Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Uyarıyı kapat
Sayın ziyaretçi, Korsan Fan'a hoş geldiniz. Forumumuzdaki konulara yorum yazmak, muhabbetlere katılmak ve forumumuza paylaşımlarınızla katkıda bulunmak için "Şimdi üye ol!" butonuna tıklayarak kayıt olunuz. Üyelik ile ilgili soru ve sorunlarınız için "Facebook" sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Dünya Dışı Yaşam(İlk Mesaja Bakın)

'Korsanfan Genel' forumunda Ogami Itto tarafından 10 Nis 2018 tarihinde açılan konu

 1. Ogami Itto "Koca Ana" Charlotte Linlin

  Ogami Itto ("Koca Ana" Charlotte Linlin)
  Mesaj Sayısı 695
  Üyelik Tarihi23 Kas 2017
  Yorumunuzu yazmadan önce bu vidyoyu izleyerek Drake Denklemi ve Fermi Paradoksu hakkında kısa bir bilgi edinebilirsiniz:


  Arrival, Contact, Avatar, Dünyalar Savaşı ve daha niceleri bu konuyu benzer veya sıradışı yönleriyle ele alıp bize sundular.
  Peki siz ne düşünüyorsunuz? Varlar mı, toplumsal yapılarındaki farklılıklar ve benzerlikler neler olabilir,ne kadar gelişmiş olabilirler, haberimizin olmadığı koalisyon var mıdır, uzayın zorba bir uygarlığı var mı,iletişime geçmek iyi mi kötü mü olur.. Düşüncelerinizi ve fantazilerinizi yazınız.
   
 2. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 18,043
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  Vardır, ancak hepsinin süper gelişmiş olduklarını sanmıyorum. Bazıları teknolojide çığır açmış, bazıları ise hala mağara adamları gibi ilkel bir hayat sürüyor.
   
 3. Meiou Meiou Shirubāzu Reirī

  Meiou (Meiou Shirubāzu Reirī)
  Mesaj Sayısı 3,784
  Üyelik Tarihi11 Ağu 2017
  Neredeyse Smoker gibi düşünüyorum. Varlar, buna eminim; kendi etik değerleri nelerdir, gelişmişlik düzeyleri nedir bunlar bilinemez. Ama etik değerleri insanlarınki gibiyse; bulaşmamak en zekice hamle olur.
   
 4. Quartion Sekai Saikyō no Otoko

  Quartion (Sekai Saikyō no Otoko)
  Mesaj Sayısı 606
  Üyelik Tarihi30 Kas 2017
  Var. Olmama ihtimali yok bana göre. Ancak çoğu kişinin düşündüğü gibi hepsinin bizden gelişmiş olacağını sanmıyorum. Bize yakın teknolojik düzeydede vardır ilkel olanlarda vardır bizim hayallerimizin sınırını zorlayacak kadar yüksek teknolojiye sahip olanlarda vardır. Bu kadar büyük bir yerde tek başımıza olduğumuzu hiç sanmıyorum.
   
 5. Kaido_93 アフメット

  Kaido_93 (アフメット)
  Mesaj Sayısı 4,055
  Üyelik Tarihi8 Ara 2016
  Bu videoyu izlemiştim. Uzaylılar var mı yok mu bilemem. Çok da merak etmiyorum açıkçası.
   
 6. kuroashi.no.sanji1993 燃える竜爪拳“火炎”竜王

  kuroashi.no.sanji1993 (燃える竜爪拳“火炎”竜王)
  Mesaj Sayısı 7,365
  Üyelik Tarihi5 May 2015
  Yokturlar.
   
 7. playhunter_43 Never Lose!

  playhunter_43 (Never Lose!)
  Mesaj Sayısı 800
  Üyelik Tarihi19 Tem 2010
  Biz karşılaşmıyoruz, çünkü kendi Galaksimiz içini bile daha net olarak bilinmiş değilken; galaksiler, super galaksiler, nebula vs. derken, bunu şuan ki teknoloji ile bilmem mümkün değil. Ve evrenin sonsuz olduğunu varsayarsak, ben evrenlerin olduğunu bile düşünüyorum.
   
 8. justahuman Gri Gerçeklik

  justahuman (Gri Gerçeklik)
  Mesaj Sayısı 2,749
  Üyelik Tarihi1 Ağu 2017
  Dünya dışı varlık yoktur diye düşünüyorum. Evet, tüm bu uçsuz bucaksızlığa rağmen. Ve olsa bile teknolojileri bizimle iletişime geçecek kadar iyi değildir diye düşünüyorum.

  Ne de olsa bunu öğrendiğimizde ölmüş olucam bu sebeple dilediğüm gibi sıkabilirim. İlerde İnsanlar başka gezegenlerde insanlık için önemli maddeler bulabilir hatta farklı hayvan türleri de. Ancak insan kadar şuur sahibi ve başka gezegenlerle iletişeme geçme, bilinmeyeni keşfetme arzusuna ve yetisine sahip başka canlıların olduğunu sanmıyorum. Yani bu yönüyle şu koca evrende kendi kalabalığımızla baş başayız.
   
 9. Monkey D. Luffy Adamkuri/Katadam

  Monkey D. Luffy (Adamkuri/Katadam)
  Mesaj Sayısı 7,172
  Üyelik Tarihi31 May 2014
  Dünyada bizler bir hayat yaşıyor muyuz ki dünya dışında hayat olsun ha? Hadi benden eyvallah.
   
 10. Miora Pro-Asosyal

  Miora (Pro-Asosyal)
  Mesaj Sayısı 840
  Üyelik Tarihi8 Şub 2011
  Bizden daha ileride, daha geride milyonlarca canlı formu yaşıyordur. Ancak hiç temasa geçmedik ve hiç bir zamanda geçemeyeceğiz, çünkü hiç bir zaman ışık hızını aşamayacağız. Dolayısı ile o kadar uzak mesafeler, teknolojimiz ne kadar gelişirse gelişsin aşılamayacak. Hiç yakın temasa geçemeyecek olsakda ileride varlıklarını tespit edebiliriz.
   

Bu Sayfayı Paylaş

Konuyu Okuyanlar (Üye: 0, Ziyaretçi: 0)

Yukarı Çık