Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Bleach

Zaraki şinigami Aizeni rahat yenerdi bence. Yamajinin Aizene yaptığinı, daha serinin başında Tosene yapıyor, Aizene gel beni pıçakla der sonra semt kasabı gibi parçalar Aizeni :)
Bankai açarsa yapamayacağı şey değil ama eski haliyle yapamaz.Ki Aizenin şikai güçlerinin limitini bile tam olarak göremedik hogyokudan dolayı. Üstüne bu adam aniden "Bankai" derse İchibei'ye kadar giderdi bence. Databook puanlarına baktığımız da bile aralarındaki güç farkı belli oluyor

Zaraki'nin databook puanları .
Saat yönünde tepeden başlıyorum: Hücum, Defans, Hareketlilik, Kido / Reiatsu Kontrolü, Zeka, Fiziksel Kuvvet

Bu da Aizen'in Databook puanları. Zaraki'nin Aizenden üstün olduğu tek alan fiziksellik ki onda bile %20 lik bi fark var. Aizen reiatsuyla bu farkı da kapatıyor.

Bir de Zaraki'nin yendiği Azashiro fiziksel olarak çok zayıftı defans olarak havayla birleştiği için Zaraki ve diğer kaptanlar sadece havaya boşa kılıç sallıyordu Aizen fiziksel kuvvetiyle Bankai Komamura'nın zanpaktosunu çıta kırar gibi kırıyordu.

Bankai açarsa yapamayacağı şey değil ama eski haliyle yapamaz.Ki Aizenin şikai güçlerinin limitini bile tam olarak göremedik hogyokudan dolayı. Üstüne bu adam aniden "Bankai" derse İchibei'ye kadar giderdi bence. Databook puanlarına baktığımız da bile aralarındaki güç farkı belli oluyor

Zaraki'nin databook puanları .
Saat yönünde tepeden başlıyorum: Hücum, Defans, Hareketlilik, Kido / Reiatsu Kontrolü, Zeka, Fiziksel Kuvvet

Bu da Aizen'in Databook puanları. Zaraki'nin Aizenden üstün olduğu tek alan fiziksellik ki onda bile %20 lik bi fark var. Aizen reiatsuyla bu farkı da kapatıyor.

Bir de Zaraki'nin yendiği Azashiro fiziksel olarak çok zayıftı defans olarak havayla birleştiği için Zaraki ve diğer kaptanlar sadece havaya boşa kılıç sallıyordu Aizen fiziksel kuvvetiyle Bankai Komamura'nın zanpaktosunu çıta kırar gibi kırıyordu.

Databooka kalsa Sabo hala ölüydü, ben somut bir örnekten bahsediyorum, çok basit Aizen kılıcı Yamaji yerine Zarakiye sokacak, orada Aizenin tüm olayı kayboluyor işte, sonrası Zarakinin fantazisine kalmış. :)

Databooka kalsa Sabo hala ölüydü, ben somut bir örnekten bahsediyorum, çok basit Aizen kılıcı Yamaji yerine Zarakiye sokacak, orada Aizenin tüm olayı kayboluyor işte, sonrası Zarakinin fantazisine kalmış. :)
Databooklar karakterlerin kendi liglerindeki ayrımları gösteriyor.Örneğin biz Shunsui ile Ukitake aynı ligdeler parlak öğrenciler beraber övüldüler bunu biliyoruz.(Tabii Ukitake sağlıklı olduğu haliyle onun hastalığı var. ) Onlar arasındaki farklılıkları gösteriyor.Birinci lig ile üçüncü ligin databook verileri aynı değil yani.Eşit oldukları anlamına gelmez.
Databooklara o mantıkla bakarsak Shinigami Aizen Yamamoto ile eş güçte olmalı ama mümkün değil Yamamoto açık ara daha güçlü.Bilek gücüyle bile neler yaptığını gördük.

Bu bakımdan databook verileri işte Sanji gözlem hakiye yatkın gibisinden verileri gösteriyor.Seviye anlamında bir gösterge olamaz.

Son düzenleme:
Bizimkiyle kast ettigim kisi ayni kişi değil herhalde :D Fırçaların Kapışması
İchibei hakkında seriyi okurken biraz da çeviriden kafa karıştıran dikkat ve yorum isteyen yerler var terimlerden dolayı.Örneğin şu darbe 1000 ri gücündeydi sanırım.Burada uçurduğu mesafe 2400 mile tekabül ediyormuş.:eek: Hey yavrum hey...

İchibe serinin tepesindeki adamlardan biri yani.100 milyon yaşında bilgileri doğruysa Aizen İchigo'ya yenilmese bile kendisi paket ederdi tek başına.

Kanjuro gibi tipleri almak için üflemesi yeter herhalde. :D

Aizen sadece kyouka suigetsudan ibaret değil ki adamın Reiatsusu yüksek olduğu için Fon Soin'nin tek parmakla öldürme tekniği etki etmemişti valla aynı şeyi Zaraki yapsaydı da bişey değişmezdi

Muzikler ve çizimler efsane ya. One piece animesi bu sekilde olsa 100 yıl gecsede unutulmaz bir seri olurdu.
Yapacak bir şey yok. Kimisini animesiyle, kimisini mangasıyla hatırlayacağız, kimisi umurumuzda bile olmayacak demek ki. Belki One Piece konusunda insafa gelirlerde seri final yapınca adam akıllı bir anime yaparlar.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık