiştiriyorlardır, beyinleri yıkarsan sıkıntı olmaz. Her şey bilek gücü değildir.
İradesiz insan güçlü olamaz bence bu seride. Diğer taraftan iradeli insan da o şekilde kendini kullandırtmaz. Öyle birilerine bel bağlayarak kafa yıkayarak mı yapacaklar bu işleri. Bana mantıksız geliyor. Dof'un Kutsal Ejder olduğunu bilmeseydik büyük ihtimal böyle bir şey düşünmeye devam etmezdim. Ama Dof'un Kutsal Ejder çıkması diğer Kutsal'lardan da böyle kişilerin çıkabileceğini gösteriyor.

Hem bu Kutsal Ejder'lerin kaprisi çekilecek gibi değil hacı. Bu adamlar canı sıkıldığında kendi adamlarını bile öldürebilecek bir kibir ile dolular. O Gorosei'de ki adamlar bile çekmek zorundalar bunların ceremesini. Akainu bunu çok iyi vurguluyor.

Bu gibi etkenler beni böyle düşünmeye sevkediyor.

@Smoker

Ama Akainu'nun şikayet eder gibi bir hali var.Bunu geçtim CP0'ın bu şekilde davranması Gorosei'nin bile hoşuna gitmiyor.Ama sanki zorunlular gibi. Bana kalsa ellerinde olsa ümüklerini sıkardı. Çünkü istedikleri gibi davranıyorlar. Denizcilerin amacı ise halkın güvenliği.

Sengoku bir çok kere kararlarına sövermiş gibisinden tepkiler gösterdi. Neden korumak için zorunlu hissediyorlar? Sadece Dünya Hükümeti'nin kurucuları olmaları ve bu soydan gelmiş olmaları yeterli mi sence?

Son düzenleme:
Zaten son dusmanlar kutsallar olmayacak mi?Ben acikcasi luffy'nin en guclu dusmanini bu kutsallardan birini bekliyorum

Eline sağlık Smoker çok iyi olmuş.

Kendileri pisliğin başıdır. Dünya ve insanlar dahil içindekileri kendi malları gibi görüp davranırlar. Ayrıca adalet ve düzen denmiş.. komik! Bu adamların tek derdi kendi kurdukları bu düzenin devamını sağlamak. Çünkü bu düzen sadece onlara hizmet edip koca dünyayı babalarının malı gibi yönetmelerini sağlamakla kalmıyor aynı zamanda çoğunluk cahil halkı da ayakta uyutuyor. Halkın eline şeker vermişler kaybettikleri özgürlüğü unutturmuşlar.

George Orwell'in 1984 kitabını okumayan varsa hala okusun. Bence burada anlatılan olgu, düzen ya da rejim ne derseniz artık bu kitaptan alınmış. 20. yüzyılda ortaya çıkan otoriter, totaliter rejimleri konu alır.

Bakalım Dragon tekrardan insanların özgürlük aşkını alevlendirip bu düzeni başlarına yıkabilecek mi?

Ayrıca paranoya da bu tip dikta rejimlerinin ortak özelliğidir tabi ki. Bu aynı zamanda bir zayıflık doğurur.

Dini temaları da yerinde bir çıkarım. Çünkü adamların düşünce ve inanç özgürlüğü diye bir dertleri yok, düşünceniz de inancınız, dininiz de biziz demişler.

Kurdukları rejim daha çok oligarşiye benziyor. Oldukça yozlaşmış ve kurulduğu temeller karanlık, elleri de zaten kanlı. Yani güya savundukları adalet de ölü doğmuş..

Adas biraz abarti oldu sanki:D
Baksana her çıkan yeni karakter amiral ayarı diyoruz. Bunların % 80'i müttefik olacak ve daha devrim ordusu var ne olduğu belli olmayan. Karşıya 5 amiral atıp 5 vs 5000 mi yapacaklar? Gerçi Luffy alıştı öyle şeylere ama yinede belli olmaz.:D Şaka bir yana ben kutsalların hepsinin özel birlikleri olduğunu düşünüyorum. Bunlarda da taht oyunları vardır, yoksa dünyayı 2 yıla temizlerlerdi. İç çatışma yaşıyorlar ve kaos durumu işlerine geliyor bence. Biraz abartalım yahu ama 17 aile ve hepsinde 3 güçlü adamdan zaten 51 kişi yapıyor. :gamyon:
İradesiz insan güçlü olamaz bence bu seride. Diğer taraftan iradeli insan da o şekilde kendini kullandırtmaz. Öyle birilerine bel bağlayarak kafa yıkayarak mı yapacaklar bu işleri. Bana mantıksız geliyor. Dof'un Kutsal Ejder olduğunu bilmeseydik büyük ihtimal böyle bir şey düşünmeye devam etmezdim. Ama Dof'un Kutsal Ejder çıkması diğer Kutsal'lardan da böyle kişilerin çıkabileceğini gösteriyor.

Hem bu Kutsal Ejder'lerin kaprisi çekilecek gibi değil hacı. Bu adamlar canı sıkıldığında kendi adamlarını bile öldürebilecek bir kibir ile dolular. O Gorosei'de ki adamlar bile çekmek zorundalar bunların ceremesini. Akainu bunu çok iyi vurguluyor.

Bu gibi etkenler beni böyle düşünmeye sevkediyor.

@Smoker

Ama Akainu'nun şikayet eder gibi bir hali var.Bunu geçtim CP0'ın bu şekilde davranması Gorosei'nin bile hoşuna gitmiyor.Ama sanki zorunlular gibi. Bana kalsa ellerinde olsa ümüklerini sıkardı. Çünkü istedikleri gibi davranıyorlar. Denizcilerin amacı ise halkın güvenliği.

Sengoku bir çok kere kararlarına sövermiş gibisinden tepkiler gösterdi. Neden korumak için zorunlu hissediyorlar? Sadece Dünya Hükümeti'nin kurucuları olmaları ve bu soydan gelmiş olmaları yeterli mi sence?
Garp, Sengoku ve amiraller veya Cp9 kimlerin emrinde çalışıyor? Korsan mı bu adamlarda kendinden güçsüze boyun eğmesin. Yahu öyle bir inanış var ki normal düşünmüyor halk adamları gerçekten tanrı gibi görüyorlar. 800 yılın psikolojisi var tabi üstlerinde, gayet doğal. Şartlı refleks gibi bir şey olmuş, kutsal ne yaparsa yapsın karşı gelmeyin gibi. Bu adamların sadık hizmetkarları da vardır elbet. Belki özel askeri eğitim alan kutsallar da vardır ama sanmıyorum. Bastırırlar parayı en kral orduyu oluştururlar. Adamların derdi denizkızı alalım köpek balıklarına yem edelim falan sen düşün Zoro gibi halter falan çalışırlar mı.:D

Asıl sorun ne biliyormusunuz...
Diyelim hiç güçlü değiller amiraller var sadece.Bu adamlar amirallere ne kadar güvenebilirler ki.Amiraller çok güçlü olsalar dahi.Amiraller sonuçta doğruyu uyguladığını sanan adalet peşinde koşan kimseler.Ölümüne bir bağlılıkları yok.Halkın içinden gelen kimseler.Aşağı tabakadan yani onlara göre.Bazılarının beyinleri yıkanmış bazıları da kafasına eseni yapıyor.Fikir değiştirebilirler.İhanet edebilirler herşeyi yapabilirler.Doğrudan bağlı değiller bu adamlara.Bir Doflamingo tayfası değiller yahu.O sadakat var mı ejderlere karşı.Kurallara ve sisteme bağlı kalıyorlar ama isteseler kural dışına da çıkabilirler olağanüstü bir durumda.

Smoker örneği ortada.Kuzan keza öyle doğru olarak gördüğünü uygular gizli saklı.Saul vardı mesela.Bu adam güçlü olsaydı ileride amiral olacaktı ve yanlış gördüğü zaman kutsalların karşısında da yer alabilirdi.Böyle adamlar çıkabilir.O riski alamazlar.

O yüzden ejderler bu adamlara güvenemezler.Ne kadar çekirdekten yetişmiş de olsalar olmaz.Kendi içlerinden aileden birileri en güvenilir olanlardır.Herşeyin farkında olan,kukla olmayan kişiler.Bu kişiler güçlü olmak zorunda.Diğerleri kutsalları garantiye almaz.Artık liderleri mi olur elit bir savaşçı birliği mi olur orasını bilemem.Ancak marijeoas halkında böyle kişiler olmak zorunda.

Amiral ile denizci ile olmaz o iş.Denizci kurumu gerçeklerden haberdar olmayan bir araç bir maşadan ibaret.

Son düzenleme:
Baksana her çıkan yeni karakter amiral ayarı diyoruz. Bunların % 80'i müttefik olacak ve daha devrim ordusu var ne olduğu belli olmayan. Karşıya 5 amiral atıp 5 vs 5000 mi yapacaklar? Gerçi Luffy alıştı öyle şeylere ama yinede belli olmaz.:D Şaka bir yana ben kutsalların hepsinin özel birlikleri olduğunu düşünüyorum. Bunlarda da taht oyunları vardır, yoksa dünyayı 2 yıla temizlerlerdi. İç çatışma yaşıyorlar ve kaos durumu işlerine geliyor bence. Biraz abartalım yahu ama 17 aile ve hepsinde 3 güçlü adamdan zaten 51 kişi yapıyor. :gamyon:

Garp, Sengoku ve amiraller veya Cp9 kimlerin emrinde çalışıyor? Korsan mı bu adamlarda kendinden güçsüze boyun eğmesin. Yahu öyle bir inanış var ki normal düşünmüyor halk adamları gerçekten tanrı gibi görüyorlar. 800 yılın psikolojisi var tabi üstlerinde, gayet doğal. Şartlı refleks gibi bir şey olmuş, kutsal ne yaparsa yapsın karşı gelmeyin gibi. Bu adamların sadık hizmetkarları da vardır elbet. Belki özel askeri eğitim alan kutsallar da vardır ama sanmıyorum. Bastırırlar parayı en kral orduyu oluştururlar. Adamların derdi denizkızı alalım köpek balıklarına yem edelim falan sen düşün Zoro gibi halter falan çalışırlar mı.:D
Garp istediğini yapıyor. Denizci olmasının amacı halkı korumaktır. Ama Amiral olmak istememiş. Bu yüzden Kong'u kendisinden üstte olan adamı 3 kere reddetmiş. Garp'ın pek yönetimde etkin olduğunu görmedik. O yüzden onu bilmiyorum. Ama Akainu, Sengoku Hükümet'ten tamamen şikayetçiler. Bu kadar şikayetçi iseler neden ceremesini çekiyorlar. Hadi Denizciler politik yönden buna katlanmak zorunda olsunlar. Peki Gorosei bile bu adamların kararlarından dolayı sıkıntı çekiyorlarken neden hala daha onlara katlanmak zorunda kalsınlar? CP0 neden direk Kutsallara çalışıyor? Bana sadece sahip oldukları o kan yeterli gelmiyor.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık