Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Dünya Dışı Yaşam(İlk Mesaja Bakın)

Var. Ama farklı yaşam formları ve hatta boyutlar söz konusu. Bizim gibilerin olduğunuysa sanmıyorum.

3. Teknoloji olunca gidebiliyoruz zaten :S Hatta önce varsa bu bahsettiğin canlıları ve ortamı şu bahsettiğin ellerimizi körelten alet yapma becerisi sayesinde uzaktan inceler ve ortama uyum sağlamamız için giysi geliştiririz kim bilir. İnsan doğrudan başka ortamda yaşamaya evrilemez ama sınırlarını zorlayabilir. Hangi tür dünya üzerinde bu kadar çeşitli koşullara karşı koyabiliyor ki :S Dünya evimiz olduğu için mi yoksa eldeki veri ve donanımımıza göre koşullara uyum sağlayabildiğimiz için mi bu kadar iyiyiz hayatta kalmada acaba :/ Neysem nasıl ki Mars'a gidilip koşullar gözleniyor, inceleniyor, ileridr aynısı Merkür'e yapılamaz diyemeyiz bence. Hem Merkür'ü daha öğrenmedik ki nerden bilelim :/ Evrene binlerce yıldır gözlemliyoruz ama daha yeni yelken açmaya başlamışız, bildiğini sanma hastalığından kurtulmak lazım.
Teknoloji ihtiyaçlardan doğar, ben de bunu söylüyorum zaten. Örneğin biz Dünya'da çok çeşitli yiyecek ve yaşanacak ortam bulabiliyoruz. Ama magmada yaşamaya gereksinim duymadığımızdan magma ile ilgili teknolojiler üretemedik.

1-) Civaları temel sıvıları olsun. Ve 50 km derinlikte yaşasınlar. Bizim yetişme imkanımız haliyle gözlem, inceleme imkanımız olsa dahi bununla ilgili teknoloji üretmek; - israf olabilir. - uzun sürebilir. - başarılamıyabilir.

2-) Bakır - çinko superoksit dismutos gen mutasyonuna sahip bir etken olduğunu düşün; direk Als. Als'nin tedavisi var mı? - Yok
Yani gidilemez.

Örnekler çoğaltılabilir. Asıl olay bizim kendi ortamımızda evrildik diye bizim Dünyamızı ideal yapmaz. Onların ki de ideal olmaz, ortamlar tamamen farklı olacak. Kastettiğim buydu.

Teknoloji ihtiyaçlardan doğar, ben de bunu söylüyorum zaten. Örneğin biz Dünya'da çok çeşitli yiyecek ve yaşanacak ortam bulabiliyoruz. Ama magmada yaşamaya gereksinim duymadığımızdan magma ile ilgili teknolojiler üretemedik.

1-) Civaları temel sıvıları olsun. Ve 50 km derinlikte yaşasınlar. Bizim yetişme imkanımız haliyle gözlem, inceleme imkanımız olsa dahi bununla ilgili teknoloji üretmek; - israf olabilir. - uzun sürebilir. - başarılamıyabilir.

2-) Bakır - çinko superoksit dismutos gen mutasyonuna sahip bir etken olduğunu düşün; direk Als. Als'nin tedavisi var mı? - Yok
Yani gidilemez.

Örnekler çoğaltılabilir. Asıl olay bizim kendi ortamımızda evrildik diye bizim Dünyamızı ideal yapmaz. Onların ki de ideal olmaz, ortamlar tamamen farklı olacak. Kastettiğim buydu.
Magma ile ilgili teknoloji üretimi geçmişine vakıf olmadığımız, bilmediğimiz bir alan. İnsanlar enerji kaynaklarından her zaman yararlanmıştır. Geçmiş zamanda da bir şekilde yararlanılmadığının garantisi yok. Onun için bilmiyoruz diye biliyormuş gibi ihtimal dışı edilemez. Magma aynı anda hem yıkıcı hem yapıcı bir güç. Bunun enerjisini kullanabilenler olduysa faal hale geçen volkanik enerji kaynağı hepsini silip tarihe gömmüş ve unutturmuş olabilir. Mesela bunun zıttı kutuplarda yaşayan insanlar neyin gereksiniminden ötürü oradalar. Orada bilgi birikimleri sayesinde yaşabildikleri için var oluyorlar. Balina avlayıp yağını tüketiyor, kürklü giysiler ve korunakları ile meydan okuyorlar doğaya. Peki ya dev bir kar fırtınası hepsini yutup gömseydi yerin dibine ve biz modern insanların hiç haberi olmasaydı bu şekilde bir yaşamın var olabileceğinden.

İsraf, süre, maliyet ve başarı kaygısı her zaman var, fakat bunlar çözülemeyecek şeyler değil. Hele de bunu yapmak imkansız deyip çöpe atmak tamamen bize ters. Günü gelir bunu da çözeriz diye rafa kaldırırız en fazla. Bu sayılan bahanelerin etken olabilmesi için ilk adımın atılması şart. Mesela insanların hayalinde yıldızlararası seyahat var fakat bunu oldurabilmek için gerçekçi düşünmek lazım. Onun için ilk amaç uzayda başka bir konakta yaşamı sürdürebilmek ki hedef Mars. Mars'ta yaşabilmek ve oraya bir üs kurabilmenin getirisi o kadar büyük olacaktır ki süre, başarısızlık ihtimali, maliyet ve israf çok önemsiz kalıyor yanında. Aynı şekilde bahsettiğin olası koşullardaki canlı da bugün değil yarın incelenir ama imkan yok yapamadık bir bahane değil. Hele de günümüzde yanlışlıkla bulunan bunca buluşun kullanım alanı bulundukça teknolojiye yön vermesi gibi. Belki bu canlıyı araştırırken bambaşka bir buluş bile yapılabilir. Hiçbir yolu yok diye kestirip atmak benim bildiğim bilim yolu değil.

Neyse konudan sapıyorum gibi, yaşam herhangi bir koşulda umulmadık yaratıcılıkta var olabilir, bunlar hep tanıma bağlı şeyler o da ayrı tabi.

Magma ile ilgili teknoloji üretimi geçmişine vakıf olmadığımız, bilmediğimiz bir alan. İnsanlar enerji kaynaklarından her zaman yararlanmıştır. Geçmiş zamanda da bir şekilde yararlanılmadığının garantisi yok. Onun için bilmiyoruz diye biliyormuş gibi ihtimal dışı edilemez. Magma aynı anda hem yıkıcı hem yapıcı bir güç. Bunun enerjisini kullanabilenler olduysa faal hale geçen volkanik enerji kaynağı hepsini silip tarihe gömmüş ve unutturmuş olabilir. Mesela bunun zıttı kutuplarda yaşayan insanlar neyin gereksiniminden ötürü oradalar. Orada bilgi birikimleri sayesinde yaşabildikleri için var oluyorlar. Balina avlayıp yağını tüketiyor, kürklü giysiler ve korunakları ile meydan okuyorlar doğaya. Peki ya dev bir kar fırtınası hepsini yutup gömseydi yerin dibine ve biz modern insanların hiç haberi olmasaydı bu şekilde bir yaşamın var olabileceğinden.

İsraf, süre, maliyet ve başarı kaygısı her zaman var, fakat bunlar çözülemeyecek şeyler değil. Hele de bunu yapmak imkansız deyip çöpe atmak tamamen bize ters. Günü gelir bunu da çözeriz diye rafa kaldırırız en fazla. Bu sayılan bahanelerin etken olabilmesi için ilk adımın atılması şart. Mesela insanların hayalinde yıldızlararası seyahat var fakat bunu oldurabilmek için gerçekçi düşünmek lazım. Onun için ilk amaç uzayda başka bir konakta yaşamı sürdürebilmek ki hedef Mars. Mars'ta yaşabilmek ve oraya bir üs kurabilmenin getirisi o kadar büyük olacaktır ki süre, başarısızlık ihtimali, maliyet ve israf çok önemsiz kalıyor yanında. Aynı şekilde bahsettiğin olası koşullardaki canlı da bugün değil yarın incelenir ama imkan yok yapamadık bir bahane değil. Hele de günümüzde yanlışlıkla bulunan bunca buluşun kullanım alanı bulundukça teknolojiye yön vermesi gibi. Belki bu canlıyı araştırırken bambaşka bir buluş bile yapılabilir. Hiçbir yolu yok diye kestirip atmak benim bildiğim bilim yolu değil.

Neyse konudan sapıyorum gibi, yaşam herhangi bir koşulda umulmadık yaratıcılıkta var olabilir, bunlar hep tanıma bağlı şeyler o da ayrı tabi.
Diğer kolonilerin imkanı yüksekse neden bizi bulmuyorlara cevaptı yazdıklarım. Yer yer aynı görüşleri paylaşmışız ama ben bunun bir an meselesi olduğunu da düşünüyorum. Dünyada olası bir savaş mekanizması var, bunun çevresinde Dünya'ya geliş için, Dünyada koloni için vs bekliyor olabilirler. Yaşama uygun bir gezegen bulmak başka, yaşamın mevcut olduğu bir gezegen bulmak başka şeyler. Orada nasıl karşılaşacağını bilemeden de adım atamayabilirsin. Bunlar işin ikinci kısmı haklısın.

Dediğim gibi an meselesi ha yarın, ha bin yıl sonra.

Çok geniş yelpazede düşünmüyor kimse birkaç kelime vereceğim onlar üzerinden yorum yapabilirsiniz
Canlılık?
Gravite-Hücre-Enerji İlişkileri
Uygun ortam
Gereken materyaller(Atomlar elementler cartlar curtlar)

Canlılık kavramı o kadar çok değişkenin etkisinde oluşmuş bir kavram ki bu koşulları değiştirdiğiniz zaman elinize nasıl bir form geçer kimse bilemez bunu.

Misal virüsler bir uzaylıysa şayet ve bizlerde onların yönettiği otomatik araçlarsak alın size bambaşka bir form virüslerde ne zeka var ne başka bişe ama bütün canlılığı yönettiğini söylesem çok farklı yöntemlerin işin içine girmiş olması gerekir ki böyle bir sistem oluşturabilsinler ve yönetebilsinler.

Bunun gibi daha niceleri var algılayamadığımız boyutlarda varolan yapılar ki 5 duyu evreni algılamak için resmen bir hakaretin ötesine geçmiyor insanoğlu bir nebze olsun çeşitli araçlarla bunu aşmaya başladı ama hala yeterli olduğunu düşünmüyorum

Belki evrendeki farklı kuvvetler doğrultusunda hareket eden yapılar vardır ki bana kalırsa canlılıkta böyle yapıyor yoksa doğup ölmek çok aptalca bir amaç demek ki birşey onu tetikliyor ya da etkiliyor ki varolması gerekiyor

İşin özü bütün materalyaller evren içerisinde evrene göre şekillenir dünyada canlılıksa bambaşka şartlar altında tanlılık(misal) oluverir ve bambaşka özellikler gösterebilir bu noktaların gözden kaçmaması gerekiyor

Son düzenleme:
UFO olaylarını hiçbir uzay ajansı kabul etmez zaten, bunu Amerika'ya yüklemenin manası yok ki. Ama her şey insan ürünüdür, Dünya dışı yaşam yoktur demek fazla kibirlice bence. Önceki sayfaların birinde de atılmış olan soluk mavi nokta fotoğrafı bence çok şey anlatıyor.
Her şey insan ürünü demiyoruz, o yüzden müslümaniz işte. Neyse herkesin inanci kendine sonuçta ama uzaylilar falan insanlarin beyinlerini meşgul etmek için ortaya atılmış şeylerdir bence.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık