Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] Kaiju No: 8

KÜNYE
Başlık:
Monster #8, Kaiju No. 8, 怪獣8号
Mangaka: Naoya Matsumoto
Yayımlandığı Dergi: Şonen Jump+
Başlangıç Tarihi: 3 Temmuz 2020
Yayım Yeri: https://mangaplus.shueisha.co.jp/titles/100110 (Perşembe günleri)​

Ana karakterimiz Kafka Hibino, canavar imha ve temizlik şirketi "Monster Sweeper Inc."de çalışan, 32 yaşında bir adamdır.
Savunma Kuvvetleri bir canavarı öldürdükten sonra Kafka ve ekibi gelir, bağırsağından kemiğine kadar canavarı temizleyip parçalarını ilgili şirketlere gönderirler.
Yine bir iş gününde, bir canavar Kafka'ya saldırır ve onu hastanelik eder. Hastanedeyken hayatta kalan canavarlardan biri onu bulur ağzının içine girerek onu bir canavara dönüştürür.

Böylelikle "Kafka'nın Dönüşümü" gerçekleşmiş olur.

Canavarlar hakkında:

Kaiju (Monster):
Bütün canavarlara verilen ortak isim. Çeşitli yerlerde ortaya çıkıp şehirlere saldırırlar.
Canavarların vücudunda "çekirdek" adı verilen hayati bir organ bulunur ve bu organ onun zayıf noktasıdır. Ancak bu organın yeri her canavarda farklılık gösterir.

Canavar sınıfları:

Henüz 16 bölüm yayımlanmış olan seride şimdilik iki tür canavar var. Honju ve Yoju.

Honju: Ortaya çıktıkları yerdeki en büyük ve en güçlü canavara verilen isim.
Birebir Japonca'dan çevirirsek Kök-Canavar diyebiliriz. İngilizceye Base Monster olarak çevrilmiş.
Honjular çoğalan organları vasıtasıyla "Yoju" üretebilirler.

Yoju: Honjuya eşlik eden daha küçük canavarlara verilen isim.
Honju gibi çoğalan organlara sahip olabilirler.
Honju'nun rotasını izleyerek, vücuduna sızarak, bizzat Honju tarafından yaratılarak ve daha pek çok şekilde ortaya çıkabilirler.
Bunu da Art-Canavar olarak çevirebiliriz. İngilizceye After-Beasts olarak çevrilmiş.

İnsansı Sınıf: Bu sınıfa seride henüz bir isim verilmedi. Kafka gibi dönüşüm geçirmiş olanlar bu guruba giriyor. Bu sınıfın henüz iki üyesi var. En belirgin özellikleri insansı formları, konuşabilmeleri ve aşırı güçlü olmaları.

Seri Türkçe'ye Nox Subs tarafından çevriliyor. Buradan okuyabilirsiniz: https://noxsubs.com/manga/kaiju-no8

Çizimleri merak edenler için bazı örnekler:

Son düzenleme:

Silinmiş Üye

17. sayiyi okudum, suan guzel gidiyor ama kurumun insansi canavarlar hakkinda bilgisinin olmamasi beni sasirtti. Suanlik hibino en guclu canavar denildi ama ben pek sanmiyorum. Ichikawa gelisimi de guzel hatta goze batar cinsten ilerleme kaydetti. 18. sayiyi 4 gozle bekliyorum.

Shinomiya :utan:

Bu manganın konusunu, potansiyeline inanarak açtım. Komik, hoş, tatlı bir seri olarak başladı. Şimdilik kurgusu cazip ve makul bir şekilde ilerliyor.

Bu çizgisini bozmadan, eğer evreni genişletip araya diğer ülkeleri sokarsa, bir de biraz epiklik katarsa işin içine tadından yenmez olur.

Okuması çok keyifli, keşke bu kadar az bölüm iken baslamasaydim. Hibino da az çok kafası basan sağlam bir baş karakter.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık