Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Uyarıyı kapat
Sayın ziyaretçi, Korsan Fan'a hoş geldiniz. Forumumuzdaki konulara yorum yazmak, muhabbetlere katılmak ve forumumuza paylaşımlarınızla katkıda bulunmak için "Şimdi üye ol!" butonuna tıklayarak kayıt olunuz. Üyelik ile ilgili soru ve sorunlarınız için "Facebook" sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Capone Bege

'Koca Ana Korsanları' forumunda Smoker tarafından 24 Oca 2010 tarihinde açılan konu

 1. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 12,396
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  [​IMG]

  Capone Bege (Kapone Bejji) West Blue'dan gelen ve mafya babasına benzeyen bir korsandır. Lakabı ''Gangster''dir. Sabaody Takımadaların'da ödülü 100.000.000 Beri'den fazla olan 11 korsandan biridir. Şuan ki ödülü 138.000.000 Beri'dir.
  Görünümü

  Capone kısa boylu, beyaz çizgili siyah takım elbise giyen ve boynunda yeşil eşarp bağlı olan giyinişi mafya babasını andıran bir tiptir. Kendini salmış bir görüntüsü vardır. Göbekli ve saçlarını geriye doğru tarayan bir adamdır. Crocodile gibi değerli taşlardan hoşlanmasına rağmen ondan farklı olarak tüm parmaklarına çok pahalı altın yüzükler takar. Çok keskin bakışları ve gagaya benzeyen çengelli bir burnu vardır. Ayrıca üst dudağında kesilmiş bıyık karaltısı vardır. Capone bir beyefendiyi anımsatır. Korsandan ziyade seyahat için yola çıkmış bir adam edası vardır. Kovboy stili bir şapka takar ve ağzında daima puro vardır.
  Kişiliği

  Capone yapmacık hareketlerden ve iyi davranışlardan hoşlanır. Sofra adabı konusunda çok titizdir. Genellikle sakin bir yapısı vardır. Kültürlü ve sofistike bir adam gibi görünmekten zevk alır. Aşırı sabırsız biridir. Kendisine karşı gelinmesinden nefret eder. Kendi tayfasını bile yaralamaktan çekinmez. Görüldüğü sahnelerde pek gergin olmasa da Luffy'nin bir Kutsal Ejder'e saldırdığı haberini alınca kısa bir şok yaşamış ve olacakları bildiğinde tayfasıyla adayı terketmeye çalışmıştır. Tek başına yürümekten hoşlanır. Kendi gücü sayesinde adamlarını anında getirebildiğinden gerektiğinde savaşmaktan geri kalmaz.
  Yetenek ve Güçleri

  Şeytan Meyvesi

  Capone tıpkı Don Krieg gibi tayfası üzerindeki gücü iyi kullanır. Ancak tayfası yanında pek durmaz. Çünkü Capone herşeyi içine alabilmesini sağlayan ve adı bilinmeyen bir Şeytan Meyvesi yemiştir. Vücudunun içinde minik olan şeyler belli bir sınırı geçtikten sonra normal ebatlarına geri döner. Bu sayede Capone adamlarını, atlarını, toplarını içinde taşır. Gemisini bile içinde taşıdığı düşünülmektedir. Capone bu gücüyle tak başına bir kale ve ordu gibidir. Capone'un meyvesinin küçültme dışında başka güçleri olup olmadığı bilinmemektedir.
  Ek Bilgiler

  - Capone Bege gerçak hayatta Amerika'da bir dönem hüküm sürmüş dünyanın en meşhur mafya babalarından biri olan Al Capone'dan esinlenilmiştir. Capone Bege'nin davranışlarınında Al Capone'a benzediği düşünülmektedir.
  - Capone Supernovalar içerisinde en görgülü korsandır.

  Hak sahibi

  Kaynak : http://onepiece.wikia.com/wiki/Main_Page
  Çeviren : Smoker
  Yayınlayan : www.korsanfan.com
  Çevirmenin Sitesi : www.korsanfan.com
   
 2. lufy Üye

  lufy (Üye)
  Mesaj Sayısı 69
  Üyelik Tarihi21 Ara 2011
  en güçsüz süper novaydı bence bu adam güzel paylaşım teşekkürler smoker:alkis:
   
 3. Satliam Death Surgeon

  Satliam (Death Surgeon)
  Mesaj Sayısı 362
  Üyelik Tarihi7 Şub 2012
  Al Capone'nin bi sözü geldi aklıma
  Tatlı söz ve bir silahla başaracaklarınız sadece tatlı dille başaracaklarınızdan fazladır
  Al Capone
   
 4. OROCHI Üye

  OROCHI (Üye)
  Mesaj Sayısı 32
  Üyelik Tarihi18 Oca 2010
  harcamalik bir karakter bence çeviri için teşekkürler
   
 5. Miora GrandMaster

  Miora (GrandMaster)
  Mesaj Sayısı 529
  Üyelik Tarihi8 Şub 2011
  Bence bu adam o kadar güçsüz değil. Ben kendine gelen saldırıları belli bi alan içinde küçültebildiğini düşüyorum çünkü. Mesela mermileri, topları hatta yumrukları bile küçültebilir.
   
 6. EliminateThemaLL (E.M. \O/)
  Mesaj Sayısı 832
  Üyelik Tarihi12 Ara 2011
  Ne alaka?
   
 7. Mesaj Sayısı 101
  Üyelik Tarihi26 Eki 2016
  Bu kadar az yorum yapılmasına şaşırdım doğrusu, göründüğü kadar güçsüz değil ödülünü 300 milyona kadar çıkarabilmiş. İyi bir meyvesi var, fırsatları kollayarak ilerliyor güçlü bir ailenin bünyesine girerek arkasını sağlama almış bir karakter.

  Bu arc itibariyle kendisini ve gerçek niyetini daha fazla göreceğiz.
   
 8. Mesaj Sayısı 910
  Üyelik Tarihi11 Ara 2015
  Bir niyeti olduğunu sanmıyorum. BigMom'ın üstünlüğünü kabul etmiş bana göre.
   
 9. Mesaj Sayısı 101
  Üyelik Tarihi26 Eki 2016
  Kısa vadede evet ama ileride ihanet ederse ya da aileye dair başka planları ortaya çıkarsa buna çok da şaşırmam.  Adamları Luffy'nin Marinefordda yaptıklarından bahsederken yanılmıyorsam "Kazananı son şah-mat belirler" diyordu.

  Böyle düşünen birinin uzun vadede gönüllü olarak birinin üstünlüğünü kabul edeceğini sanmıyorum. Doğru anı bekliyordur bence.
   
 10. Mesaj Sayısı 10,205
  Üyelik Tarihi21 Tem 2009
  Bege şov yakında başlayacak hazır olun. :D Şu yazıya bir bakıp düğün gününe uyarlamaya ne dersiniz...

  Sevgililer günü katliamı

  al caponeun bugs morani oldurmek icin planladigi ve eyleme koydugu hadise. calinmis polis arabasi ve polis uniformalari ile bugs moranin mekanina gelen capone'un adamlari iceridekileri duvara dizip arkadan ates acmislardir. sadece iceride bulunan bir tanesi gercek polisler gelene kadar yasayabilmis, kendisine yoneltilen "seni kim vurdu" sorusuna "kimse, kimse vurmadi" seklinde cevap vermistir. super planlanmis olsa da, asil hedef bugs moran o gun gec kaldigindan kapidaki polis arabasini gorup ortamdan uzaklasmistir.al capone bir cok olayda oldugu gibi kanit yetersizliginden mahkemeye dahi getirilememistir, zira kendisi cinayet islendigi saatlerde florida'da takilmaktadir. failler bulunamamistir.
   

Bu Sayfayı Paylaş

Konuyu Okuyanlar (Üye: 0, Ziyaretçi: 0)

Yukarı Çık