Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Bogard'ın Yeteneği ve Seviyesi

İyi geceler KF ahalisi!!!

Esasında konu açıp açmamakta epey tereddüt ettim, zira Garp'ın yancısı olan bu karakter hakkında ŞU ve BU şekilde iki tane konu açılmış, hakkında pek bir veri olmasa da herkesin aklında az çok bir seviye belirmişti.

Bu hususta Garp'ın yancısı olması + Coby'nin silahlarını dilimleme sahnesi bir etken olarak karşımıza çıkıyordu.

Mezkûr sahnede Bogart iai denilen kılıç stilini kullanıyor.

Akabinde geçenlerde geçmiş bölümleri dolanırken bir sahneyle karşılaştım ve birkaç benzerlik yakaladığımı düşünerek paylaşmaya karar verdim.

Gördüğüm sahneler şunlar;

Şimdi benzerliklere bakalım;
  • Bogart, denizci kılıçustası (CP/Hükumetten olabilir diyenler de var); Luffy'e eklenen gölge de bir denizci kılıçustasına ait,
  • Gölge eklenmiş Luffy, aynı Bogart gibi iai tekniğini kullanıyor,
  • Her iki teknik sonuç itibariyle aynı etkiyi yapıyor, biri tabancayı öteki ağacı dilimliyor, ki 900 bölümlük seride bu etkide başka bir dilimleme yok hatırladığım kadarıyla, Mihawk'ın Buggy'i kıyma yapması komedi amaçlı ayrık bir durum.
Buraya kadar olan kısımda birtakım çıkarımlar yapılabilir; misal, Bogart'ın CP/Hükumetten olduğuna dair fikir vardı ancak bu veriyle artık denizci olduğuna kesin gözüyle bakılabilir; yine iai ile dilimleme stilinin bir denizci tekniği olduğu varsayılabilir. Zira, Bogart yüksek seviyeli denilebilecek bir denizciyken Luffy'ye gölgesi verilen denizci muhtemelen çöp tabir ettiğimiz, Moriah'a gölgesini bırakan bir ezikti. Bu minvalde asttan üste kılıçustası olarak yetişen denizcilerin bu tekniği öğrendikleri düşünülebilir.

Buradaki diğer konu, Bogart'ın seviyesine dair çıkarımlara ilişkin. Buna göre;

Kılıçustası Gölge Yeteneği (Salt Teknik) + 2 Yıl Önceki Luffy (G Kullanmadan) = Bogart

şeklinde bir denklemle karşılaşıyoruz.

Pek tabii ki Bogart'ın sınırı tabanca dilimlemek değildir lakin eldeki verilere göre güç seviyesini bu şekilde çıkartabiliriz diye düşünüyorum.

Velhasıl kelam denklem yerinde midir, denklemin kabulü halinde Bogart'ı güç skalasında nereye koymalıyız, misal 2 Yıl önceki Kılıçustası G'siz Luffy Koramiral eder miydi- Blueno'yu Lucci'yi Moriah'ı yenebilir miydi, düşüncelerinizi merak ediyorum. :)

Moderatör tarafında düzenlendi:
Güç seviyesi ile ilgili bir çıkarım yapmak zor. Fakat yakaladığın ayrıntı çok güzel. Cidden kesiş tekniği aynı. Bunun üzerine gölgenin bir denizciye ait olduğunun belirtilmesi tesadüf değildir sanırım. Bir şeyler çıkabilir buradan.

Bogart hükümetten değil bence. Giyim tarzı biraz farklı sadece. Kizaru da gençliğinde öyle giyiniyordu mesela.

iai kes ve kınına sok diye çevrilmişti ve zoronun shishi sonson tekniği de bu klasmanda. yani denizcilere ait bir teknik kesinlikle değil.
Bogard'ın seviyesine gelirsek amiral altı bir adamdır en güçlü birkaç koramiralden biri olduğunu düşünüyorum.

iai kes ve kınına sok diye çevrilmişti ve zoronun shishi sonson tekniği de bu klasmanda. yani denizcilere ait bir teknik kesinlikle değil.
Bogard'ın seviyesine gelirsek amiral altı bir adamdır en güçlü birkaç koramiralden biri olduğunu düşünüyorum.
Denizcilere ait olduğunu ileri sürdüğüm teknik 'iai' değil, 'iai ile dilimleme' tekniği. Korsanlardan iai kullanan örnekler çoğaltılabilir, ancak hiçbiri dilimleme şeklinde bir teknik çikartmadı şimdiye kadar. :)

Bogart'tan beklentim büyük aslında. Amiral'le aşık atabilecek bir Kor-Amiral'dir. Ama Amiral seviyesi olduğunu hiç sanmıyorum. Kılıç Ustası olmasıda kuvvetle muhtemel.

Güzel olmuş eline sağlık.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık