Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Bleach

Size okulda sessiz harfleri fı tı rı zı diye mi öğrettiler :D
Senin nicke ne zaman baksam harfler can çekişiyormuş gibi hissediyorum hacı ad soyad bütünü yapacam diye sıkıştırmışın harfleri o yüzden ı ile okuyasım geliyor söylemesi adamı yoruyor bir sıkışıklık hissi veriyor diye hokagesedat koysan daha çok gideri olurdu la:D

real

Yachiru nun shikai sinu bukadar özel yapan ne tam anlayamadım.
açıklayabilcek var mı

Herkes daha efsanevi bir şey bekliyordu ama beni görmek bile heyecanlandırdı zaraki olsun bleach'te yeter de artar :D

Sonunda kenpachi ortaya çıktı.Diğer girişleri kadar gösterişli değil ama yinede iyi bir giriş olmuş.Eskileri gibi bodoslama ama bariz farklılıklar var.Zaraki birazda olsun değişmiş görünüyor.Shinigamilik konusunda yol katetmiş.Reiatsu özürlüydü ama artık değişiklikleri bile farkeder hale gelmiş.

Herkes veledi küçümsemiş ama öyle olmadığını söylemem gerek.Gücü korkunç gücüne de değineceğim ama ilk izlenimim Haschwald'ın ufak versiyonunu izliyoruz şeklinde.Bakışları farklı,bir kararlılık ve kendine güven var.Sadece yetenekten ibaret olmadığını saldırıyı durdurarak bile gösterdi.Eğik duruşu bile aizenin hallerine benziyor.
Kubo böyle şeylere dikkat ediyor.Bu zamana kadar birçok anime karakteri gördükten sonra artık güçlü karakteri gözünden tanır hale geldim boş olmadığını söyleyebilirim.Genelde çocuklar ve yaşlılar güçlü çıkar bu kural gibidir. :D

Anladığım kadarıyla önceki tipsiz sternritter tamamen bu veledin hayaliymiş.Ölmeden önce ondan emir alır gibi konuşuyor ve son sürat saldırıya geçerken birden yok oluyor.Burdan hayali sonlandırdığını çıkarıyorum,çünkü kılını bile kıpırdatmadan buhar edebilmesinin farklı bir yolu yok gibi.Seni artık bende unuttum demesi böyle olduğuna işaret ediyor.Ben bu şekilde anladım.Geçen hafta kayboluş yeteneğinin bile çok tehlikeli bir özellik olduğunu düşünüyordum ama şimdi devede kulak kaldı.Düşünün artık nasıl bir yeteneğe sahip olduğunu.

Zaten o adamın bir shikaiye yenilmesi normal değildi.Zaraki haricinde quincylere bankai açmadan tek atabilecek belki en fazla Byakuya vardır.Ezik olduğu geçen haftadan belliydi,bu kadar güçsüz görünmeside anormaldi.

Veledin gücüne biraz daha bakalım.İsane bir anda kendini bariyerin içinde buluyor ve şok oluyor.Bariyeri genişletmiş ve öyle içine sızmış.Yalnız hayal gücü böyle şeyleri değiştirebilse bile kişiyi ancak dokunarak etkileyebildiğini düşünüyorum.Aynı barragan gibi.Barraganda soifonun kolunu dokunarak yaşlandırabiliyordu.Yachiruya dokundu ve herhangi bir düşünce dile getirilmese bile yachiru değişikliği hissetti.Anladığım kadarıyla gücü hayal edildikçe büyüyor.Herhangi birinin yaşananları hayalinde canlandırması ve öyle olduğuna inanması gerçeğe daha fazla tesir ediyor.En başta kendi hayal ederek bir kıvılcım başlatıyor ama yachiruda olduğu gibi diğerlerine düşünceleri empoze edebilirse hayalin sınırları genişliyor.Bir koldan tüm vücudu etkileyecek hale gelebiliyor.Hayal gücüde sürekli ilerleyen ve büyüyen birşeydir zaten,evren gibi neredeyse sınırsızdır.

O sebeple zayıf noktasının bu olduğunu düşünüyorum.Düşünmezsen yada onun söylediklerinin gerçek olmadığına yada gerçekleşmeyeceğine inanırsan yeteneğini sınırlı bir durumda bırakırsın.Bir salgın gibi yayılamaz.
Kenseileride eğer öldürdüyse bunu dokunarak yaptığını düşünüyorum.Dokunarak öldüklerini düşünmüş olmalı.Eğer isane gibi yapmazda diğerleri ölmüş olduğuna inanmazsa hala yaşama şansları vardır.Yada velet öldükten sonra gücünün etkileride silinebileceği için daha sonra ölümden dönebilirler.

Bu kadar şey yazdım gücünü övdüm falan ama eğer rakibi zaraki olmasaydı ezici bir üstünlüğe sahip olabilirdi.Zaraki karşısında bunların hiçbir önemi yok.Zaraki önce küçümseyecek son sayfadan belli,bu yüzden biraz zorlanacak tek atamayabilir ama tousen dövüşünden çok çok farklı olacağını sanmıyorum.Çünkü artık zaraki kumandanlık seviyelerinde dolanıyor.Gerçekten çok güçlendi.O hayalleri ufaklığa yedirecek :D Gerekirse yine darbe alacak.Görmesede,duymasada,düşünmesede hatta tepesinde kıyamet bile kopsa yine kazanacak.Yıkılmayan vazgeçmeyen ve ölümlerden döndükçe güçlenen yapısı onu her halükarda zafere taşıyacak.Şunu biraz şaşırdıktan sonra halledip haschwald gibilerine yoğunlaşmasını istiyorum şahsen.

Birazda yachirunun shikaisinden bahsedeyim.İsanenin şaşırma sebebi ortada.Katana salınmamış standart bir boyutta her shinigamide olduğu gibi.Shikai salınımında kılıçlar şekil değiştiriyor.Genelde daha büyük bir şekle bürünüyorlar.Bankaide ise bu doruk noktasına çıkıyor.Ancak bu sefer öyle olmadı.Yani ichigoda gördüğümüz gibi kasap bıçağı halinde bile değil.Aynı mühürlü birer katana gibi.
Düşüncem o ki yachiruda sürekli shikai modda geziyordu.Ancak diğerlerinden farklı olarak salınım komutunu da biliyordu ve iki yaratığı istediği zaman ortaya çıkarabiliyordu.Çünkü quincyi ilk çizdiğinde salınım yapmadan çizdi.Yine shikai gücüyle yaptı bunu.Bana göre yaratıkları ortaya çıkardığında sadece gücünü ve menzilini büyütüyor.Yoksa onları ortaya çıkarmasa daha avantajlıydı.Rakibe önlü arkalı görünmez iki kılıç daha sallanıyordu.

Eğer durum böyle değilse yachiru komamura gibi istisna bir kılıca sahip olabilir.Diğer ihtimal ise salınım yapmadan bile shikai gücünü kullanabiliyorsa eğer bu bankaiye ulaştı demektir.Bankaiye ulaşanlar salınım sözünü söylemeden shikaiye geçebiliyorlar.Gerçi yachiru söyledi diye düşünüyorum.Ortaya çık lafı salınım komutu olmalı.

Kapıyı çalıp girseydi hiç değilse reyizin mizahı gelişmiş derdik. Böyle giriş mi olur lan..

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık