Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Buz ve Ateşin Şarkısı Serisi Kitap Tartışma

Kitapların hepsini okudum sonunda. 2,5 aylık güzel bir serüvendi. Şimdi kim bekleyecek yeni kitabı :)
Birinci kitap okuyuculara genelde sıkıcı gelir dizinin ilk sezonuyla neredeyse aynı olduğu için. Ben diziyi izleyeli 4-5 sene olduğu için ben sıkılmadan okudum. İlk kitabın en sevdiğim konularından birisi Lyanna'nın “Bana söz ver Ned” sözlerinin sürekli Ned'in kulağında çınlamasıydı. Dizinim bu sezonunda Lyanna’nın son sözlerinin üzerinde neden bu kadar durulduğunu anlamamıştım pek de etkilenmemiştim. Ama ilk kitabı okuduktan sonra o sahneyi izlediğimde duygulanmıştım. :ühü:

İkinci kitapda Renly'e kıl olmuştum. Senin abin dururken neden ergen ergen ben kral olacam diyorsun. Ayrıca Stannis'in kurallara bu kadar katı bir şekilde bağlı olmasına da gıcık oldum. ( Bu yönden bizim bölümün danışman hocasına benziyordu belki o yüzden gıcık olmuşumdur :at:)
İlk kitabın sonları ve ikinci kitapda Tyrion reis resmen aktı yükseldikçe yükseldi ya. Bu konuda dizicilere üç konuda gıcıklığım var.
1) Boltona karşı olan mücadelede yaptıklarını tamamen es geçip saçma sapan şekilde aradan çıkarılması :of:
2) Joff'u tekme tokat dövdüğü yerlere yıktığı sahneyi neden tamen yansıtmıyorsunuz ya. :of::of:
3) Tabiki karasu savaşı. Savaşdaki ve savaştan önceki taktikleri falan resmen es geçmişler. Fiziksel olarak verdiği savaşı da neredeyse es geçmişler. Kral ormanını yaktırdığınıda atlamışlardı sanırım. O Jof malı korkmasa sakin kalsa belki savaşı kendisi bile kazanabilirdi. :of::of::of:

3. Kitabı tekrar okuyasım var biraz hızlı geçtim herhalde birde birsürü olay vardı. :sapkali:

4. Kitapda Brienne kısımları neydi öyle ya. Hele bir bölüm vardı bir abi bunu bir tepeye çıkarıyordu. Birsürü efsane anlattı yürüdükleri yolu adım adım betimledi. 20 sayfa yazdı sonunda ne oldu adam öldü Brienne de daha önce kendisine işkence yapan 3 adam öldürdü sonra geri döndü. Ee ne oldu bu bölümde Brienne'in hikayesinde ne gelişti ? :hmm:
Bu kitapda Doran reisin son bölümü Ateş ve Kan kısmı heyecan vericiydi. Ayrıca kitapda Cercei'nin kısımlarını sevdim kadının delirişini güzel gösterdiler. Ve son olarak bütün olayları başlatan kişinin Serçeparmak olduğunun ortaya çıkışına baua şaşırmıştım. Ayrıca Cercei'ye gerizekalı muamelesi yapmasıda hoşuma gitmişti.:respect:

5. Kitap habiden güzeldi. Stannis'e biraz daha gıcık oldum bu kitapda. Yabanılları resmen ölüme götürecekdi. Dany'nim de Tyrion veya başka bir danışmana ihtiyacı olduğunu net bir şekilde anlattı yazar. Önüne gelen ilk meselede takıldı kaldı. ( Harpiya nın sokaklarsa adam öldürmesi.) Dany'e tecrübeli danışman aranıyor. Quent' e de acıdım la. Jon konusunda öldürüldüğü sırada Bowen'ın gözyaşı dökmesinin nedeni neydi acaba gururunu çiğnemesinden dolayımı acaba neyse birkaç aya öğreniriz. Ve 5. Kitabın sürprizi Aegon. Karakteri biraz egolu gibi geldi bana ama Vary'in son sayfadaki sözleri beni Aegon tarafını tutmaya hafiften itti. Varys'inde ben diyarın iyiliğini düşünüyorum derken diyar halkının içinden birinin onları anlayabilecek birisinin tahta çıkmasını kasteddiğini anladım.
Neyse fazla yazdım forumdaku en uzun yazım herhalde :D

Sen bir kaç aydır bekliyosundur büyük ihtimal, 6 yıldır bekleyenler var kitabı:)
Forumlarda 6. kitapdan yayımlanan kıstaslar var Brianne , Arianne , Auron ,Davos bir kaç karakteri paylaşmış.
Kitap 2017 de çıkıcak Muhtemelen Mart ayında İngilizcen iyi değilse 4 5 ayda çevirisini(cok olumlu bakarsan) beklersin yani Temmuz ağustos gibi okumaya başlarsın .

Sen bir kaç aydır bekliyosundur büyük ihtimal, 6 yıldır bekleyenler var kitabı:)
Forumlarda 6. kitapdan yayımlanan kıstaslar var Brianne , Arianne , Auron ,Davos bir kaç karakteri paylaşmış.
Kitap 2017 de çıkıcak Muhtemelen Mart ayında İngilizcen iyi değilse 4 5 ayda çevirisini(cok olumlu bakarsan) beklersin yani Temmuz ağustos gibi okumaya başlarsın .
Çevirisi 4-5 ay değil en az 1 yıl sürer onun. Kadın çok yavaş çeviriyor kitabı.

http://grrm.livejournal.com/544709.html
Kış rüzgarları bu yıl yayımlanmayacak.
10 ekimde the book of swords adında grr martin tarafından yazılmayan ama içerisinde onun yazdığı hikayeler olan bir kitap yayınlanacak.kitap amazonda ön siparişe sunulmuş.
2018 sonu yada 2019 yılbaşında fire and blood adında martin tarafından yazılmış bir kitap daha yayınlanacak.
kitap fatih aegon ve 3.aegon arasında geçen dönemi anlatacak ve ejderhaların dansı olarak bilinen targeryen iç savaşına yer verilecek.

http://grrm.livejournal.com/544709.html
Kış rüzgarları bu yıl yayımlanmayacak.
10 ekimde the book of swords adında grr martin tarafından yazılmayan ama içerisinde onun yazdığı hikayeler olan bir kitap yayınlanacak.kitap amazonda ön siparişe sunulmuş.
2018 sonu yada 2019 yılbaşında fire and blood adında martin tarafından yazılmış bir kitap daha yayınlanacak.
kitap fatih aegon ve 3.aegon arasında geçen dönemi anlatacak ve ejderhaların dansı olarak bilinen targeryen iç savaşına yer verilecek.
İki yılda bir bu yıl çıkıcak söylentisi oluyor, sonra erteleniyor. Bari ön okuma bir kaç karakter daha verse. Berkserk, hunter x hunter mangakaları daha iyi en azından adamlar yine şu zaman çıkıcak dedi mi çıkartıyolar.

İki yılda bir bu yıl çıkıcak söylentisi oluyor, sonra erteleniyor. Bari ön okuma bir kaç karakter daha verse. Berkserk, hunter x hunter mangakaları daha iyi en azından adamlar yine şu zaman çıkıcak dedi mi çıkartıyolar.
En son theon bölümünü okumuştum,ondan sonra verildimi başka.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık