Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Uyarıyı kapat
Sayın ziyaretçi, Korsan Fan'a hoş geldiniz. Forumumuzdaki konulara yorum yazmak, muhabbetlere katılmak ve forumumuza paylaşımlarınızla katkıda bulunmak için "Şimdi üye ol!" butonuna tıklayarak kayıt olunuz. Üyelik ile ilgili sorusu olan, şifresini unutan üyelerimiz "Facebook" sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

[Tartışma] Canavar Üçlü Güç Artışları İncelemesi

'One Piece Tartışma ve İncelemeler' forumunda Densetsu no Samurai tarafından 4 Nis 2019 tarihinde açılan konu

 1. Mesaj Sayısı 15,539
  Üyelik Tarihi15 Ağu 2015
  [​IMG]

  Bu konuda forumda çoğu zaman dönen bir tartışma başlığını farklı bir açıdan yorumlamak istedim. Hasır Şapkaların Güç dengesi, Zoro Sanji arasındaki güç dengesi gibi tartışılan konuları Zoro, Luffy ve Sanji özelinde olmak üzere tek bir başlık altında değerlendireceğim. Bu üçlünün alacağı p-up'ları ve bu p-upların karakterlere katacağı güç seviyelerini tartışarak karakterlerin gelecekleri seviyeleri ve potansiyel gelişimlerini ele alacağım. Konu bitiminde ise tabi ki sizler de düşüncelerinizi paylaşacaksınız. Başlayalım.

  Monkey D. Luffy

  [​IMG]

  • Silahlanma hakisi
  • Kral haki
  • Fiziksel gelişim
  • G5
  • Meyve uyanışı
  • Her şeyin sesi

  Silahlanma hakisi: Gözlem hakiyi Katakuri dövüşünde geliştiren Luffy'nin şimdiki ve sonraki süreçte ihtiyacı olan haki gelişimi silahlanma hakisi üzerine olmalı. Yine Katakuri dövüşünde gördük ki bu konuda olması gerektiği kadar iyi değil. Zaten Balıkadam adasında itibaren bu konuda bir gelişim yaşaması gerektiği ortada. Hem kendi ağzından hem de dövüştüğü karakterlerin ağzından ifade edildiği gibi Luffy silahlanma hakisinde bir üst lige çıkmalı.

  Kral haki:
  Luffy'nin yatkın olduğu haki türü. Bu gücün ne olduğu konusunda tahminler teoriler elbette var. Bu haki türünün dövüşteki işlevi konusunda özellikle son zamanlarda ortaya çıkan çeşitli düşünceler de var. Tabi ki burada önemli olan birilerini bayıltmaktan ziyade bu haki türünün dövüşteki işlevinin ne olduğu. Bire bir dövüşlerde önemli bir faktör olduğunu düşünüyorum. Bu sebeple bu konudaki gelişimi özellikle meyve kullanıcılarına karşı çok etkili olacak düşüncesindeyim.

  Fiziksel gelişim: Luffy'nin, Zoro ve Sanji'ye göre fiziksel gelişiminin daha kısıtlı olduğunu düşünüyorum. Bunun sebebinin lastik olması ve fiziksel güce dayalı gelişiminin aslında meyve kullanımı ve gelişimiyle ilgili olduğunu düşünüyorum. Douriki unsurlarından yine hız faktörü de meyveyle ilgili. G2, g4(snakeman) gibi.. Yani aslında burada Luffy için fiziksel gelişim diyebileceğimiz tek husus dayanıklılık.

  G5: G4, Luffy'nin yonkou komutanlarına karşı mücadele etmesini sağlayan etkili bir vites. Fakat özellikle BM ve Kaido'da gördük ki bu vites üst düzey karakterlere karşı hiç işe yaramıyor. G4'ün kendi içinde de 3 farklı versiyonu olduğunu göz önünde bulundurursak g5'in ya da meyve uyanışının yolda olduğunu düşünebiliriz. Çünkü zaten G4, içindeki farklı kullanımlar(bound man, snake man, tankman) nedeniyle Luffy'nin ihtiyaçlarına göre şekillenen bir vites. Nasıl ki g2 hız, g3 güç ise g4'te de boundman güç, snakeman hız içerikli kullanımlar. Demek istediğim Luffy zaten güç içerikli kullanımını G4 içinde göstermiş. Bu saatten sonra üst düzey rakipler olan yonkoular için daha güçlü ya da daha hızlı bir form çıkaramaz. Dolayısıyla G5 gelmeli. Peki bu G5 uyanış olabilir mi ? Bence olamaz çünkü bunun için daha erken. Daha g4'ü sınırlı sürede kullanabiliyorken uyanış açabileceğini düşünmüyorum. Çünkü bu kullanım tarzı meyve için son ve profesyonel seviye. Bu seviyeye gelmiş biri G4 kullanıyorken sıkıntı yaşamamalı.

  Meyve uyanışı: Cracker'in de meyve uyandırdığını düşünenler olsa da bu zamana kadar meyve uyandırdığı kesin olan iki karakter gördük. Dof ve Kata. Meyve türüne göre farklılık gösterebilecek uyanış şekilleri mevcut. Bu konuda @Chaos Bringer ayrıntılı bir konu açtı. O konuya bakıp Luffy'nin meyve uyanışının nasıl olabileceği konusunda fikir üretebilirsiniz. Konu linki aşağıdadır:
  http://www.korsanfan.com/konu/meyve-türleri-ve-uyanışları.5965/

  Sonuç olarak Luffy, meyvesini ne şekilde uyandırırsa uyandırsın bunun ona güç katacağı su götürmez bir gerçek.

  Her şeyin sesi: Ben bu konunun bireysel güce katkısından ziyade Shirahoshi'nin kullandığı gibi kullanılacağını düşünüyorum. Yani;

  [​IMG]

  Deniz kralları gibi canlıları kontrol edebilme, onlarla iletişime geçebilme yeteneği. Tabi ki bunda kral hakinin de hükmetme özelliği etkili olacak. Dolayısıyla dediğim gibi bireysel güç değil ama canlıları kontrol edebilme gücü sağlayacağını düşünüyorum. Hatta sırf bu yüzden Shirahoshi'nin öldürüleceğini ve Luffy'nin deniz krallarını kontrol edeceğini düşünüyorum. Total olarak Luffy'nin seri sonuna kadar 6 farklı kulvarda gelişim gösterip güçleneceğini düşünüyorum.

  Roronoa Zoro

  [​IMG]

  • Gözlem haki
  • Silahlanma hakisi
  • Kral haki
  • Fiziksel gelişim
  • Kapalı Göz
  • Ashura Vol. 2, Vol. 3
  • Kılıç değişimi Vol. 2
  • Kılıç değişimi Vol. 3
  • Her şeyin nefesi

  Gözlem haki: Bu konu, Zoro hakkında yanlış bilinenenler serisinde belki de ilk baştaki maddedir. Bu durumu düzeltmek ve doğru olanı göstermek adına bir konu yazmıştım. İsteyenler inceleyebilir:
  http://www.korsanfan.com/konu/roronoa-zoro-gözlem-haki.7256/

  Zoro'nun gözlem haki türünde çok iyi seviyede bir kullanıcı olması gerek. Bunun belli başlı sebeplerini yazayım:
  1. Rakiplerinden biri olan Shiryu'nun görünmezlik meyvesi yemesi
  2. Sadece haki faktörüyle zirveye çıkmış ve çıkacak olan kişilerin meyve kullanıcılarına göre daha iyi haki kullandığını ve kullanmak zorunda olduklarını düşünmem.
  3. Zoro'nun dövüşürken çok fazla hasar alması. Tabi ki bunda dayanıklı olmasının büyük faktörü var ancak ne kadar dayanıklı olursanız olun savunamayıp sıyrılamadıktan sonra çökmeye mahkumsunuzdur. Bunun her zaman verdiğim örneği Beyazsakal'dır. Bu hasarların azalması bir dövüşçü için her zaman avantajdır. Dolayısıyla Zoro'nun üzerine çalışması gereken konuların başında geldiğini düşündüğüm konu, gözlem hakidir.
  Silahlanma hakisi: Bu da Zoro'nun yatkın olduğu haki türü. Zoro'nun bu haki türüne yatkın olması ve kılıç ustası olması arasındaki bağlantı bir tesadüf değil. Çünkü silahlanma hakisi bir kılıç ustası için en önemli haki türü. Bunun kişisel bir düşünce olmadığını göstermek için birkaç manga sayfası/sahnesi/diyaloğu yeterli.
  1. Her kılıç Kokutou Yoru olabilir.
  2. Kılıca atılan bir çentik onura sürülmüş bir lekedir.
  3. Shusui'nin silahlanma hakisine maruz kalması ve kara kılıca dönüşmesi.
  4. Hakin benden iyiyse beni kesebilirsin düşüncesi(Pica)

  1. Kılıcın öneminden ziyade hakinin önemi ve seviyesine yapılan bir gönderme.
  2. Onur ve şeref, bir samurayın 7 hayat felsefesinden biridir. Ayrıntılar için @Mr.Bushido'un ilgili konusuna bakabilirsiniz: http://www.korsanfan.com/konu/zoro-ve-wano-hakkında.7337/
  3. Bu çok üst düzey bir kullanım şekli. Ryuma bunu başarmış. Muhtemelen Mihawk da bu kullanım seviyesine ulaşabilmiş. An itibariyle seride sadece iki kişinin başarabildiği bir haki kullanımı gibi gözüküyor. Bu da Zoro'nun haki kullanımında geleceği seviyeyi işaret ediyor.
  4. Hakin rakibinden iyi değilse kılıcını kaybedersin. Kılıcını kaybedersen de hayatını kaybedersin. Basit olduğu kadar önemi ayrıca açıklama yapmaya gerek olmayan bir güç unsuru.

  Hiçbir dövüşçü için hiçbir haki türünde bu kadar spesifik örnekler verilmemiştir. Sanji için gözlem hakinin önemine bu kadar vurgu yapıldığını gördünüz mü misal ? Hayır. Göremezsiniz de. Çünkü Zoro için dövüşmek ve güçlenme çok farklı anlamlar taşıyor. Silahlanma hakisi de bunun çok önemli bir parçasıdır. Zoro'nun 744 bölüm önce silahlanma hakisi kullanması ve bu konuda tayfada ilk olması mangaka tarafından verilen önemli bir mesajdır.

  Kral haki: İradenin resmi ve temsili olmuş bir karakter olarak Zoro'da kral haki çıkmaması imkansız bir olay. Ben zaten olduğunu ve kullandığını düşünüyorum ve bu konuda da bir yazı yazdım. Merak edenler için:
  http://www.korsanfan.com/konu/roronoa-zoro-kral-haki.5677/

  Her haki türünde olduğu gibi kral hakide de farklı kullanım şekilleri olduğunu ve Zoro'nun kral hakiyi normalde olduğundan daha farklı şekilde kullandığını düşünmekteyim. Bu kullanım şeklinin, rakibin direkt olarak iradesine saldırma rakibi sindirmeye yönelik olduğunu düşünüyorum.

  Fiziksel gelişim: Zoro, canavar Üçlü içinde fiziksel yetenekleri en gelişmiş ve en ön planda olan kişi. Dolayısıyla fiziksel gelişimi en fazla olan ve bu konuda kendini en fazla geliştiren kişi olacaktır. Luffy'nin Udon hapishanesinde çalışıp bunu bir eğitim olarak görmesi, Zoro'nun yıllarca çalıştığı bu alanda kendini ne kadar güçlendirdiğinin ve geliştirdiğinin işaredir. Zoro'nun çalışmalarını hakir gören kesim bunu geç de olsa anlamıştır diye düşünüyorum. Zoro'nun fiziksel özelliklerinin alt dalı olan dayanıklılık konusuna merak edenler bakabilir:
  http://www.korsanfan.com/konu/roronoa-zoro-dayanıklılık.7244/

  Kapalı göz: One Piece camiasında merak edilen gizemlerden biri haline gelen Zoro'nun kapalı gözü hakkında kimileri sadece karizma amaçlı çiziliyor dese de gözdeki bu çiziğin yüzeysel bir kesik olduğu ve günün birinde açılacağı bellidir. Rayleigh'te olduğu gibi. Tabi gözün açılması bir kenara bundan daha önemlisi gözdeki bu çiziğin hangi amaca hizmet edip açıldığında ne işe yarayacağıdır. Yine Op camiasında bir kesim bu gözün üst düzey gözlem haki elde etmek için kasıtlı olarak kapatıldığını iddia etmekte. Burada önemli olan "üst düzey gözlem haki" kısmıdır. Zira Zoro şu an hali hazırda zaten gözlem haki kullanabilmektedir. Göz konusunda asıl altyapıya sahip ve kuvvetlendirilmiş temellerle ortaya atılan teori ise şeytani güç ve enerjidir. Bu konudaki ayrıntılara da şu konudan bakabilirsiniz:
  http://www.korsanfan.com/konu/one-piece’te-4-büyük-güç-Şeytani-ruh-ve-enerji-lanetli-kılıçlar.5314/

  Ashura Vol. 2: Zoro'nun şeytani bir ruha sahip olduğu 3. Bölümden itibaren söylenmiş ve işlemeye devam edilen bir konu. Fakat Zoro'nun Ashura tekniğini ortaya çıkarması Sandai Kitetsu'yu elde ettikten sonra gerçekleşen bir hadise. Lanetli kılıçlar ve şeytani ruh birbirinden farklı şeyler olsa da bu iki farklı konunun buluştuğu ortak nokta Ashura. İki yıl zaman atlamasından sonra karakterlerin güçlenmesiyle birlikte tekniklerin de güçlendiğini düşünürsek Ashura'nın gelişmiş versiyonuyla karşılaşmamız çok çok yüksek ihtimal.
  Ashura üstüne fazlaca yoğunlaşmamın nedeni mangakanın bu konu üzerine yoğunlaşmasıdır. Yine 3. bölümden itibaren altyapısı hazırlanan bu konuya tüm seri boyunca yatırım yapılmaya devam edilmiştir. Güncelle olduğumuz Wano bölümlerinde dahi aura meselesiyle canlı tutulmaya devam edilen bu konu Zoro'nun ön plana çıkan gücüdür aslında. Nasıl ki Luffy'nin meyve ve gear muhabbeti tüm seri boyunca canlı tutulmuş ve gelişimi aşamalar halinde devam etmişse, nasıl ki Sanji'nin diable muhabbeti varsa bu konu da aynı. O yüzden seri boyunca bu tekniğin gelişmiş versiyonlarını göreceğiz diye düşünüyorum.

  Kılıç değişimi Vol. 2: Şeytani ruh ve enerji, lanetli kılıçlar konusunda ele aldığım gibi Zoro'nun 3 Kitetsu'ya birden sahip olacağını düşünüyorum. Ayrıntılara bahsettiğim başlıkta değinildi. Tekrar uzun uzun yazmaya gerek görmüyorum. Wano'da Nidai Kitetsu Zoro'nun olacak.

  Kılıç değişimi Vol. 3:
  Geriye kalan son Kitetsu; Shodai. Birinci nesil iblis biçen. Kılıçların, kılıç ustalarına güç konusunda sağladıkları katkı göz ardı edilemez. İsimli kılıçları da şeytan meyveleri olarak düşünebilirsiniz. Kılıç tek başına bir anlam ifade etmese de usta ellerde gerçek potansiyelini ortaya çıkarabilir. Aynı şeytan meyveleri gibi..

  Her şeyin nefesi: Bu konu Arabasta'dan itibaren suskunluğunu koruyan bir konu ancak Wano'yla birlikte tekrar gündeme geleceğini düşünüyorum. Çünkü konunun içeriği bence her şeyi kesmekle ilgili. Daha doğrusu kesilmeyen şeyleri kesmekle daha çok ilgili diye düşünüyorum.

  Kinemon normalde Zoro'nun ilgisini çekecek biri değildi. Ta ki ateşin kesildiği ana kadar! O andan sonra ateşi kesme hususunda merak saldı Zoro. Luffy, Tüm Kek adasında Prometheus'u yok edememişti hatırlarsanız. Çünkü silahlanma hakisi işe yaramamıştı. Bu demektir ki bu tarz elemental güçleri yok etmek için ayrı bir güç gerekiyor. İşte her şeyin nefesini duyma dediğimiz olay burada ortaya çıkıyor. Aslında bu kısımda bazı soru işaretlerim var. Kinemon ateşin nefesini duyabildiği için mi ateşi kesebiliyorlar yoksa ateşi kesmek için bir teknik mi biliyor ? Eğer bu teknik ise element kesme olayını ve her şeyin nefesini duyma olayını ayrı değerlendirebilir miyiz ? Ben her şeyin nefesini duyma olayının element kesme olayını kapsadığını düşündüğüm için ikisini birlikte değerlendirdim.

  Luffy'nin her şeyin sesini duyma özelliğinin aksine bu özellik kişinin bireysel gücüne güç katacak bir faktör. Bu güç sayesinde Zoro kütlesi olmayan şeyleri de kesebilecek. Ateş, ışık, hava, elektrik/yıldırım, yer çekimi gibi şeyler aklıma ilk gelenler. Bu sayede Zoro'nun özellikle logia kullanıcılarına karşı nasıl bir avantaj sahibi olacağını düşünün.

  Total olarak Zoro, seri sonuna kadar toplam 9 kulvarda gelişim sağlayarak güç artışı yaşayacaktır.


  Vinsmoke Sanji

  [​IMG]

  • Gözlem haki
  • Silahlanma hakisi
  • Fiziksel gelişim
  • Gen Uyanışı
  • Diable Vol. 2
  • Diable Vol. 3

  Gözlem haki:
  Sanji'nin yatkın olduğu haki türü. Dövüşlerdeki aktif olarak kullandığını pek görmesek de bu haki türü üzerinde gelişeceğini ve gelişmek zorunda olduğunu söyleyebiliriz. Belki Kata gibi o da geleceği görme seviyesinde gözlem haki kullanacaktır ilerde.

  Ben bu haki türü için hakinin temel/başlangıç noktası diyorum. Çünkü ilk haki açanlara bakın hepsi gözlem hakisi ile başlıyor; Usopp, Coby, Momonosuke, Zoro, Luffy... Olmazsa olmaz bir haki türü.

  Silahlanma hakisi:
  İki yıl sonrasında silahlanma hakisi namına Sanji'deki tek sahneyi, babası Judge'a karşı dövüşürken gördük. Bence bu konuda kesinlikle bir p-up almalı. Çünkü sırf bu yüzden Punk Hazard'da bir bacak veriyordu. Hem savunma hem saldırı anlamında işe yarayan bu gücün eksikliğini daha yenice Germa suiti ile kapattı fakat üst düzey rakiplere bu suit ne kadar yeterli olacak tartışılır.

  Fiziksel gelişim:
  Tekmeleriyle dövüşen Sanji'nin fazlasıyla ihtiyaç duyduğu bir gelişim alanı. Hem fiziksel güç hem de hız olarak kendine daha fazla şeyler katacaktır.

  Aslında Sanji için söyleyeceklerimiz haki ve fiziksel yetenekler anlamında sınırlı. Çünkü Sanji hiçbir zaman hakisiyle ve fiziksel gücüyle ön plana çıkan biri olmadı. Onun asıl numarası gen uyanışı ve diable jamble üzerine. Dolayısıyla benim de ağırlık vereceğim yönleri bu konu başlıklarında olacak.

  Gen uyanışı:
  Bana kalırsa suit olayı, genetik ve bilimsel bir araştırma olan Vinsmoke ailesinin ulaşılması hedeflenen noktasını gösteren bir simülatör. Yani şöyle düşünün. Yürüyemeyen bir birey var. Bu bireyi çeşitli aletler yardımıyla yürüterek vücudunun yürümeye adapte olmasını sağlıyorsunuz. Buna göre her Vinsmoke'a aşılanan belli genetik kodlar var ve bu suitler bu genlerin uyanması için beyin ve fizyolojik yapı arasında bağ kurmayı sağlayan birer araç gibi. Yani Sanji bu bağı kurarsa genleri uyanacak, suitle ihtiyaç duymayacak ve suitin sağladığı ne kadar özellik varsa bu özellikler Sanji'nin kendi bedeninde olacak. Yani çelik gibi bir beden, görünmezlik ve üst düzey bir hız Sanji'yi bekliyor bence bu işin sonunda..

  Diable Vol. 2:
  Ben karakterlerin ilk ortaya çıktıkları sahneleri önemli bulurum. O sahnelerde aileleri, güçleri ve karakterleri gibi konularda ip uçları olur çünkü. Sanji'nin şarap ve sigara simgeleriyle Vinsmoke bağlantısı, Zoro'nun kapalı göz tasviriyle şeytani güç ve enerji bağlantısı bunlardan bazıları. Konuyu bağlayacağım yer Sanji'nin tayfaya katılacağı arc olan Baratie. Bu arcta, şu an belki çoğunuzun hatırlamadığı ama görünce "evet bu ezik" diyeceği bir karakter var:

  [​IMG]

  Bu arkadaş sahip olduğu inci kalkanlarını birbirine sürterek beyaz alevler çıkaran Pearl adında biri. Bana kalırsa Diable'nin bir üst versiyonu beyaz alevler olacak ki bu normal alevlerden daha yüksek bir ısı, daha büyük bir hasar gücü getirecek.

  Diable Vol. 3:
  Diable'nin son aşaması olacak olan bu kullanım şekli bence siyah alevler oluşturacak. Siyah alevlerin oluşmasında silahlanma hakisi+ateşin etkisi olacak diye düşünüyorum. Naruto'daki Sasuke'nin amaterasu tekniğinde olduğu gibi hiç sönmeyecek bir ateş de olabilir bu. Sonuç olarak Kara Bacak Sanji, kara alevler saçarak lakabıyla gücü uyumlu biri haline gelecek.

  Totalde de seriyi 6 adet gelişimle tamamlayarak güçlenecek.

  Bu konuyu açma sebebim kişiler arasındaki kıyaslamaların çok sığ ve genel geçer şekilde ele alınması, çok kalıp ifadelerle(Luffy kaptan olummm gibi), çok basit şekillerde(Zoro-Sanji Kapakta şöyle çizilmiş bunlar denk adamlar gibi) tartışılmasıdır. Bir ton güç unsuru ve bu güç unsurların niteliksel olarak önemleri söz konusuyken sadece 2 tane sayı paylaşıldı diye (douriki meselesi) karakterlere pay biçme gafletine düşmeyin.


  Üç karakteri de alacakları olası p-up'lara göre yarı teori, yarı analiz tadında incelemeye çalıştım. Sizden istediğim bu başlığı 3 tema altında değerlendirip tartışmanız.

  1. Bu üç karakteri, her p-up'ı kişinin gücünü etkileyen ve bu kişilerin birbirleri arasındaki makası açan bir unsur olduğunu göz önünde bulundurarak değerlendirin.
  2. P-up'ın sayısının önemi kadar p-up'ın niteliği de önemli. Bu nitelik, p-up'ın kullanılabilirliği, dövüşteki önem ve etkisi gibi faktörlerle ayrı bir tartışma konusu. Bu konuyu da tartışın.
  3. Aklınıza gelen başka p-up'lar var ise ya da yazdığım p-up'lar konusunda farklı düşüncelere sahipseniz bunları ifade edin.
  İyi tartışmalar.
   
  Son düzenleme: 23 Haz 2019
 2. Meiou Meiou Shirubāzu Reirī

  Meiou (Meiou Shirubāzu Reirī)
  Mesaj Sayısı 6,636
  Üyelik Tarihi11 Ağu 2017
  Eline, emeğine sağlık :sapkali:
   
 3. kekomancer (Üye)
  Mesaj Sayısı 4,145
  Üyelik Tarihi18 Ağu 2016
  Eline sağlık güzel derlemişsin. Kendi adıma bir eleştiri getireyim madem. Sanji ve Luffy için yazdıklarını okurken iki kez baktım. Konuyu DnS mi açtı diye:sapkali:
   
 4. Joey Wheeler (Üye)
  Mesaj Sayısı 435
  Üyelik Tarihi19 Ara 2018
  Kılıç değişiminin pek fark katmayacağını düşündüm bir an, ama lanetli kılıç geldi aklıma.
  Güzel konu olmuş. Elinize sağlık.
   
 5. Mr.Bushido Wake the fuck up, Samurai. We have a city to burn.

  Mr.Bushido (Wake the fuck up, Samurai. We have a city to burn.)
  Mesaj Sayısı 9,721
  Üyelik Tarihi21 Ara 2016
  Ellerine sağlık fandaşım, çok kapsamlı ve mantıklı olmuş bence :D

  Özellikle Zoro için; Kral haki bence de şuan var onda.

  Sonra kara kılıç konusunda, Zoro 3 kılıcı da kara kılıç yaparsa muazzam olur.

  Ve Tabi ki her şeyin nefesi. Ne kadar daha görmemiş olsak da. Alabasta da anlatılan o felsefe; Değiştirilecek ya da işlenmeyecek bir şey olamaz. Zaten Wano da ki "Kan kokuyorsun" olayı da belki buna bağlanabilir. Yani kesin karşımıza çıkacak ve çok sağlam ötesi bir olay.

  Şeytan ve lanet olayı ise serinin başından beri Zoro ile devam eden bir olay. Hele ki Suma'ya saldığı aura bununla ilgili muhtemelen. Ve bu Kral hakisine de yansıyabilir.

  Onun dışında Luffy ve Sanji için yazdıklarında oldukça mantıklı ve güzel olmuş.

  Luffy'nin B.haki ve H.haki de bir şeyler yapacağı zaten bu arc belli oldu. Onun dışında diğerleri de gerçekleşecektir.

  Sanji için ise olabilecek her şeyi yazmışsın sanki. Zaten bunlar ona yeter. :D
   
  Son düzenleme: 4 Nis 2019
 6. Meiou Meiou Shirubāzu Reirī

  Meiou (Meiou Shirubāzu Reirī)
  Mesaj Sayısı 6,636
  Üyelik Tarihi11 Ağu 2017
  Ses duyma & Nefes hissetme konusuna değinmek istiyorum.

  Bunlar bana kalırsa; kral hakinin kullanım türlerinin bir çeşidi. Kral hakiyi esas kral Ace'te gördüğümüz zaman ateşleri söndürmüştü. Sonra kral haki iyiden iyiye işlenince bir benzerini Doflamingo'da gördük.
  Kral haki -> hükmetme, dindirme vs türleri var.
  Hükmetme; Roger'ın ponegliphlere emir vermesi, Luffy'nin Zunisha'ya emir verecek olması vs.
  Dindirme; Ace'in ateşi dindirmesi, Zoro'nun iradeyi kırması ( bayıtma hepsinde ortak ) vs.
  Seri sonu Luffy'i iki türde de görebiliriz. Bence dindirmenin zirve hali haki bastırma, hükmetmenin ise cansız maddelere dahi emir verme. ( Yine Roger - deniz, Roger - ponegliph )

  Sanji'nin b.hakideki ilerlemesinden sonra full beden koka + full beden dj kullanabilir gibi geliyor bana. Hiç olmadı meyve de olabilir.
   
 7. Roronoa Zoro Yön falan mı soracaksın? Site Yetkilisi

  Roronoa Zoro (Yön falan mı soracaksın?)
  Mesaj Sayısı 11,544
  Üyelik Tarihi29 Kas 2015
  Eline sağlık kankacım. :sapkali: Bir çırpıda okudum. Aslında hemen hemen hepsi daha önce konuşulan şeyler ama bir arada olması çok iyi olmuş. Bu sayede beklentilerimizi daha doğru yönlendirebiliriz ve manganın bize sunduğu ipuçlarını daha rahat ayırt edebiliriz diye düşünüyorum.

  Zoro konusunda; Ashura-kral haki-kapalı göz üçlüsü beni cidden heyecanlandırıyor.
   
 8. William cutting A-A-ANBIRIIBABURYAAAAAA

  William cutting (A-A-ANBIRIIBABURYAAAAAA)
  Mesaj Sayısı 7,239
  Üyelik Tarihi25 Ara 2018
  Eline sağlık. Üçünden de beklentilerimiz fazla. Oda bu arc gerekli gelişimleri gösterecektir. Hatta Zoro'dan şeytani aura veya kral hakisi bekliyorum bu arc.
   
 9. Saitama Fortune favors the bold

  Saitama (Fortune favors the bold)
  Mesaj Sayısı 2,031
  Üyelik Tarihi3 Nis 2014
  Yalnız suitin, tam kapasitenin bir simülatörü gibi olması olayı çok hoşuma gitti. Harika olur. Hem de suite bağlılığı bir süre sonra ortadan kalkar gen uyanışıyla.

  Her şeyin sesi gözleme hakiye, her şeyin nefesi (bence Sabo'nun öz muhabbetiyle aynı yere varacak) ise silahlanmaya benziyor. Nefes/öz, silahlanmaya benziyor dememin sebeplerinden biri de, Rayleigh'nin silahlanma logiaların gerçek bedenini ortaya çıkarır demesi. Oradan da bir paralellik var. Kaynakları haki çıkar mı? Neden olmasın?
   
 10. TheSlashOfMihawk Luffy The Tekyemiş, Sanji The Arcprensesi

  TheSlashOfMihawk (Luffy The Tekyemiş, Sanji The Arcprensesi)
  Mesaj Sayısı 4,461
  Üyelik Tarihi26 Eki 2018
  Sanji tam beden diable yapacak
   

Bu Sayfayı Paylaş

Konuyu Okuyanlar (Üye: 0, Ziyaretçi: 0)

Yukarı Çık