Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Dünya Dışı Yaşam(İlk Mesaja Bakın)

Şu uzaylıları insan özellikleri içine sokmayı ne zaman bırakacağız acaba çok merak ediyorum gerçekten bakın arkadaşlar zeka kavramı dünyaya özgü bir savunma biçimidir ve hayatta kalmak veya zorlukları aşmak için geliştirilmiştir uzayda başka bir gezegende bir canlı olmuş olsa bile anatomik olarak olsun yapı olarak olsun bizim taşıdığımız özellikleri taşımak zorunda değil

4.5 milyar yıllık Dünya'da yaşam belirtileri(tek hücreli canlılar falan) 700 milyon yıl geçtikten sonra oluşmaya başlıyor diye biliyorum. Yani ilk belirtiler bizi o kadar eskiye kadar götürebiliyor. Bu durumda bu kadar büyük bir evrende bu tür canlıların ortaya çıkması oldukça muhtemeldir. İnsan gibi bir canlının ya da aklımıza hayalimize dahi gelemeyecek türden farklı bir formda türeyebilecek bir başka canlının var olması bu olasılıklar dahilinde oldukça mümkün. Şahsen yaşamın olmaması çok düşük. Tabii bu noktada canlı ve cansız arasında yapılan tanımlar da önem taşıyor. Henüz Dünya'dan çıkan radyo dalgaları çok yeni. Aynı şekilde Dünya'ya gelen dalgalar da çok yeni olabilir. Belki dalgaları önleyecek kadar gelişmiş varlıklar da vardır. Belki dediğin gibi evrende bir birlik dahi vardır. Beni güldüren olasılıklardan biri durup dururken Dünya'nın yok olup gitmesi. Sen milyonlarca yıl uğraş dur devasa bir asteroit ya da gelişmiş bir canlı ya da kestirme bir yolun üzerinde olma gibi talihsizliklerden dolayı yok olup git. Komik valla. Bu konu üzerine konuşabilecek çok şey var, güzel konu.

Son düzenleme:
4.5 milyar yıllık evrende yaşam belirtileri(tek hücreli canlılar falan) 700 milyon yıl geçtikten sonra oluşmaya başlıyor diye biliyorum. Yani ilk belirtiler bizi o kadar eskiye kadar götürebiliyor. Bu durumda bu kadar büyük bir evrende bu tür canlıların ortaya çıkması oldukça muhtemeldir. İnsan gibi bir canlının ya da aklımıza hayalimize dahi gelemeyecek türden farklı bir formda türeyebilecek bir başka canlının var olması bu olasılıklar dahilinde oldukça mümkün. Şahsen yaşamın olmaması çok düşük. Tabii bu noktada canlı ve cansız arasında yapılan tanımlar da önem taşıyor. Henüz Dünya'dan çıkan radyo dalgaları çok yeni. Aynı şekilde Dünya'ya gelen dalgalar da çok yeni olabilir. Belki dalgaları önleyecek kadar gelişmiş varlıklar da vardır. Belki dediğin gibi evrende bir birlik dahi vardır. Beni güldüren olasılıklardan biri durup dururken Dünya'nın yok olup gitmesi. Sen milyonlarca yıl uğraş dur devasa bir asteroit ya da gelişmiş bir canlı ya da kestirme bir yolun üzerinde olma gibi talihsizliklerden dolayı yok olup git. Komik valla. Bu konu üzerine konuşabilecek çok şey var, güzel konu.
otostopçunun galaksi rehberi :hhh:

Şu uzaylıları insan özellikleri içine sokmayı ne zaman bırakacağız acaba çok merak ediyorum gerçekten bakın arkadaşlar zeka kavramı dünyaya özgü bir savunma biçimidir ve hayatta kalmak veya zorlukları aşmak için geliştirilmiştir uzayda başka bir gezegende bir canlı olmuş olsa bile anatomik olarak olsun yapı olarak olsun bizim taşıdığımız özellikleri taşımak zorunda değil
Diyelim ki öyle. İnsanlara benzer zorluklarla gelişip benzer yapıda olup olmadıklarını nereden bileceğiz? Vereceğimiz cevapları bu bilgi neden değiştirsin?

Sonuç olarak tamamen varsayımlarla konuşuyoruz ve tamamen iki farklı temelsiz düşünce üzerine. Bir düşünceyi ifade etmenin en iyi yolu benzeridir. Bu sebeple insan gibi insan kadar değil veya insandan daha üstün tabirleri bu konu için gayet uygun bence

Diyelim ki öyle. İnsanlara benzer zorluklarla gelişip benzer yapıda olup olmadıklarını nereden bileceğiz? Vereceğimiz cevapları bu bilgi neden değiştirsin?

Sonuç olarak tamamen varsayımlarla konuşuyoruz ve tamamen iki farklı temelsiz düşünce üzerine. Bir düşünceyi ifade etmenin en iyi yolu benzeridir. Bu sebeple insan gibi insan kadar değil veya insandan daha üstün tabirleri bu konu için gayet uygun bence
Bence inanılmaz gereksiz bir benzetme insanoğlunun zaten evrim süreci bu anatomiye ulaşması falan başlı başına ayrı bir hikayeyken farklı gezegende gerekli koşullar sağlanıp canlılık oluşacakta oda insana benzeyecek falan filan çok zor ihtimal bunlar olmaz demiyorum ama daha geniş yelpazede düşünmek olasılıklara bakışı aydınlatır haa şöyle de olabilir diye düşünebiliriz en azından

Bence inanılmaz gereksiz bir benzetme insanoğlunun zaten evrim süreci bu anatomiye ulaşması falan başlı başına ayrı bir hikayeyken farklı gezegende gerekli koşullar sağlanıp canlılık oluşacakta oda insana benzeyecek falan filan çok zor ihtimal bunlar olmaz demiyorum ama daha geniş yelpazede düşünmek olasılıklara bakışı aydınlatır haa şöyle de olabilir diye düşünebiliriz en azından
Dünya'ya reset atsak, her şey baştan başlasa ve yalnızca 1 şeyi değiştirsek dahi günümüzde bildiğimiz insan ortaya çıkmayabilir belki. Milyonlarca yıllık evrim bir başka gezegende meydana gelse insan bir yana Dünya'da gördüğümüz herhangi bir şeye benzemeyen şeyler dahi ortaya çıkacaktır. Yine de insan beyni benzetmelerden yola çıkıyor ve bir şekilde kendi beynine ket vuruyor.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık