Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Dünya Dışı Yaşam(İlk Mesaja Bakın)

Yorumunuzu yazmadan önce bu vidyoyu izleyerek Drake Denklemi ve Fermi Paradoksu hakkında kısa bir bilgi edinebilirsiniz:

Arrival, Contact, Avatar, Dünyalar Savaşı ve daha niceleri bu konuyu benzer veya sıradışı yönleriyle ele alıp bize sundular.
Peki siz ne düşünüyorsunuz? Varlar mı, toplumsal yapılarındaki farklılıklar ve benzerlikler neler olabilir,ne kadar gelişmiş olabilirler, haberimizin olmadığı koalisyon var mıdır, uzayın zorba bir uygarlığı var mı,iletişime geçmek iyi mi kötü mü olur.. Düşüncelerinizi ve fantazilerinizi yazınız.

Vardır, ancak hepsinin süper gelişmiş olduklarını sanmıyorum. Bazıları teknolojide çığır açmış, bazıları ise hala mağara adamları gibi ilkel bir hayat sürüyor.

Neredeyse Smoker gibi düşünüyorum. Varlar, buna eminim; kendi etik değerleri nelerdir, gelişmişlik düzeyleri nedir bunlar bilinemez. Ama etik değerleri insanlarınki gibiyse; bulaşmamak en zekice hamle olur.

Var. Olmama ihtimali yok bana göre. Ancak çoğu kişinin düşündüğü gibi hepsinin bizden gelişmiş olacağını sanmıyorum. Bize yakın teknolojik düzeydede vardır ilkel olanlarda vardır bizim hayallerimizin sınırını zorlayacak kadar yüksek teknolojiye sahip olanlarda vardır. Bu kadar büyük bir yerde tek başımıza olduğumuzu hiç sanmıyorum.

Biz karşılaşmıyoruz, çünkü kendi Galaksimiz içini bile daha net olarak bilinmiş değilken; galaksiler, super galaksiler, nebula vs. derken, bunu şuan ki teknoloji ile bilmem mümkün değil. Ve evrenin sonsuz olduğunu varsayarsak, ben evrenlerin olduğunu bile düşünüyorum.

Dünya dışı varlık yoktur diye düşünüyorum. Evet, tüm bu uçsuz bucaksızlığa rağmen. Ve olsa bile teknolojileri bizimle iletişime geçecek kadar iyi değildir diye düşünüyorum.

Ne de olsa bunu öğrendiğimizde ölmüş olucam bu sebeple dilediğüm gibi sıkabilirim. İlerde İnsanlar başka gezegenlerde insanlık için önemli maddeler bulabilir hatta farklı hayvan türleri de. Ancak insan kadar şuur sahibi ve başka gezegenlerle iletişeme geçme, bilinmeyeni keşfetme arzusuna ve yetisine sahip başka canlıların olduğunu sanmıyorum. Yani bu yönüyle şu koca evrende kendi kalabalığımızla baş başayız.

Bizden daha ileride, daha geride milyonlarca canlı formu yaşıyordur. Ancak hiç temasa geçmedik ve hiç bir zamanda geçemeyeceğiz, çünkü hiç bir zaman ışık hızını aşamayacağız. Dolayısı ile o kadar uzak mesafeler, teknolojimiz ne kadar gelişirse gelişsin aşılamayacak. Hiç yakın temasa geçemeyecek olsakda ileride varlıklarını tespit edebiliriz.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık