Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Dünya Dışı Yaşam(İlk Mesaja Bakın)

Bu konu okuduğum bir kitabı hatırlattı .Cengiz Aytmatov'un Gün Olur Asra Bedel kitabı .
Kitapta asıl konunun yanı sıra Uzay 'dan gelen bir mesaj vardı ve sözümona Dünya'nın liderleri bu sorunu çözmeye çalışıyorlardı . Gelen mesaja göre farklı bir ırk bulunmuş hatta insanoğlu 'ndan kat kat gelişmişlerdi .Fazla derine inmeyeyim .Sonuç olarak Sözümona dünya liderleri bu olayı örtbas edip o türün dünyaya yaklaşmaları halinde yok edilecekleri mesajı gönderiyor .
Kısacası belkide dünya dışı bir tür bulundu ve bizim haberimiz dahi olmadı .
@pilavüstükuru çok iyi açıklamışsın bu arada .

Şayet bu tip varlıklar yoksa biz o yokluğu kesin bir şekilde hiç bir zaman bilemeyeceğimiz için bu tip şeyler insanlığın sonu gelene kadar konuşulacak.

Diğer taraftatan varlarsa, onlar ortaya çıkıncaya kadar ya da biz onlara net bir şekilde ulaşana kadar benim için ilgi çekici olmaktan çok uzak şeyler olarak bir köşede bekleyecek.

Tek temennim varlarsa bizden güçlü olmasınlar :/

Anatomik olarak insan olmalarını ben de beklemiyorum. Milyarlarla ifade edilebilinecek olasılıklar arasında Dünya'ya rast gelmeleri onların talihsizlikleri olur. Ama zekasal olarak üst & alt insan benzetmesi tabi ki yapılabilir. Zaten evrimsel aşamalar; zihinsel gereklilik skalasından geçerek oluşurlar. Zira insanlık alet yapımının kavranışından sonra keskin ellerine veda etmiştir. Bu açıdan onların çevresel etmenlerini düşünmek gerekiyor.
1-) Geri Evrim: Evrimsel süreçte çok sık rastlamışız bununla. En azından atamız olabilecekler atalarımızca öldürülmüş & sindirilmiş veya atalarımızı yok etmeye çalışanların başına bunlar gelmiştir.
2-) Doğa Kanunları: En büyük doğa kanunu dış tehlikelere göre biçim almadır. Dünyadaki yaşanılabilirliğe ayak uydurma milyonlarca yıl almıştır. Yani aslanların uzağında yaşayamayan kolonilerden gelseydik; onları yok edebilecek kadar azalttıktan sonra evrimsel ilerlemeler başlayacaktı. Ama o zaman derimiz daha kalın, dişimiz daha sivri; yani şimdiki halimize daha uzak bir noktada başlayacaktık evrimlere.
Barış derki; Dünya evimiz olduğu için buralarda evrimleşmedik. Evrimleşebileceğimiz tek canlı türleri ve doğal ortam Dünya olduğu için şuan buradayız. Bunun tanrısallık veya kaderdan başlamadığı; aksine onları doğurduğu gerçekliğidir, insan oğlunun yaşam serüveni.
3-) Mikro Ortam: Merkülde bir yaşam formu bulduğunuza inanın; bu yaşam formuna gidebilir misiniz?
- Hayır, bu teknoloji olsa dahi biz suyun çocuklarıyız ( Edward Newgate ), o ısıya duyarlı anatomik yapılarımız yok. İhtiyaçlarımızı magmadan karşılasaydık; bunun üzerine teknoloji geliştirebilirdik. Ama Merkül'ü bilmekle yetineceğiz malesef.
Yani dostlarım varlar. Şimdi uzay konuşurken, yemeğe çağırdılar. Esen kalın.

Vardırlar, sadece (bilinen) evrende bile dünyanın oranı bir kum tanesi bile değil iken, bütün evrendeki yaşamın sadece dünyada olma fikrini çok egoistçe buluyorum. Bizden akıl ve teknoloji olarak ileride, eşit seviyede ve geride sayısız medeniyet olduğunu düşünüyorum. Ve zamanla bizden birileri veya onlardan birileri bunun farkına varıcak, en basitinden 100 sene önce yaşamış bir insan bugün teknolojinin bu duruma geleceğini tahmin edebilirmiydi.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık