Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Buz ve Ateşin Şarkısı Serisi Kitap Tartışma

Baya güzel evet de şeyi fark ettim resimde.Ejderler çok küçük la :D
Belki binalar çok büyük olduğu için küçük görünüyorlardır? :D Dany'nin ejderleri de küçük kalıyor eski ejderlere göre. Balerion'dan baya bir küçük diye biliyorum Drogon'un.

Magma nehri orası.[/QUOTE]

Balerion yaşamış en büyük ejderha. Kitapları okumadim ama vikide görmüştüm birisi şöyle diyordu Dany'e ;
"İşte bu Balerion. Onun yeniden doğmuş hali."
Sonuçta sürekli büyüyor bu ejderhalar onun boyutuna gelebilir yakında.

Belki binalar çok büyük olduğu için küçük görünüyorlardır? :D Dany'nin ejderleri de küçük kalıyor eski ejderlere göre. Balerion'dan baya bir küçük diye biliyorum Drogon'un.

Magma nehri orası.

Balerion yaşamış en büyük ejderha. Kitapları okumadim ama vikide görmüştüm birisi şöyle diyordu Dany'e ;
Sonuçta sürekli büyüyor bu ejderhalar onun boyutuna gelebilir yakında.[/QUOTE]
Balerion kadar güçlü ve büyük olmaz umarım. Kara Dehşet'in klası gitmesin.

Magma nehri orası.

Sonuçta sürekli büyüyor bu ejderhalar onun boyutuna gelebilir yakında.[/QUOTE]
Balerion Weteros'da yaşamış en büyük ejderha.Valyradakiler bence daha da büyükler.Eski ghis ve volantis ile olan savaşlarda ejderha nefesi ile nehirlerin göllerin tamamen eriğini okuduk.Balerionun kat ve kat büyük ejderhalar vardır eski Valryada.
Bide Targeryan lar şehir dışında yaşayan bir aile Valyrada yaşamıor.Mantıken gücü elinde bulunduranların daha güçlü olması gerekir.Buda daha güçlü ejderha demek.

Sonuçta sürekli büyüyor bu ejderhalar onun boyutuna gelebilir yakında.
Balerion Weteros'da yaşamış en büyük ejderha.Valyradakiler bence daha da büyükler.Eski ghis ve volantis ile olan savaşlarda ejderha nefesi ile nehirlerin göllerin tamamen eriğini okuduk.Balerionun kat ve kat büyük ejderhalar vardır eski Valryada.
Bide Targeryan lar şehir dışında yaşayan bir aile Valyrada yaşamıor.Mantıken gücü elinde bulunduranların daha güçlü olması gerekir.Buda daha güçlü ejderha demek.[/QUOTE]
Zaten Targaryen'lar güçlü bir aile değil Valyria'da. Hatta Viki'de en güçlü aile olmaktan çok uzaklar yazıyordu. Balerion'dan 2 kat büyük ejderler bile vardır bence eski Valyria'da.

Merhaba arkadaşlar. Diziyi ikinci sezondan sonra izlemedim, kitaplarını okumaya karar verdiğim için. Altıncı kitap ufukta bile görünmüyor. Sanırım dizinin ve kitabın finali aynı olacakmış. Yani dün/bugün sızan dizi finali aynı zamanda kitabın da finali olacak öyleyse. Yazarın 5 yıllık bir zaman atlaması yapmak istediğini ancak yapmayıp bu durumun daha sonra hikayenin tıkanmasına yol açtığını okumuştum zamanında. Doğruluk payı nedir? Yazar neden bunca yıldır bir türlü 6. kitabı çıkaramadı? Sizce de serinin (kitaplar için konuşuyorum) tadı kaçtı mı?

Merhaba arkadaşlar. Diziyi ikinci sezondan sonra izlemedim, kitaplarını okumaya karar verdiğim için. Altıncı kitap ufukta bile görünmüyor. Sanırım dizinin ve kitabın finali aynı olacakmış. Yani dün/bugün sızan dizi finali aynı zamanda kitabın da finali olacak öyleyse. Yazarın 5 yıllık bir zaman atlaması yapmak istediğini ancak yapmayıp bu durumun daha sonra hikayenin tıkanmasına yol açtığını okumuştum zamanında. Doğruluk payı nedir? Yazar neden bunca yıldır bir türlü 6. kitabı çıkaramadı? Sizce de serinin (kitaplar için konuşuyorum) tadı kaçtı mı?
Tadı bence kaçmadı, hatta böyle sezonlardan sonra daha da değeri arttı kitapların. Dizi ve kitap paralel giderken tadından yenmiyordu. Kitabın 1-2 sene önce çıkması lazımdı kitabın ama diziden para kaldırmak için çıkarmıyordur diye düşünüyorum ben.

Yoo, ben hala heyecanla bekliyorum. Hele dizide ölüp de kitapta yaşayan veya dizide bulunmayıp kitapta bulunan karakterlere ne olacak merak ediyorum.

Son düzenleme:
Diziyle kitap arasındaki fark için şunu söyleyeyim. Örneğin starkların kalesi Winterfell ( kışyarı) nı kitapta okumak var birde dizide seyretmek aradaki fark dağlar kadar büyük.

Bence dizinin bitmesini bekliyo Martin.Para aldı bence:flaugh: Gerçi işine de geldi bu dizi.Şahsen diziden önce kitapları okumuş biri olarak şu sezonu gördükten sonra kitabı daha da çok okuyasım gelio.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık