Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Uyarıyı kapat
Sayın ziyaretçi, Korsan Fan'a hoş geldiniz. Forumumuzdaki konulara yorum yazmak, muhabbetlere katılmak ve forumumuza paylaşımlarınızla katkıda bulunmak için "Şimdi üye ol!" butonuna tıklayarak kayıt olunuz. Üyelik ile ilgili soru ve sorunlarınız için "Facebook" sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

[Kütüphane] Carrot

'Diğer Kişiler' forumunda Smoker tarafından 13 Haz 2018 tarihinde açılan konu

?

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

 1. Severim.

  46 oy
  78.0%
 2. Sevmem.

  13 oy
  22.0%
 1. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 17,871
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  [​IMG]

  Carrot
  (Kyarotto), Savaşçı Hayvanlar Kabilesi'ne bağlı bir tavşan minkidir. Inuarashi Silahşör Timi'nin bir üyesi ve yönetici yardımcısıdır. Geçici olarak Vinsmoke Sanji'ye geri almak için Tüm Kek Adası'na giden Hasır Şapka Korsanları'na katılmıştır.

  Görünümü

  Carrot beyaz kürklü, sarı saçlı ve düzgün vücutlu bir tavşan minkidir. Kahverengi gözleri, tavşan kulakları, tavşanlarınkine benzeyen bir burnu ve büyük, top şeklinde pofuduk bir kuyruğu vardır. Roronoa Zoro, Sanji ve Nami gibi normal boyutlu insanlardan daha küçük görünmektedir.

  Genelde üzerine turuncu renkte, kısa bir elbise giyer. Tüm Muhafızlar'da olduğu gibi sırtında yeşil renkte bir pelerin vardır. Dövüşeceği zamanlarda sağ eline pençeye benzeyen bir eldiven takar. Ayaklarında kahverengi ve yüksek topuklu botlar bulunur.

  Carrot dolunayda Seylan formuna girdiği zaman görünümü önemli ölçüde değişir. Gözleri kırmızıya döner, kulakları büyür ve saçları iyice uzayarak beyaz renge bürünür. Aynı şekilde kuyruğu ve Elektro tekniğini kullanırken ortaya çıkan kıvılcımlar da beyaz renkte olur. Aslan yelesine benzeyen ve boynunu tamamen çevreleyen kalın bir kürk oluşur. Ayrıca pençeleri daha uzun ve daha keskin hale gelir.

  Kişiliği

  Carrot aşırı derecede korumacı biridir. Memleketi Mokomo Dükalığı onun için çok önemlidir, bu yüzden ülkesine gelen yabancılara agresif bir şekilde saldırır. Tıpkı diğer minkler gibi, o da insanlar "daha az mink" olarak görür. Hasır Şapka Korsanları ile yolculuk yaptıktan sonra geleneksel mink konuşma tarzını ardında bırakmıştır. Carrot sevdiği kişileri çok önemser. Germa 66, Hasır Şapka Korsanları'nın yoluna çıktığı zaman onlarla dövüşmek istemiştir. Son derece duygusal bir kızdır. Monkey D. Luffy yediği balık yüzünden zehirlenerek ölümün kıyısına gelince ağlamıştır. Her ne kadar bir mink olsa da, tipik tavşan davranışları gösterir. Bir şeyler kemirmeye bayılır. Havuç yemeyi sever. Luffy onun havuçlarından birini yediği zaman ona saldırmıştır. Ayrıca çikolata yemekten de hoşlanır.

  Carrot kana susamış halde birine saldırıyor olsa da, kafası okşandığı zaman hemen sakinleşir. Kabilesinin savaşçılarından biri olmasına rağmen, ciddi meselelere karşı oldukça saf ve çocuksu hislerle yaklaşır. Luffy'nin Koca Ana'yı yenme ve düğün törenini mahvetme planından dolayı çok heyecanlanmış, nasıl bir tehlike ile karşı karşıya olduklarını anlamamıştır. İzole bir adada yaşadığı için yeni olan her şey onun için heyecan vericidir. Zo'un ötesinde bir dünya olduğunu öğrendiği zaman kendinden geçmiştir. Tüm Kek Adası'na varmak için günlerce denizde yolculuk yaptığı zaman, okyanusun büyüklüğüne şaşırmıştır. Ayrıca bazı doğa olaylarından habersizdir. Şimşek çaktığı zaman bunu Elektro sanmıştır. Carrot her zaman için dünyayı keşfetmeyi ve maceralara atılmayı ister. Pedro'ya onu geri göndermemesi için yalvarmıştır. Ayrıca hayaletlerden korkuyormuş gibi görünmektedir. Zira Brook'un ruh halini görünce rengi atmıştır.

  Yetenek ve Güçleri

  Fiziksel Yetenekleri
  Carrot bir mink olduğu için doğuştan savaşçıdır ve Elektro kullanabilir. Yönetici yardımcısı olduğu için yüksek derecede dayanıklılığı vardır ve bu onun tüm gün ayakta kalabilmesine olanak sağlar. Luffy'nin havucunu yediğini gördüğü zaman ona saldırmış ve ona üstün gelmiştir. Carrot'ın bu özelliği Pedro tarafından övülmüştür.

  Carrot son derece hızlı ve çeviktir. Roronoa Zoro'dan gelen bir kesişi zorlanmadan savuşturmuştur. Top gibi oradan oraya sekerek saldırılar yapabilir. Oldukça yükseğe zıplayabilir ve havada asılı kalabilir. Algısı ve refleksleri çok sağlamdır. Randolph'un aşırı derecede hızlı meydana gelen pususunu Nami ve Tony Tony Chopper'dan önce fark etmiş ve onları saniyeden daha kısa bir sürede pusudan kurtarmıştır. Carrot'ın hızına başka bir örnek de, hızlı hareket etmesi ile övünen Diesel'ı kolayca yakalamasıdır. Bire bir dövüşte yeteneklidir. Pençeli yumruğu ile birlikte Elektro tekniğini kullanır. Rakiplerini ısırır ve tekmeleri ile sayıca fazla düşmanı ekarte edebilir.

  Carrot ufak tefek bir şey gibi görünse de, fiziksel olarak güçlüdür. Kendinden daha büyük olan iki kişiyi taşıyarak uzun mesafe koşabilmiştir. Bacak gücü yüksektir. Büyük bir kazanı tek bir tekme ile yıkmıştır. Bünyesi dayanıklıdır. Koca Ana Korsanları'nın Tatlı Komutanları'ndan biri olan Charlotte Katakuri'den tek yemesine rağmen kısa sürede ayağa kalkabilmiştir.

  Her ne kadar saf olsa da, yeri geldiğinde son derece zeki ve aldatıcı olabilir. Kısa sürede yaptığı planla Charlotte Brûlée'nin ayna tabanlı güçlerini ona karşı kullanmaya başlamış, bu sayede Koca Ana Korsanları'na kendini yakalanmış gibi göstererek onları aldatmıştır. Ayrıca Güçlü bir iradeye sahiptir. Charlotte Linlin'in Haoshoku Haki patlamasına maruz kalmasına rağmen bayılmamıştır.

  Seylan Formu
  Carrot bir mink olduğu için dolunaya baktığı zaman Seylan formuna girebilir. Seylan formunda Carrot'ın doğal yetenekleri en üst seviyeye çıkar. Gücü, hızı, çevikliği, Elektro menzili ve dövüş kapasitesi artar. Bu formuna girdiği zaman göz açıp kapayıncaya kadar Koca Ana Korsanları'nın birçok üyesini yenmiş ve Charlotte Daifuku'nun gemisinin dümenini kırmıştır. Bu forma girdiği zaman süzülme yeteneğine de sahip olur. Bin Güneşli'nin üzerinden, Daifuku'nun gemisine kadar olan uzun mesafeyi süzülerek geçmiştir. Eğer Carrot bu gücü uzun süre kullanırsa ölür. Gözleri kapandığı zaman tekrardan normal haline döner.

  Çizim Yeteneği
  Carrot'ın çizim yeteneği vardır, ancak kişileri fazlasıyla kadınsı çizer. Tüm Kek Adası ekibini kafasından çizmiştir. Kendi söylediğine göre harita çiziminde de oldukça iyidir.

  Silahları
  Carrot silah olarak ellerine taktığı ve tavşan ayaklarına benzeyen eldivenler kullanır. Pedro onun kılıç kullanamayacağını düşündüğü için ona bu eldivenleri vermiştir. Carrot pençeleri ile Zoro'ya bile karşı koyabilmiştir. Ayrıca Elektro gücünü pençeleri üzerinden geçirebilir.

  Ek Bilgiler

  - Carrot'ın havuç sevmesi Bugs Bunny yüzünden çok bilinen bir yanlışla alakalıdır. Normalde havuç, tavşanları hasta eder. Bu yüzden tavşanlar havuç sevmez. Genelde lahana, süs marulu ya da çim yerler. Carrot çikolata da sever. Bu da tavşanlar için kötü bir besindir.

  - Carrot her ne kadar Inuarashi'nin Silahşörleri'nden biri olsa da, yeşil renkte pelerin takar. Normalde bu renk pelerini Nekomamushi'nin Silahşörleri kullanır. Muhtemelen Pedro'dan eğitim aldığı için yeşil renkte pelerin takmaktadır.

  - Carrot, 6. One Piece Popüler Karakterler anketinde 27 sıradadır. Bu sıra onu Mink Kabilesi'nin en popüler üyesi yapmaktadır.

  Künye

  Adı: Carrot
  Okunuşu: Kyarotto
  İngilizce Adı: Carrot
  İlk Göründüğü Bölüm: Manga 804, Anime 753
  Bağlantıları: Mokomo Dükalığı, Inuarashi'nin Silahşör Timi, Ninja-Korsan-Mink-Samuray İttifakı
  Unvanları: Silahşör, Yönetici Yardımcısı
  Türkçe Lakabı: Davşan
  Yaşadığı Yer: Zo
  Durumu: Canlı
  Doğum Günü: 24 Mayıs

  Hak Sahibi

  Kaynak: http://onepiece.wikia.com/wiki/Carrot
  Çeviren: Smoker
  Yayınlayan: korsanfan.com
   
 2. Raiden Jack the Ripper

  Raiden (Jack the Ripper)
  Mesaj Sayısı 11,168
  Üyelik Tarihi20 Mar 2014
  Nötr durumdayım. Tayfaya bu davşan geleceğine Pedro gelseydi çok daha iyi olacaktı. Yazık oldu.
   
 3. Meiou Meiou Shirubāzu Reirī

  Meiou (Meiou Shirubāzu Reirī)
  Mesaj Sayısı 3,636
  Üyelik Tarihi11 Ağu 2017
  Eline sağlık Smoker.
   
 4. justahuman Gri Gerçeklik

  justahuman (Gri Gerçeklik)
  Mesaj Sayısı 2,749
  Üyelik Tarihi1 Ağu 2017
  Severim. Tayfaya gelme ihtimali de Caesar'dan çok daha yüksek bana göre.

  Pekoms gibi bir çok mink Seylan Formunu kontrol edemiyor olabilir. Carrot kontrol edebiliyor ve eğer tayfaya gelirse başka sürprizler de yapacaktır.
   
 5. Kuroro Skill Hunter Site Yetkilisi

  Kuroro (Skill Hunter)
  Mesaj Sayısı 5,066
  Üyelik Tarihi16 Kas 2014
  Davşan. :D Ellerine sağlık. Sevdiğim bir karakter ama tayfaya gelmesini istemem açıkçası.
   
 6. Meiou Meiou Shirubāzu Reirī

  Meiou (Meiou Shirubāzu Reirī)
  Mesaj Sayısı 3,636
  Üyelik Tarihi11 Ağu 2017
  Tayfanın ressamı olur işte. En büyük süpriz. :)
   
 7. sauron Marshall D. Teach

  sauron (Marshall D. Teach)
  Mesaj Sayısı 658
  Üyelik Tarihi25 Nis 2015
  Severim ama tayfaya gelmesin.
   
 8. Julius Nova Chrono 1,500,000,000 Beri.

  Julius Nova Chrono (1,500,000,000 Beri.)
  Mesaj Sayısı 1,947
  Üyelik Tarihi15 Ağu 2013
  Vay davşanım vay :utan:
   
 9. Chaos Bringer Warchief Vol'jin

  Chaos Bringer (Warchief Vol'jin)
  Mesaj Sayısı 1,595
  Üyelik Tarihi29 Kas 2016
  Hiç sevmem, beyinsiz peluş. Ayağını kesip muska olarak kullanmaları daha çok fayda verir.
   
 10. Miora Pro-Asosyal

  Miora (Pro-Asosyal)
  Mesaj Sayısı 836
  Üyelik Tarihi8 Şub 2011
  Tayfaya gelsin bence. Hem eğlenceli karakter.
   

Bu Sayfayı Paylaş

Konuyu Okuyanlar (Üye: 0, Ziyaretçi: 0)

Yukarı Çık