Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[İnceleme] Canavar Üçlü Güç Artışları İncelemesi

Aynen öyle :D İşin gırgırını bırakırsak Luffy, Wcı arkında sırf yemek yemedi diye hemen yarı ölü hale geldi :D Oda, abartmayı seviyor işte senaryoda böyle durumları. Ben hala iddia ediyorum Zoro'yu iki kılıç ve yaralı bırakması gelişmesi için. İp uçları da veriliyor iki bölümdür. Zoro boşuna Shogun'a hizmet eden birisini öldürmek başıma bela açacak demedi. Kyoshiro'da cenaze gününde kaos olacağını söyledi. Gyukimaru ile dövüşmeden onu etkileyecek. Artık yeni bir güç mü uyandırır, başka şey mi olur bilemiyorum ki son bölümde eksikliği olduğundan bahsetti. Reyiz güçlenecek çok yakında.
Kanka Shogunu bilmem ama Jack ile karşılaşacakmış işte :D

Bu arada diğer konuya gelirsek; Luffy, kokalı haliyle Bellamy bundan kan alır sorun yok. Sadece açlıktan kuruyacak hale gelir bunda da sorun yok.

Zoro bayılır; Bu ne kadar dayanıksız yaaa derler ki, Muhtemelen açlık+ yara dan dolayı düşüyor ki, bu bile yersiz bir olay. Bunlar dediğimiz gibi Oda'nın çakallıkları işte. :D

Malesef Zoro silahlanmada şu an için yetersiz. Adam daha geçen bölümde silahlanma üzerine power up almaya yönelik çizilmeye başlandı. Zoro ve Sanji'nin şu an için gözüken hakiyle alakalı sadece temel bilgileri öğrendiği. En basitinden Mihawk'ın siyah kılıç olayını Zoro iki yıllık arada hiç sorgulamayıp daha Ryuma olayından sonra öğrenmeye başladı.

Attığın resim ile Zoro'nun alakası yok. Zoro, Pica karşısında kılıcı çizik almadı diye seviniyor. Sevindiği durumda elinde isimli kılıç var. Hani saldırı ve sertliği ile falan ünlü olan kılıçlar. Adamın endişe ettiği durum Pica'nın, isimli kılıcın sertliği+ Zoro'nun hakisini geçme ihtimali. Eğer Zoro böyle bir durumdan endişe ettiyse başka bir söze göre yok. Kaldı ki vücuda basılan haki ile kılıca basılan hakiyi aynı kategoride değerlendirmek de işin başka bir boyutu.
Niye Çörekçi'ciğim, Kılıca basan da vücuda basan da kişinin kendisi değil mi? Ezik Bellamy, Luffy den kan alıyor. Demek ki çok sağlam değil Luffy. :D

Katılmıyorum hele Kamazo'nun darbesiyle bayılma durumuna. Klişe olacak ama o yaradan bayılma amacı belli. Kaldı ki orijinal çeviride karnı acıktığı için bayılmış gibi gözüküyor. Luffy'den de Bellamy kan alıyordu, fakat aynı arc Doflamingo'yu indirdi.

Uçan altılıdan birisiyle Sanji zaten dövüştü. Gördüğümüz kadarıyla kazanmış. Diğer elemanlar ondan ne kadar güçlü olabilir? Hawkins karşısında Zoro'nun zorlanma durumu ise Hawkins'in yeteneği ters ve gayet güçlü birisi olabilir. Buna rağmen Zoro rahatlıkla iki canını almayı başardı. Hatta bir tanesinde Luffy bile çok hızlıydı dedi. Zoro zaten bir nevi şu an handikaplı durumda ve Shogun ile karşılaşması olası. Kendisini geliştirecektir. Sanji desek kendisini geliştirdi. Son savaş öncesi Law ile birlikte Drake ve Hawkins ile dövüşecek gibi.

Ayrıca çok kişi var, evet. Big Mom tarafını da unutmamak gerek. Hafızasının gelip gelmeyeceği belli değil. Boşuna zamanında aynı tayfada olduklarından bahsetmediler.
Rayleigh'nin söylemi açık bence.

Bellamy sahnesini attın da bu neyi kanıtlıyor? :D Bayılmadı ki bu darbeden sonra. Zaten bilerek Bellamy'nin bir sürü darbesini doğrudan alıyor. Kendini en azından darbeyi hafifletmek için koka ile savunması da doğal. Benim söylemeye çalıştığım sıra sıra baya zorluklarla Luffy'i pişirdi. Katakuri'de tam anlamıyla aştı.

Aynını Zoro ve Sanji'ye yapacak. Sanji bir nevi bunları yaşadı. Zoro tam anlamıyla yaşamadı ama o da yaşamaya başladı. Bence power upları bu şekilde olacak.

3.Komutan Jack ile King arasında bile hatrı sayılır fark olabiliyorsa Uçan 6'lılar arasında da fark olabilir. Vallaha benim bakış açım bu. İş sadece teknikle olmuyor. Katakuri karşısında bound man nasıl patladı gördük. Bu iş bir anda olacak iş değil. Zoro daha yeni pişmeye başladı. Az çok yanması lazım.:D

Sonuçta ışık saçmak için önce yanmak gerekiyor.

Rayleigh'nin söylemi açık bence.

Bellamy sahnesini attın da bu neyi kanıtlıyor? :D Bayılmadı ki bu darbeden sonra. Zaten bilerek Bellamy'nin bir sürü darbesini doğrudan alıyor. Kendini en azından darbeyi hafifletmek için koka ile savunması da doğal. Benim söylemeye çalıştığım sıra sıra baya zorluklarla Luffy'i pişirdi. Katakuri'de tam anlamıyla aştı.

Aynını Zoro ve Sanji'ye yapacak. Sanji bir nevi bunları yaşadı. Zoro tam anlamıyla yaşamadı ama o da yaşamaya başladı. Bence power upları bu şekilde olacak.

3.Komutan Jack ile King arasında bile hatrı sayılır fark olabiliyorsa Uçan 6'lılar arasında da fark olabilir. Vallaha benim bakış açım bu. İş sadece teknikle olmuyor. Katakuri karşısında bound man nasıl patladı gördük. Bu iş bir anda olacak iş değil. Zoro daha yeni pişmeye başladı. Az çok yanması lazım.:D

Sonuçta ışık saçmak için önce yanmak gerekiyor.
Yahu bile bile alması mı var? Işık saçmak için önce yanmak gerekiyor da Luffy'yi yakan Bellamy miydi? :D Sadece şu Kamazo meselesi çok abartılıyor. O tarz sahne bir çok karakterde var.

Ben zaten farkındaysan gelişeceklerdir dedim. Zoro'yu bu duruma sokması da o yüzden. Fakat ana savaşta gidip X-Drake ile falan dövüşüp gelişeceğini sanmıyorum. Ne Sanji'nin ne de Zoro'nun. Özellikle serinni sonlarına yaklaşmışken. Yine dediğin gibi çıkar belki. Jack seviyelerine yakın adamları vardır. Eşiği öyle kırarlar.

Yahu bile bile alması mı var? Işık saçmak için önce yanmak gerekiyor da Luffy'yi yakan Bellamy miydi? :D

Ben zaten farkındaysan gelişeceklerdir dedim. Zoro'yu bu duruma sokması da o yüzden. Fakat ana savaşta gidip X-Drake ile falan dövüşüp gelişeceğini sanmıyorum. Ne Sanji'nin ne de Zoro'nun. Özellikle serinni sonlarına yaklaşmışken. Yine dediğin gibi çıkar belki. Jack seviyelerine yakın adamları vardır. Eşiği öyle kırarlar.
Ana savaşta kimlerle savaşırlar bilemem dedim özellikle. Ben ilk eşiklerini King ve Queen üzerinden aşmayacaklar dedim. Ara elemanlar olacak. Onlarda baya zorlanacaklar. Belki de ucundan kıyısından bir şeyler de geliştirecekler. Ana gelişim ise bundan sonrasında o tarz bir rakipte olabilir diyorum.

Tartışılacak bir noktası yok. Benim şuan ki fikrim buna evrildi. Hakideki asıl gelişim savaşlar içinde yoğun kullanım ile oluyor. Daha güçlü düşmanla savaştıkça senden daha güçlü olursun. Tabi dayanman lazım bir şekilde aşman lazım. Bizimkiler de elbet aşacak. Ama kolay olmayacak. Aynı yoldan Luffy'nin geçişini de izledik sonuçta. Bundan yola çıkıyorum.

Bellamy'nin alakasını anlamadım. Luffy doğrudan darbelerini bilerek karşıladı. Demek ki Zoro olsa o kadarını da yapamazmış işte.:S Yani sanki Bellamy'den tek yediğini görmüşüz gibi antitez olarak onu buraya atmışsın.

Niye Çörekçi'ciğim, Kılıca basan da vücuda basan da kişinin kendisi değil mi? Ezik Bellamy, Luffy den kan alıyor. Demek ki çok sağlam değil Luffy. :D
Bastıkları yer neresi peki? Daha bunu açıklayacaksak...Şu an itibariyle bilinen Pica'nın sıradan bir kılıç kullandığı. Yani Zoro'da olduğu gibi özel kılıç durumu yok. Ama Zoro,bu Pica önünde kılıcımda çentik yok diye gülüyor. Bunun izahı şu: Pica'nın isimsiz kılıç+ hakisi ile yaptığı saldırının Zoro'nun isimli kılıç sertliği+ haki savunmasını aşabilme düşüncesi.

Dediğim gibi Zoro'nun silahlanma ile alakalı daha 2 flashbacki var. Biri Pica. Diğeri de Ryuma olayındaki potansiyel silahlanma power up bilgisi.

İkincisi haki aşma durumu görmek istiyorsan Kata olayına bak bakalım. Haki aşılan durumları görebilirsin.

Bastıkları yer neresi peki? Daha bunu açıklayacaksak...Şu an itibariyle bilinen Pica'nın sıradan bir kılıç kullandığı. Yani Zoro'da olduğu gibi özel kılıç durumu yok. Ama Zoro,bu Pica önünde kılıcımda çentik yok diye gülüyor. Bunun izahı şu: Pica'nın isimsiz kılıç+ hakisi ile yaptığı saldırının Zoro'nun isimli kılıç sertliği+ haki savunmasını aşabilme düşüncesi.

Dediğim gibi Zoro'nun silahlanma ile alakalı daha 2 flashbacki var. Biri Pica. Diğeri de Ryuma olayındaki potansiyel silahlanma power up bilgisi.

İkincisi haki aşma durumu görmek istiyorsan Kata olayına bak bakalım. Haki aşılan durumları görebilirsin.
Zoro’ya gelince ortada adamdan kan bile akmamışken işte böyle bir düşüncesi var. Ama Luffy den bariz kan alınmış ama O başka bir olay. Bastıkları yer fark etmez. Sonuçta orayı kendi güçleri-Hakileri ile kaplıyorlar. Bellamy gibi bir çöpte gayet kan almış. Hayır manga da Zoro, Pica’nın onun kılıcı kırabileceğini düşündü diye bir sahne yok ama Luffy den akan kan gayet ortada :D

Yalnız, özel kılıç olması pek etki etmiyor, Mihawk'ın sözüne bakarsak; Haki ile her kılıç yoru gibi olur, demedi mi? Bellamy'nin, Luffy'den kan alması saçma da, Zoro'ya zayıf diyorsak silahlanma konusunda, o sahneyi de es geçmemek gerek. En azından doğrusunun bu olduğunu düşünüyorum.

Savunma açısından yetersiz olabilir ona katılabilirim, saldırı konusunda ise bence gayet yeterli seviyede.

Son düzenleme:

İşte Zoro'nun hakisi o kadar yüksek ki Pika çizik atabilecek kadar bile yakın değil o seviyeye. Adam aradaki haki seviyesi farkını görüp seviniyor. Çizik atabilme ihtimali söz konusu değil yani. Sen ne anlamışsın o sahneden vay arkadaş.

Adam Zoronun kılıcına çizik bile atamamış. Gelmiş Zoro'yu ezikliyor. Tam tersine Zoro'nun övülmesi lazım burada. Hayvan gibi hakisi var ki çizik bile aldırmıyor :D

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık