Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Biz Mi Büyüdük Güzel Anime Mi Çıkmıyor ?

Arkadaşlar selamlar artık o eski anime tadını alamamaya başladım 26 yaşındayım lisede ilk başladığım zamanlar bazı animelerdeki bazı sahneler resmen tüylerimi diken diken ederdi son birkaç senedir eskisi gibi tat alamıyorum

güzel animeler mi çok çıkmıyor artık yoksa ben mi büyüdüm.

Özgün animeler çok az, veya çoktan tükendiler bile, hepsi birbirinin kopyası gibi geliyor.
Yaşlada alakası var, insan belirli bir olgunluğa ulaşınca çok daha seçici oluyor.
Ayrıyetten animelerdeki velet karakterlerle de alakası var bunun, çocuk tribi çekilmez oluyor.
Genelde anime karakterleri hep; 13-15 yaşında, olgunlaşmamış kıçında bezle gezen tripli tipik badboy tipler oluyo.
İllaki izlerken siniri bir noktada bozuluyor insanın, seinen animelerde de yaşanıyor bu durum.
Velet karakter kurgulamaktan vazgeçseler daha hoş olacak.

2010 yılı sonrası çıkan serilerde özgün diyebileceğimiz seri sayısı çok az. Bu bilgiler bile yeterince durumu açıklıyor.

Son düzenleme:
Hemen hemen son 6 yıldır var bu.Liseli ve renkli kafa yapalım diyeni bulup öldürmek lazım.Aynı şeyler hep.

Anime kültürüm yoktur OP dışında o yüzden ne olup bitiyor hiç bilmiyorum camiasında ama 26 yaş bence önemli bir faktör.

Eğlence sektörünün genelinden kaynaklanan bir durum. Son 5-6 yıldır internet sayesinde artan erişim ile artık hmene herkesin ulaşabildiği bir şey anime. Dolayısıyla en çok internet kullanan kesime hitap eden çalışmalar yapılıyor. Ortaokul ve liselilere yani. Üniversiteliler ya oturup tez ödev hazırlamalı ya da dışarıda eğlenmeyi tercih ederken ilkokul zaten bir şeyi izleyip hikaye örgüsü olarak derinlemesine anlayacak yapıda değil yaşından ötürü. Çalışan kesiminde vakti yok.

Bu yüzden şu anda ortaokul ve lise döneminde olanlara yönelik çalışmalar ağırlık görüyor. Eskiden liseli olan bizlere yönelik yapılan şeyler aynı formüller uygulanıyor ancak hızlı tüketime alışmış nesil için daha hızlı ve çabuk üretilmeli. Şu an internet kullanıcısı olupta haftalık bir yapım bekleyen kaç kişi var ki?

Konu olarak aynı olsa bile uzun sürece sahip kısımlar mümkün olduğunca ucuzlamış durumda. 6-7 saat süren makyajların yerini CGI aldı. El çizimlerinin yerini bilgisayarlar aldı. Konular aynı ancak onlarda ucuzlaştırıldığı için tıpatıp aynısı yapılsa bile aynı ruhtan yoksun oluyor ya da tüketici olarak biz aynı şeyin önümüze gelmesinden artık sıkılmış oluyoruz. Şu an one piece'e kötü diyenlerin çoğunda artık sıkılmışlık var. Hatta daha kötüsü alışkanlık. Yeni başlayan bir arkadaşım var adam benle yaşıt ama ne kadar heyecanlı ve zevkle izliyor son bölümleri bile. Bir de ben bilerek işkence ettim 1 senede yavaş yavaş izlettim :D

Nadiren orjinal bir iş gerçekten ruh katılarak, sevilerek pazarlanıyor ki onlarda belli zaten. Shingeki no kyojin buna bir örnektir mesela. Temelinde mecha animesi aslında. Ama mechayı et kemikle değiştirmek orjinal bir şey. Sonra klişe bir kaç karakter katıp güvenli oynuyor ve onların üstünden politika veriyor. Sonra ana karakteri shonenden seinene dönüştürüp seriyi zirveye taşıdı mangada.

Yani bana kalırsa ikisi de doğru ama oy hakkım olsa güzel anime çıkmıyor daha ağır bastığı için ona tıklardım.

Naruto bitti anime dünyası bitti. Üstüne Fairy Tail tuzu biberi oldu. Şimdi bize One Piece’i anime diye yutturumaya çalışıyorlar. Zaten oldum olası One Piece’in animesinin çizimleri olsun müzikleri olsun yavaşlığı olsun sevmedim. Mangası da hakeza tıngır mıngır ilerliyor. Napalım mecburiyetten takip ediyoruz. Şu gözler Naruto’dan sonra savaş görmedi. Fairy Tail hesapta bu yıl son bölümleri animeleştirecekti bakalım kısmet...

Şöyle bir sahne One Piece’de hangi savaşta var? Böyle çizimler ,böyle akıcılık ,böyle müzikler ,böyle seslendirmeler geçiniz...
En güzel sayılabilecek Lucci dövüşü bile kopuk kopuk her bölüm 2dk savaş gerisi traştı.O şekilde belki 10 bölüm sürdü.

Son düzenleme:
Bu dedigin sey sadece animelerle ilgili bir sey degil, son yillarda vizyon filmlerinde de televizyon dizilerinde de korkunc gerilemeler var. Hele muzik sektorune hic girmek istemiyorum.

Birkaç yıldır cidden kötüydü ama bu yılla beraber toplamaya başladılar gibi. O kadar çok ecchi, harem falan çıkınca çoğu kişi soğudu animelerden. Çok fazla novel uyarlaması çıkıyor ama adlarından bile belli kötü oldukları. :( Ama bu döneme baktığımda kaliteli serilerin uyarlamaları çıkıyor.

Steins Gate, Golden Kamuy ve orijinal iş olarak Megolo Box. Çok kaliteli uyarlaması olan Bnha devam ediyor. Ayrıca Grand Blue, Vinland Saga, Promised Neverland gibi serilerin de uyarlaması gelecek.

David pro Tsubasa'yı yeniden yapıyor. Tutarsa belki Slam Dunk'a bile el atabilirler. Diamond no Ace, Haikyuu gibi devam serileri olacak.

Ayrıca Netflix de şirketlerle anlaşıp animeler yaptırıyor. Devilman Crybaby deneysel olarak ilgi çekti, Violet Evergarden hem hikaye hem teknik olarak çok güzeldi.

Eskiye göre hala az ama toparlanma sürecine girmiş gibiler.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık