Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Uyarıyı kapat
Sayın ziyaretçi, Korsan Fan'a hoş geldiniz. Forumumuzdaki konulara yorum yazmak, muhabbetlere katılmak ve forumumuza paylaşımlarınızla katkıda bulunmak için "Şimdi üye ol!" butonuna tıklayarak kayıt olunuz. Üyelik ile ilgili soru ve sorunlarınız için "Facebook" sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

[Kütüphane] Curly Dadan

'Diğer Kişiler' forumunda Smoker tarafından 23 Nis 2010 tarihinde açılan konu

?

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

 1. Severim.

  87 oy
  97.8%
 2. Sevmem.

  2 oy
  2.2%
 1. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 14,147
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  [​IMG]

  Curly Dadan
  (Kārī Dadan), Monkey D. Garp'ın arkadaşı, Portgas D. Ace ve Monkey D. Luffy'nin eski bakıcısıdır. Garp, Ace doğduktan kısa süre sonra dikkat çekmemesi için onu Dadan'a emanet etmiştir. Daha sonra da Luffy'yi ona teslim etmiştir. Dadan, Sabo oraya taşındıktan sonra ona da bakıcılık yapmıştır.

  Dadan, Foosha Köyü'nün yakınlarındaki Colubo Dağı'nda yaşar. O dağda haydutluk yapan Dadan Ailesi'nin patronudur. Bu yüzden de aranan biridir. Dadan'dan ilk olarak Enies Lobby'den sonra gazete okuyan Woop Slap bahsetmiştir.

  Görünümü

  Dadan uzun boylu ve kilolu bir kadındır. Turuncu renkte kıvırcık saçları ve maskülen bir görünüme sahip büyük bir yüzü vardır. Luffy'nin geçmişinin anlatıldığı bölümlerde hep sigara içerken görülmüştür. O zamanlar beyaz renkte bir gömlek, kare desenli bir pantolon ve yüksek topuklu botlar giyiyordu. Boynunda da pembe renkte boncuklar olan bir kolye vardır.

  Aradan geçen on yılda giyimi değişmiştir. Siyah renkte bir gömlek, onun üzerine de kolsuz, beyaz renkte bir yelek giyer. İki yıllık zaman atlamasının ardından görünümünde bir değişiklik olmamıştır.

  Dadan gençliğinde oldukça güzel bir kadındı. Vücudu o zamanlar daha inceydi ve tek parça bir elbise giyerdi.

  [​IMG]

  Kişiliği

  Dadan'ın kişiliğinin tipik bir suçludan farkı yoktur. Suçlu ve aranan biri olduğu için bir bakıma korkaktır. Garp onun bu özelliğini kullanarak kendisine şantaj yapmış ve çocuk baktırmıştır. Sabırlı biri değildir. Ace'in yavaş büyüdüğünü ima ederek ona bakmaktan sıkıldığını ve yorulduğunu söylemiştir. Garp, Ace'in üzerine bir de Luffy'yi kendisine bırakınca oldukça sinirlenmiştir. Bu özelliklerine rağmen diğer haydutlar ona çok saygı gösterir ve sonu ölüm olsa bile onun emirlerine uyar.

  Ace ve Luffy'ye bakarken ana misyonu "disiplin" üzerinedir, ancak yöntemleri tartışmaya açıktır. Luffy, Garp onu daha çok zorladığı için bu durumdan hiç şikayet etmemiştir. Dadan çocuklara az yemek vermiş, evi temizletmiş, yemek için ava göndermiş, hatta yeri geldiğinde suç bile işletmiştir. Ancak Ace ve Luffy ondan bahsederken, göründüğünden çok daha iyi bir insan olduğunu söylemiştir.

  Dadan yeri geldiğinde oldukça cesur birine dönüşür ve hiçbir şeyi umursamaz. Ace ve Luffy'yi, Bluejam'in elinden kurtarmak için derhal harekete geçmiştir. Çocuklardan nefret ettiğini söylemesine rağmen, Ace ve Luffy'yi kendi çocukları gibi görmüş, yine de utandığı için bunu kabul etmemiştir. Onları sevdiği Ace, Luffy ve Sabo kendi mekanlarına taşındıktan sonra açıkça görülmüştür. Başta bunu umursamamış olsa da, yoğun şekilde yağmur yağdığı bir gün adamlarına onları bulmalarını emretmiştir. Çocuklar bulunduktan sonra gizlice onları izlemiştir. Ace'in öldüğünü öğrendiğinde çok üzülmüş, Luffy'nin çekeceği acıyı düşünerek daha da içi sızlamıştır. Hatta bu duruma o kadar içerlemiştir ki, bundan Garp'ı sorumlu tutarak ona saldırmıştır.

  Yetenek ve Güçleri

  Dadan dağ haydutlarından oluşan Dadan Ailesi'nin patronu olduğu için, tüm çete üzerinde söz sahibidir. Çetesi oldukça kötü bir şöhrete sahiptir. Öyle ki Garp, onların yıldızlardan daha çok sayıda suç işlediklerini söylemiştir. Yanında Ace ile birlikte güçlü sayılabilecek bir korsan olan Bluejam'i yenebilecek kadar güçlüdür. Yaralı olmasına rağmen sinirli haldeki Ace'i tutabilmiştir. Ayrıca Garp'ı sağlam bir şekilde dövmüştür. Ancak bunun sebebi Garp'ın karşılık vermemesi ve kendini savunmamasıdır.

  Silahları
  Dadan silah olarak uzun saplı bir balta kullanır. Baltası ile Bluejam'i tek bir vuruşta geri püskürtmüştür. Garp'a giriştiğinde ise kalın bir odun kullanmıştır.

  Ek Bilgiler

  - Dadan ilk olarak pipo içen sıska bir adam olarak tasarlanmıştır. Aşağıdaki resimde köşede yer alan kadın ise, Dadan'ın başka bir tasarımıdır.

  [​IMG]

  - Bazı çevirilerde Ace, Dadan'dan bahsederken "o adam" demiştir. Bunun sebebi Japoncada kişi terimlerinin cinsiyetsiz olmasıdır. O zamanlar Dadan henüz seride görülmediği için, çeviren kişiler Dadan'ı erkek sanmıştır.

  Künye

  Adı: Curly Dadan
  Okunuşu: Kārī Dadan
  İngilizce Adı: Curly Dadan
  İlk Göründüğü Bölüm: Manga 568, Anime 477
  Bağlantısı: Dadan Ailesi
  Unvanları: Haydut çetesi lideri, Portgas D. Ace, Monkey D. Luffy ve Sabo'nun Bakıcısı
  Durumu: Canlı
  Doğum Günü: 30 Ağustos

  Hak Sahibi

  Kaynak: http://onepiece.wikia.com/wiki/Curly_Dadan
  Çeviren: Smoker
  Yayınlandığı Site: http://korsanfan.com
   
  Son düzenleme: 19 Eyl 2016
 2. L Canavar Vasfi

  L (Canavar Vasfi)
  Mesaj Sayısı 80
  Üyelik Tarihi2 Nis 2009
  meşhur dadan bu demek.. ellerine sağlık.
   
 3. Fallout Üye

  Fallout (Üye)
  Mesaj Sayısı 83
  Üyelik Tarihi27 Ara 2009
  Eline Sağlık Smoker güzel bi paylaşım olmuş...Bu kadınını(İnanamıyorum ya neyse) daha bissürü sırlanı öğreniriz gibime geliyor...
   
 4. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 14,147
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  Sağ olun... İyice tanıtırlar sanırım yakında...
   
 5. Erkan12 (D.)
  Mesaj Sayısı 3,869
  Üyelik Tarihi4 Nis 2010
  garp bunu tehdit ediyor; torunuma bakıcaksın yoksa seni hapse atarım, torununu emanet ettiğine bak :hhh:
   
 6. Fallout Üye

  Fallout (Üye)
  Mesaj Sayısı 83
  Üyelik Tarihi27 Ara 2009
  Ama emanet edenede bak:D
   
 7. Alucard Üye

  Alucard (Üye)
  Mesaj Sayısı 275
  Üyelik Tarihi28 Oca 2010
  Açıkcası son derece güzel zayıf ve kibar birisini bekliyordum ama olsun :)
   
 8. MeLLoC Üye

  MeLLoC (Üye)
  Mesaj Sayısı 32
  Üyelik Tarihi21 Şub 2010
  çeviri için saol eline koluna sağlık
   
 9. T1T4N Üye

  T1T4N (Üye)
  Mesaj Sayısı 2,978
  Üyelik Tarihi13 Tem 2009
  Ellerine sağlık smoker-san içimden bir ses bu aile'nin aslında Roger'in tayfası olabiliceği geldi !
  [ Dadan ve yanındaki Danscı ve O Elinde Kitap Olan cüce ile Bizim Croco-san ve Silver amca çok uyumlular :D ]
   
 10. real Üye

  real (Üye)
  Mesaj Sayısı 77
  Üyelik Tarihi7 Şub 2010
  burayı tam anlayamadım

  bu arada eline sağlık:respect:
   

Bu Sayfayı Paylaş

Konuyu Okuyanlar (Üye: 0, Ziyaretçi: 0)

Yukarı Çık