Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[İnceleme] CP 9 Övgü

Merhaba arkadaşlar vizeler finaller derken biraz uzak kaldık.. Bloglara devam.. Sitede konu temizliği olmuş sanırım bir çok blog silinmiş zaman aşımı diyip geçiyorum.. Bu konuda biraz Nostalji yapalım Ne Crocodile fanı olduğum karakter olmasına rağmen ne de başka bir örgütlenme CP 9 (Cipher Pol No.9) gibi bir örgütlenme görmedim =) ! işlerine bu kadar düşkün doğal güçleri bu kadar iyi ? teknik ,yetenek, zeka herşeyiyle .. Tabi bahsettiğim arkalarındaki takım elbiseli kuru kalabalık değil Lucci ve arkadaşlarından bahsediyorum .. Dünya Hükümetinin görevlendirdiği bu adamlar aslında işlerini kusursuz yaptılar evet kusursuz.. Ya Gece kusursuz olsa yenilirler miydi demeyin ? Op dünyası ve herkes Luffy'nin yürüdüğü yola çıkarsa ezilecektir bu böyle koskoca WB, Ace bile yenik düştü öncelikle şunu anlayalım ki yenilen bir adam ezik değildir. ki Lucci ile Luffy benim gözümde berabere bir dövüş bölümler sürdü ama bu kadar mı iyi olur.. O dövüş berabere bittiğinin bir mesajını aldım sanki Luffy yerden kalkamadı hatırlıyorsanız.. Ama Luffy'nin son atağı gördüklerimin en iyisiydi.. Dayanacak adam çok az Luffy kudurmuştu ama Lucci Luffy gibi bir adamı hafife almanın cezasını çekti tek kusuru kibiriydi lanet olası italyan mafya kılıklı adamın =)
E öyle bir adam da kibir olmasında kim de olsun.. OP dünyasında saf, arı güç olarak ilk 3'e koyarım Lucci'yi yada şöyle diyim size bu adamda bir Logia olduğunu düşünün ? en iyi cevabı siz veririsiniz..
5 yıl boyunca bir şehrin içine sızıyorlar ve kendilerinden gram ödün vermiyorlar bu başarıda önemli pay sahipleri Kaku , Kalifa ve barda takılan inek suratlı Blueno 'da öyle.. Özellikle baskında maskelerini takıp geldiklerinde Op'ta resmen dövüş şöleni yaşattılar .. Hele o maske kurgusu gerilim filmlerini aratmadı. Dövüşe gelince de affetmiyorlar.. İlk kez izlediğimde oha bu adamlar nasıl yenilecek demiştim ? Marine çevresinden bile saygı duyuluyordu.. Yaklaştıklarında herkes saygı duruşunda duruyor resmen..

Lucci bu yaşta cellat mı ? Şeytan mı ? Altına aldıkları insan yanlış görmediniz =)
Bir konumda daha bahsetmiştim küçük bir çocukken güçsüzler diye krallığın 500 askerini öldürüp katliam yapan adamdan ne beklersiniz suçları güçsüz olmak ..Ona göre sıradan bir korsan çetesine yenilmek suç.. Ve bu korsan çetesinin liderini tek parmağıyla öldürmüştür.. 300 Spartada bir sahne var ya Merhamet etmek yok :) İşte Lucci'nin felsefeside bu.. Kaç tane yenildikten sonra takdir ettiğiniz karakter oldu ? Lucci eli cebinde dövüşerek estetiğini sergileyen bir adam =) Tek parmağıyla yeneceği şeytan meyvesi gücüne sahip bir çok karakter var =) Ben demiyorum Gecko Moria'nın bile Şibukai gücünde gördüğü bu adama saygı duymak lazım gerek gücü gerek yaptığı işe sadık olmasıyla.. Korsanlardan nefret ediyor ve Adalet diye diye kendini yedi. Sonuç hüsrandı ama şimdi kendi adaletini kuracak gibi ..İlginç bir şey söyleyeceğim Lucci nedense bana şeytan meyvesi ön planda olan birisi olarak bile gelmiyor ..

Pinokyo'nun amcaoğlu Kaku için ne demeli ? Forumda lakabı kule kesen =) Zürafa zoan' bir karaktere bu kadar yakışır fakat onun bundan pek memnun olduğunu söyleyemem .. Takdir etmeden de geçemem ilk defa kullandığı bir meyveyi yıllardır kullanıyor gibiydi.. Delikanlı adamdırda iki harketi özellikle 1. baş belası Usopp Zoro ile kelepçeliyken kilidi açmayı teklif etmiştir bir diğeride Paulie'nin verdiği selamı Zoro söylediğinde tebessüm etmiştir ( Bana duygulandı gibi geldi) Seride hızına laf söylenmeyecek nadir adamlardan olan Kaku kanatları var gibi göklerde süzüldüğünde onun yerinde olmak istemişimdir =) Zoro'yla mükemmel mücadelesi O'nun kılıçta ne kadar iyi olduğunuda gösteriyor ki zaten CP 9 içerisinde kılıcı ile ön plana çıkan oydu.. Kaku ayrıca ilginçtir ki popüler karakterler sıralamasında ilk 10'u çekiyordu bi ara.. CP 9 dan en sevdiğim karakterde oydu nedense..

Kaku gerçekten Zoro'yu yordu..

Blueno ; Kalifa ; Jyabura ; Fukurou ; Kumadori diğer üyeler hiç biri boş adam değildi ? Lucci ve Kaku ya oranla güçsüz ve cıvık olabilirler ama gerek Fukurou ( Franky 'i) gerek Kumadori (Chopper ve Nami'yi ) baya uğraştırmıştı..

Örgütün bayan üyesi Kalifa Iceburg'un yanında bir şey çaktırmaması onunda diğer üyeler gibi zeki ve sağlam bir eğitimden geçtiğini gösteriyor üstelik güzeldi.. Hem Unutmayalım ki Sanji'yi yendi =) (Zayıflığına yenik düştü Sanji) Meyvesi pek güzel değildi ama doğruyu söylemek gerekirse kafadan atılmış bir meyve gibi geldi (Benim görüşüm).. Gerçi CP 9 meyve konusunda pek iç açıcı değildi (Kurt ,Leopar, Zürafa, Sabun, Kapı ) Lucci leopar olarak çok iyiydi demek gelmiyor içimden sadece yakışmıştı ama tekrar söylüyorum bu adam Zoan olmamalıydı.. Blueno'nun meyvesi fena değildi ama bir tekniğini göremedik dokunduğu alanlarda kapı açabilen bir yetenek fakat Luffy'nin gazabına uğradı.. Yani Luffy'nin karşısına o an kim çıksa bitecekti.. Şöyle bir şey var ki Blueno ile Luffy'nin karşılaşması sıkılmadan izlediğim nadir vs'lerden.. ( Meyve güçleri ön planda değildi çünkü saf ve arı güç ön plana çıkmalıydı )
Jyabura CP9 'un Kaku'dan sonraki en güçlü üyesi kurt gibi dövüşürdü =) Kurnaz ? fakat Sanji'nin Mükemmel tekniği Diable Jambe karşında hala tutunsaydı yuh derdim ! Kısaca rengarenk yetenekli bir örgütlenmeydi.. Seriye renk kattılar çoğu zaman güldürdüler.. Çoğu zaman esrarengiz bir kurguyu bize yaşattılar.. Uzatıp sıkmamak için Teknikleri hakkında bilgiler vermedim Smoker'ın çevirilerine tekrar göz atın ne kadar iyi olduklarını anlarsınız.. Şimdi tek isteğim tekrar karşımıza çıkmaları illa Luffy'e rakip olarak değil güçlü bir tayfa olarak.. İzlemek gerçekten keyif verecek.. Marineler'in bu adamların hakkını yediğini düşünüyorum .. Hasır şapkalar gibi onlarda rengarenk ve eğlenceliydi.. Manga /Anime tempo'nun yükselmesi için böyle adamlar böyle kurgular lazım dişe diş kana kan amaç uğruna çarpışma .. CP 9 Kendini daha da geliştirecek ve Bi anda adından bahsettirecektir buna inanıyorum =) E.Oda bu kadar tekniği ve gücü harcamaz özellikle Lucci..
Manga kapağında yer alan olaylar hiç boş olaylar değil CP 9 hakkında görüşleriniz ve tahiminlerinizi sizde paylaşabilirsiniz.. İyi tartışmalar =)

Koca CP9 yanlış meyve seçimine kurban gitmiştir... :) Acaba şimdi durumları nedir, onu merak ediyorum? Tabi bir de başlarında ki kişi bir Spandam salağı değil de, Crocodile olsaydı, belki şimdi Nico Robin diye bir hatun olmayacaktı... :eek:o:

Her zamanki gibi serisin Gece... Hoş gelmişsin... :)

Koca CP9 yanlış meyve seçimine kurban gitmiştir... :) Acaba şimdi durumları nedir, onu merak ediyorum? Tabi bir de başlarında ki kişi bir Spandam salağı değil de, Crocodile olsaydı, belki şimdi Nico Robin diye bir hatun olmayacaktı... :eek:o:

Her zamanki gibi serisin Gece... Hoş gelmişsin... :)
Sağol sendende bekliyoruz birşeyler =)
Cidden meyve bunları biraz düşürdü ama diyorum ya meyveleri böyle olmasına ragmen çok başarılılardı..

Sağol sendende bekliyoruz birşeyler =)
Cidden meyve bunları biraz düşürdü ama diyorum ya meyveleri böyle olmasına ragmen çok başarılılardı..
Kesinlikle hoca... Gerçi Kaku'nun ki komediydi bea... Zoro bile "boka benziyorsun" deyip "ben bu kadar sığ bir insan değilim" diye kendine kızıyordu... :hhh:

Cidden hocam... Şu maskeli suikast girişimleri falan, bir filmden mi alıntıydı acaba?

Kesinlikle hoca... Gerçi Kaku'nun ki komediydi bea... Zoro bile "boka benziyorsun" deyip "ben bu kadar sığ bir insan değilim" diye kendine kızıyordu... :hhh:

Cidden hocam... Şu maskeli suikast girişimleri falan, bir filmden mi alıntıydı acaba?
Kesin esinlenmiştir.. Çok film izleyen birine sormak lazım =) Özellikle tersaneye sızmak flan senaryo gerçekten çok iyiydi.. Artık pek göremiyoruz

Harcandı bile manga kapaklarından gördüğümüz kadarıyla ayrılmışlar CP9'dan birlikte takılıyorlardı manga kapaklarında en son belki karşılaşırlar NW'de bizim tayfayla
Bu daha iyi değil mi sence? Yetenekli çılgın eskisinden daha özgür bir tayfa daha geliyor ! =)

Benimde tekrar görmek istediğim bir grup.Ve dediğin gibi kendi adaletlerinin peşinden gidebilirler.Spandam suçu bunların üstüne yıkmıştı sanırım, bu yüzden denizciler peşine düşmüştü.
Spandam'ı dinlemek Lucci'nin biraz zoruna gidiyordu sanki. Korsanlardan nefret ettiği ve adalete düşkün olduğundan işini yapıyordu. Böyle daha iyi oldu ama =)

Çok iyi bir korsan tayfası olurdu bu ekipten bide meyveleri güzel olsa ve 2-3 tanesinde haki olsa. İleride en büyük savaşta Luffy nin tarafında savaşsalar hiç şaşırmam.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık