Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Dünya Barışı

Barışı sağlamak için

• Kullanılan toplam oy
    40
Huzur farklı bir durumdur. Burada değerlendirilecek kısım barıştır. Savaş, farklı yönetimlerin var olmasından kaynaklıdır. Terörizm ise çıkarlar için oluşturulan ve bir, birçok veya her ülkeye tehdit olan topluluklardır. Barış ortamını bozan bu iki unsur da birçok ülkenin var olmasından ileri gelmektedir. Tek bir yönetim olursa bütün dizginleri eline alacağı için savaş ortamı oluşmaz; terörizm gibi şeyler de desteklenmez. Tabii bu durumda net bir barışın olacağı yine garanti olmayacaktır ama burada varsayım yapıyoruz.
Ayrıca insanların bir kısmı açlık ve susuzluktan ölüyor. Bunun iki katı kadarı ise aşırı beslenme sonucu gelen rahatsızlıklardan. Bunlarda başla sebepler basmak için.
Mantığım basmanın doğru olduğunu söylese de duygularıma bu konuda yenik düşebilirim.
Tarih ile pek aram olmamasına rağmen bir örnek vereyim sana .En yakınından şöyle ;
Osmanlı devleti birçok ırkın beraber yaşadığı bir yerdi .Gayet güzel de ilerliyordu .Ta ki Fransız devrimine kadar .Ne oldu sonunda yine bir maraz çıktı ve barış bozuldu .Barışın bozulması =Huzurun bozulması
Bu örneği niye verdim .Çünkü İnsan uslanmaz .İllaki birşey olur yani .Anlatabildim mi ?
Dipnot:Tarih kısmı ile ilgili yanlışım varsa düzeltirsin .
Hmm... En sevdiğim.
:D

Değil milyarlarca, 1 masum insan bile ölecekse ve elimden geliyorsa engel olurdum. Kurunun yanında yaşta yanar mantığından nefret ettiğim gibi oksijen israfı kımıl zararlısı olan insanlar nedeniyle neden zararsız, güzel insanlardan vazgeçeyim ki...
He ama sonsuz barışı falan geç, direkt olarak 100 kişi seç onların hepsi death note misali ölecek deseler gözümü kırpmadan seçerim. Bir death note kaç para ulan :(

@Mısra bu benim dediğime geliyor. Milliyetçi politika ile ayaklananları başka ülkeler destekler. Bu hep böyle.
Ama bu düğmeye basarsan senin seçtiğin kişiler olacak ve yeni bir milliyetçilik düşüncesi doğacak. İnsanlığın sayısı tekrar arttıp din,ırk... gibi sebeplerle isyan etmek isteyen gruplar çıksa bile tüm silah gücü sende olacağı için bunları bastırırsın. Ve eylemleri sözlü bir eylemden öteye gidemez veya daha sert politika güdüp böylelerini ortadan kaldırırsın. Ancak bu güdüyle gelişmeyecekleri için bu sebeplerle isyan etmeyeceklerdir.

@Mısra bu benim dediğime geliyor. Milliyetçi politika ile ayaklananları başka ülkeler destekler. Bu hep böyle.
Ama bu düğmeye basarsan senin seçtiğin kişiler olacak ve yeni bir milliyetçilik düşüncesi doğacak. İnsanlığın sayısı tekrar arttıp din,ırk... gibi sebeplerle isyan etmek isteyen gruplar çıksa bile tüm silah gücü sende olacağı için bunları bastırırsın. Ve eylemleri sözlü bir eylemden öteye gidemez veya daha sert politika güdüp böylelerini ortadan kaldırırsın. Ancak bu güdüyle gelişmeyecekleri için bu sebeplerle isyan etmeyeceklerdir.
Ama o zaman beni diktatör ilan ederler ve darbe yaparlar bana .Hayır asılmak istemiyorum .Hem seçtiğim o insanların bana ihanet etmeyecekleri ne malum .İnsan çiğ süt emmiştir dermiş büyüklerimiz .
En iyisi hiç karışmamak .

@Mısra haklısın en iyisi karışmamak. Ben de basamam. Ama Doflamingo' nun savaş hakkındaki sözü geliyor aklıma. O zaman, savaşı,terörizmi veya açlığı yaşamış biri ne yapardı? Sanırım düğmeye basardı.

Herkes öldükten sonra barışın ne manası var :D
Barış yapacak kişi kalmıyor ki zaten neyin barışı bu kendinizi kandırmayın.
Şuna işinize gelmeyenleri öldürür müsünüz desek daha mantıklı olur.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık