Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Lobi] Cesaret ve Adamlık Yolu

Bu yolda yürüyecek misin?


  • Kullanılan toplam oy
    15
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Evet lobiyi açıyor ve tüm forumu selamlıyorum! :sapkali:


Bu Lobinin amacı Cesur, korkusuz, saygıyı hakeden, "adam gibi adam" denilen karakterleri bir çatı altında toplamak ve onlara gereken saygıyı göstermektir!


Lobimizde bulunan bazı karakterler!

~Sir Crocodile
~Katakuri
~Dr. Hiluluk
~Wiper
~Daz Bones
~Bon Clay
~Pell
~MR 3
~Senor Pink


Bazen insanlar size ters düşebilir. Onlarla dövüşürsün! Onlara zarar verir ya da onlardan zarar görürsün. Fakat öyle zamanlar gelir ki düşman dediğin dost, dost dediğin düşman olur!

Biriyle düşman ya da dost olman bir şey ifade etmez! Önemli olan şey "Adamlıktır" ve kimin neyi gerçekten hak ettiğini görebilmektir!

Bir zamanlar bir adam düşmanlarını diğer bir düşmanının elinden aldığında şöyle dedi!

Bazen en büyük düşmanına, sana bu dünyada en büyük zararı veren, en çok kin güttüğün insana bile saygı duyarsın! Eğer o kişi bunu hak ediyorsa bunu yapmalısın. Bu adamlığı göstermeli ve en büyük düşmanın olsa bile bir insanın ölümüne gülmemelisin!


Bazen ise kardeşin, arkadaşın veya bir dostun düşmanına bile yanlış yaptığında onu düzeltmelisin. Bu kendine zarar vermen gerekse bile bunu yapmalısın! Bu seni belki aptal yerine düşürecek belki de İnsanlar sana "aptal" diyecekler. Fakat demeyi unuttukları bir şey daha olacak o kelimeyi söylemeyecek veya söylemek istemeyecekler... ADAM


Bazen ise bir arkadaşın, tayfa üyen ya da hiç tanımadığın, hayatında ilk defa gördüğün insanlar için kendini feda edersin! Ne için? İnsanlar sana kadın veya erkek demezler. Pek çok zaman ise Okama deyip dalga geçerler. Peki ya önemli olan kadın veya erkek olmak mıdır? Hayır. "İnsan olmaktır" Okama yolunda veya başka bir yolda yürüsen bile diğer yoldan asla çıkmamaktır!
Bazen ise seni geçmişte öldürmek için gelmiş olan ve yine onun sayesinde hapishaneden kaçmış dostunun son arzusunu yerine getirmek için çok tehlikeli yollara girersin! Fakat insalar sana gülecekler mi diye düşünürsün. Düşünme çünkü insanlar cesarete ve saygıya gülmezler! Cevap"Elbette hayır!"


Bazen ise en umutsuz anda gökten inen bir "koruyucu melek" gibi milyonlarca kişi için kendini feda etmelisin! Bu cesaret ve inanç seni ileriye taşıyacak ve insanların kalbinde yer etmeni sağlayacak "Alabastanın koruyucu meleği"


Bazen ise evlat diye büyüttüğün bir hayvanın senin için getirdiği, belki de ölümüne yol açmasına neden olacak mantarı gözünü bile kırpmadan yersin!

Şimdi söyleyin!

-Sizce insanlar ne zaman ölür ?
-Bir tabanca mermisiyle kalplerinden vurulduklarında mı ?
-Hayır.
-Tedavisi olmayan bir hastalıkla harap olduklarında mı ?
-Hayır.
-Zehirli bir mantardan yapılma çorba içtiklerinde mi ?!
-Hayır!
-Unutuldukları zaman.


Bazen ise donla gezersin! Ağzında bir emzik, bebek şapkası. İnsanlar sana "sapık" der, seninle dalga geçer fakat insanlar senin hakkında ne der diye umursamazsın! Adam adama bir kavgada her şeyi yersin! Peki bu "adamlık" ve "cesaret yolundan" seni döndürebilir mi? HAYIR.


Bazen ise bir kaydırak ile tanrı'ya meydan okursun! Peki ne için? Adalet mi? Toprak mı? Yaşam mı? Yoksa bunlardan daha önemli bir şey için mi? Sonu ölüm olsa bile bu yoldan dönmeyen cesur adam!


Lobinin amacı: Tırsak, korkak, saygısız ve adam olmayan karakterleri ağır şekilde gömmek. Onlara nefes aldırmamak!

Bununla beraber adam gibi adam! Norland, Calgara ve bu tip ismini yazmadığım ne kadar cesur ve adamlık yolundan sapmamış karakter varsa hepsine sahip çıkmaktır!

Lobi üyelerinin bedava olarak tesisimizden faydalanacağı en önemli şeylerden biri "Korkaklıkla marine edilmiş flamingo eti."

Bu lezzeti bir tadan daha hiç bir et yemiyor!

Yanında hiçbir yerde bulamayacağınız özel bir puro'yu siz üyelerimize hediye olarak veriyorum. Bitti mi? Tabi ki de hayır!

Bununla beraber ben. Lobi'yi kuran bu arkadaşınız tartışmalarda sizi kıyıda köşede haince 3,5,10 kişiyle sıkıştırıp arkadan indirmeye çalışan çakal, flamingo ve bu çeşit sürü halinde dolaşan mahlukatlara karşı sonuna kadar yanınızda olacağıma söz veriyorum!


Lobi'ye yazılı ve gönülden bağlı olacak arkadaşlara saygılar ve selamlar... :a:
 
Bence yazılan karakterlerin yaklaşık yarısının adamlığı tartışılır. Olası bir savaşta rakibinizde oldukça fazla malzeme olacak haberiniz olsun :D Bu arada Jinbe reis bu lobiye epey uygun, eklenebilir.
 
Bence yazılan karakterlerin yaklaşık yarısının adamlığı tartışılır. Olası bir savaşta rakibinizde oldukça fazla malzeme olacak haberiniz olsun :D Bu arada Jinbe reis bu lobiye epey uygun, eklenebilir.
Bu bir korsan serisi. Korsan serisinde bile bu adamların yaptıkları böyle şeyler varken bir şey olmaz. :D

Jinbe'yi eklersem bizi katlederler onu ben bile savunamam. :S

Adamlık ve cesaret yok bunlarda. Konu kilit. :D
Hadi len oradan. Adamlık ve cesaret var ama kime yapıyorsun ki? Luffy'e. Adam gibi birine yapmak lazım ki değeri olsun! :artiz: :D
 
Cesur ve adam olan şahıs sırtını önce devlete yasladı. Sonra perde arkasından el alemin ülkesinde iç savaş çıkarmaya çalıştı. :hhh:
 
Bu bir korsan serisi. Korsan serisinde bile bu adamların yaptıkları böyle şeyler varken bir şey olmaz. :D

Jinbe'yi eklersem bizi katlederler onu ben bile savunamam. :S
Şimdiden savunma argümanın hazırmış, peki o zaman :D Yalnız Jinbei haterları çok olsa bile karşıt argümanları genelde haksız çıkarımlar olduğu için tartışmalarda bulunması zarardan ziyade yarar sağlar, yine de sen bilirsin :D
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2020.
Tasarım Korsanfan V.5.5
Yukarı Çık