Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Uyarıyı kapat
Sayın ziyaretçi, Korsan Fan'a hoş geldiniz. Forumumuzdaki konulara yorum yazmak, muhabbetlere katılmak ve forumumuza paylaşımlarınızla katkıda bulunmak için "Şimdi üye ol!" butonuna tıklayarak kayıt olunuz. Üyelik ile ilgili sorusu olan, şifresini unutan üyelerimiz "Facebook" sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

[Spoiler] Boruto: Naruto Next Generations

'Naruto' forumunda Daredewill tarafından 7 Nis 2017 tarihinde açılan konu

 1. Jougan this is my ninja way

  Jougan (this is my ninja way)
  Mesaj Sayısı 20
  Üyelik Tarihi18 Kas 2019
  Peki riful ben senin neden koji ye jiaraya dediğini anlamadim biraz açarmısın detayları kaçırmış olabilirim
   
 2. Riful Nishi no Rifuru

  Riful (Nishi no Rifuru)
  Mesaj Sayısı 4,171
  Üyelik Tarihi22 Nis 2015
  Koji ile Jiraiya benzerlikleri çoktandır konuşulan şeyler bildiğin üzere. Ama bu söylentilerin temeli sağlam değildi çünkü benzerlik dışında elde bir sağlam bir dayanak yoktu. Manganın dikkat çekmesi adına bir benzerlik ve gizem yaratıldı. Daha sonra muhtmelen bir şekilde Koji ile Jiraya'nın bağlantısı var denilerek Koji tanıtılacaktı. Örneğin amcasının dayısının oğludur diye bir bağ verilebilirdi basitçe, aynı klandan diye.

  Ama bu bölüm Amado Delta'yı sadece ağızdan çıkan sözler ile yere serdikten sonra Koji bu sözlerin bir çeşit çalışmayı durduma komutu olduğunu düşündü. Amado Delta'yı programlamış demek ki dedi. Sonra acaba Amado bana da böyle bir programlama yapmış mıdır? diye düşünmeye devam etti. Delta Amado tarafından şinobi teknolojisi ile donatılmış/yaratılmış/yapılmış biri. Aynı durum Koji için de geçerli. Bunları net olarak öğrenmiş olduk.

  Amado Kara'nın mekandan ayrılırken Koji'ye çalışmaları için sadece bir parça hücrenin yeterli olduğunu söyledi. Buradan yola çıkarsak Amado arta kalan bir parça hücre ile şinobi teknolojisi sayesinde Jiraiya'yı yeniden yarattı durumu oluşuyor. Hem de Koji ile Jiraiya arasında yaş farkı var düşüncesi de elenmiş oldu. Amado adamı hücresinden yapay insan olarak yaratmış. Yaş önemsiz kaldı bu durumda.

  Artık tek sıkıntı Koji ile Jiraiya'nın kişilik farkı. Tabi bizler Koji'yi çok yakından görmedik, bu nedenle kişiliği tam olarak nasıldır bilemeyiz ama Jiraiya'ya kıyasla sert biri. Örneğin Konohamaru'yu öldürecekti araya girmeseler. Ama Jiraiya da ciddileştiği zaman acımasız olabiliyor. Örneğin Tsunade'yi Oroçi konusunda yanlış yaparsa öldüreceğini ciddi olarak söylemişti. Diğer taraftan Naruto'nun kişiliği hakkında isabetsiz tahminleri vardı. Bunu açıklamak zor. Koji tam olarak Jiraiya değil de Jiraiya'nın hücresinden yaratılmış yapay bir insan olabilir ya da hafızasında sorunlar vardır.

  Ama en azından Jiraiya'nın hücresinden yaratıldığı kesin oldu bu bölümle beraber bana kalırsa. Artık sorun doğrudan aklı başında Jiraya mı yoksa aklı farklı bir Jiraiya mı var karşımızda?
   
 3. Jougan this is my ninja way

  Jougan (this is my ninja way)
  Mesaj Sayısı 20
  Üyelik Tarihi18 Kas 2019
  Şimdi mantıklı geldi harbiden
   
 4. Riful Nishi no Rifuru

  Riful (Nishi no Rifuru)
  Mesaj Sayısı 4,171
  Üyelik Tarihi22 Nis 2015
  Bölüm yine mangaya kıyasla sönüktü.

  Yeni Kapanış


  Yeni açılış güzel olmuş, açılış-kapanış ikililerinden ilk defa açılış daha iyi durumda bence.

   
 5. Maeglin_Palantir (bilalcano)
  Mesaj Sayısı 367
  Üyelik Tarihi11 Şub 2014
  Hacı bu animesini kaliteli altyazıyla izleyebilecegim bı site varmı? Dafflix te izliyorum ama çeviri çok iyi gibi gelmedi bana
   
 6. Riful Nishi no Rifuru

  Riful (Nishi no Rifuru)
  Mesaj Sayısı 4,171
  Üyelik Tarihi22 Nis 2015
  Ben lovablesub'tan izliyorum daha çok. Senin izlediğin site de aynı çeviriyi kullanıyor. Anizm'i deneyebilirsin farklı olarak. Ben ikisini de pek iyi bulmuyorum. Bu seçkin eserin iyi çevirisi yok ne yazık ki. Öylece özenmeden çevirip geçiyorlar. Ama ne diyelim, yapıyorlar en azından, başka da yok bilidğim kadarıyla.
   
 7. Maeglin_Palantir (bilalcano)
  Mesaj Sayısı 367
  Üyelik Tarihi11 Şub 2014
  Anladım teşekkür ederim
   
 8. Baryshx Kobī Sōchō

  Baryshx (Kobī Sōchō)
  Mesaj Sayısı 2,975
  Üyelik Tarihi29 Haz 2014
  Aynen dediğin gibi, iyi çevirmenler girmedi bu topa. Mesela Bleach çıkınca iyi çevirmenler girecektir muhakkak, Boruto'nun böyle olması normal.

  Olduğu kadar, olmadığı kader artık...:D
   
 9. Jougan this is my ninja way

  Jougan (this is my ninja way)
  Mesaj Sayısı 20
  Üyelik Tarihi18 Kas 2019
  Bişe söyliyecem animede dikkatimi çekti biliyosunuz orichimarunun lanetli mühürü vardı ve ilk başlarda aktifleştiği zaman sasuke hareketsiz kalıyodu şimdi animedede borutonun karması aktifleşti ve hareketsiz kaldı. Biliyoruski sasuke lanetli mühürü iyi bir şekilde kullanmıştı borutoda mangada işine yaradı.
  Acaba orichimarunun yarattığı lanetli mühür bir çeşit karma benzerimiydi?
   
 10. Riful Nishi no Rifuru

  Riful (Nishi no Rifuru)
  Mesaj Sayısı 4,171
  Üyelik Tarihi22 Nis 2015
  Temel olarak Ootsutsuki kişisi karma mührü aracılığı ile kap olarak seçtiği kişiyi işaretliyor ve sonrasında olgunlaşan kaba yerleşiyor. Karma'nın ana olayı bu. Diğer taraftan karma Ootsutsuki güçleri içeren bir mühür. Fiziki gücü kat be kat artırmak, ninjutsu emmek, uzay-zaman gibi ninjutsulara aracılık etmek .... gibi bin türlü nitelik getiriyor taşıyan kişiye. Yani kullanabilen şinobi sahte bir Ootsutsuki oluyor desek yeridir.

  Vücut ile karma mührü arasındaki uyumsuzluk ağrı sızı, hareketin kesilmesi gibi durumlara neden oluyor. Oroçi'nin mühür ile dediğin benzerliği bundan ötürü. Çünkü Oroçi'nin lanetinde de vücut uyum gösteremez ise fiziki sıkıntılar doğuyordu. Hem de karma gibi güçler veriyordu.

  Diğer taraftan Byakugou ile Karma'nın benzerliği üzerinde daha önce duruldu. Byakugou söylenen göre Rikudou zamanlarından kalma. Muhtemelen Ootsutsuki ile ilgili bir teknik. Oroçimaru ise Byakugou'yu çokça araştırmış biri. Yani lanetli mührü Byakogou'dan yola çıkarak bulmuş olabilir. Dolayısıyla Karma ile de benzerlik göstermiş oluyor.

  O çevirmenlerin piyasayı koklayıp Boruto gibi bir eseri gözden kaçırmamaları gerekirdi. Dalgınlıklarına geldi herhalde ama ileride Boruto Shippuuden'de 10 türlü çeviri görürüz artık. Gerçi hala şansları var topa girmek için :)
   

Bu Sayfayı Paylaş

Konuyu Okuyanlar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Yukarı Çık