Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Uyarıyı kapat
Sayın ziyaretçi, Korsan Fan'a hoş geldiniz. Forumumuzdaki konulara yorum yazmak, muhabbetlere katılmak ve forumumuza paylaşımlarınızla katkıda bulunmak için "Şimdi üye ol!" butonuna tıklayarak kayıt olunuz. Üyelik ile ilgili soru ve sorunlarınız için "Facebook" sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Buz ve Ateşin Şarkısı Serisi Kitap Tartışma

'Edebiyat' forumunda Demirhf tarafından 13 Oca 2014 tarihinde açılan konu

1. The-Hound the Black Swordsman

The-Hound (the Black Swordsman)
    Mesaj Sayısı 1,355
    Üyelik Tarihi9 Ağu 2013
    Dizi güncel olarak izleyen birisi sırf bu farkları için kitaplar alıp okursa bi acaiplik olurmu ?:(

2. MRTFR Yare Yare Daze

MRTFR (Yare Yare Daze)
    Mesaj Sayısı 2,257
    Üyelik Tarihi1 Tem 2012
    Neden olsun ki? Kitaplar bence diziden daha güzel.

3. HaiKuo TianKong du duf duf du duf

HaiKuo TianKong (du duf duf du duf)
    Mesaj Sayısı 1,170
    Üyelik Tarihi30 Nis 2014
    Son sezonlarla birlikte binlerce fark var artık. Tam tersine tam da bu farkları görüp diziyi ne hale getirdiklerini görmek için okunmalı

4. Gutts Trafalgar D. Water Law

Gutts (Trafalgar D. Water Law)
    Mesaj Sayısı 1,849
    Üyelik Tarihi23 Ağu 2014
    Petyr Baelish ile Lann the Clever benzerliğinden bahsediliyor mu kitapta?

5. Odin Üye

Odin (Üye)
    Mesaj Sayısı 48
    Üyelik Tarihi14 Şub 2014
    Bence dizi bittikten sonra kitapları oku yoksa diziden aldığın keyf kaçabilir. Şu anda dizi ile kitap birbirinden ayrılmış durumda. dizi kitapların önüne geçti ve biz çıkacak son iki kitap için diziden yalan veya gerçek spoiler izliyoruz. Bununla birlikte diziyi izleyenlerin çoğunluğu dizi bittikten kitapları okuyacak bence ama şuan okuma derim çünkü dizi sezon finali yaptı ve kitapların yalnızca beşi basılmış durumda bu da diziyi izleyenleri tatmin etmeyecek kanımca onun için dizi bittiğinde kitaplara başla.

Ben ilk önce kitapları okudum dizi ilk başlarda kitapla aynı düzlemde gidiyordu nerdeyse. Bazı farklıklar vardı ama göz ardı edile bilirdi sonuçta kitapla bir olmasını bekleyemesin ama benim için bardağı taşıran yer kitapta anlatılan " insanların ilk yumruğu" nda geçen olayların bu kadar büyük bütçeli bir dizide basit bir sahneyle geçiştirilmesiydi. Sonra bıraktım diziyi kardeşim izlemeye devam etti arada o izlerken kabalama baktım.
    Bunu manga okuyan birinin aynı mangaya ait animeden keyif almaması gibi düşün
    Benim vereceğim tavsiyeler bunlar. dizi bittikten sonra oku derim yine de karar senin.

6. Gutts Trafalgar D. Water Law

Gutts (Trafalgar D. Water Law)
    Mesaj Sayısı 1,849
    Üyelik Tarihi23 Ağu 2014
    2014 yılında söylentiler arasında. 2018 oldu hala çıkmadı.
    Güldüm şu yorumu görünce aksjs.

Ama bence şişman adam bayağı ciddi kurgu problemi yaşıyor. Eğer gerçekten mesele uzunluk olsaydı eskiden yaptığı gibi ikiye böler öyle yayınlardı. Kurgusal kafa karışıklığının da Dance With Dragons temasından olduğu düşüncesindeyim. Kitap normalde 3 tane olarak düşünülmüştü ve ikincisi Dany ve Dothrak istilası hakkında olacaktı. Ancak 5 kitaba rağmen hala daha ilk kitaptan çıkamadı. O Dany istilası meselesini nasıl yedireceğim onu düşünüyor muhtemelen.

Ya da dizi kitabı geçince el altında dizi finalinden sonra çıkması kararlaştırdı. Dizi bittikten sonra gayet güzel ama benim aklımda başka şeyler var takipte kalın diyecek. Bu sayede kitaplar satış yapmaya devam edip popülarite sürerken bir yandan sonraki diziler için güzel Reyting ortamı hazırlanacak.

7. AirJordan Flying High!

AirJordan (Flying High!)
    Mesaj Sayısı 428
    Üyelik Tarihi28 Kas 2015
    Dizinin bitmesini bekliyo.Para kokuyo iş.

8. Eustass Captain Kidd Bana gülen herkesi katlettim

Eustass Captain Kidd (Bana gülen herkesi katlettim)
    Mesaj Sayısı 4,236
    Üyelik Tarihi4 Tem 2016
    Önce dizi bitecek parayı yiyecekler.Sonra Kitaplar çıkacak farklı bir son ayağına yine yiyecekler.Sonra farklı sonun dizisi çıkacak yine yiyecekler.

9. Shigeno Goro " Honda "

Shigeno Goro (" Honda ")
    Mesaj Sayısı 1,331
    Üyelik Tarihi27 Nis 2014
    Artık çıksın da parasını verelim. Zaten diziye para vermiyoruz.

Bu Sayfayı Paylaş

Konuyu Okuyanlar (Üye: 0, Ziyaretçi: 0)

Yukarı Çık