Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] "Ben Gücünde Değilim, ama Bu Karakter Zirvedir" Dediğiniz Karakterler

Gücünü Önemsemeden Sevdiğiniz Karakterler

• Kullanılan toplam oy
    109
İyi forumlar KorsanFan ahalisi. Şimdi sevdiğimiz karakteri yerdiklerinde; damardan giren, dövüşlerle yeren vicdansızlar için açılan konuya hoş geldiniz. Bazı karakterler yaptıklarıyla ölümsüzleşir. Bu bazen kendini id'ye atacak fedakarlıkla olur, bazen de yaşama sevinci bulmuşken ölüme götürecek daha büyük fedakarlıkla. Gelelim karakterlerimize:

1- Mr 2 Bentham / Bon Clay

Bentham, Alabasta çıkışında yeteneğini kullanarak kendini denizcilere yem etmiş. Hasır Şapka Korsanlarının kaçmasını sağlamıştır. Bitti mi? Hayır. Bentham daha sonrasında Id hapishanesinde, Luffy için kendini kurtlara kuşlara, mumyalara zehirlere yem edip, hapishanede ölümden döndürmüştür Luffy'i. Bitti mi, asla! En sonda hapishane müdürünün yardımcısı kılığına geçerek; Luffy'nin ve yandaşlarının gemiyle rahat bir biçimde Mf Savaşına gidişlerine imkan tanımıştır. Adı fedakarlıkla bitişik yazılır.

2 - Portgas D Ace

Ace'in öyle bir baba temalı kavramsal sancıları vardır ki; Kafka'nın Op evrenindeki yansıması desem, herhalde yanılmış olmam. Dünya'nın en güçlü adamı olan Roger'ın oğlu Ace; ne kendi kimliğini açık edebilecek bir dünyada doğmuştur ne de duyduklarıyla, babasına içten sevgi & saygı bekleyecek bir yaşam sürmüştür. Ölmesi gereken ve ölen bir şeytanın oğlu olan Ace hiçbir savaştan kaçmamıştır. Bunun ölme isteğinin sonuçlarından biri olarak düşünülmesinin aksine; bu bir koruma içgüdüsüdür. Ace ilkin çocuk yaşına rağmen Sabo'nun ölümüne içerlenmiş, kutsal ejderleri öldürmeye gitmeye çalışmıştır. Denize açıldıktan sonra; hedeflerinden biri olan denizin diğer şeytanı WhiteBeard ile tanışmıştır. İlkin kulağı ve algıları kapalı Ace, ısrarla babalığı öldürmeye çalışmışken; sonrasında " doğan hiçbir çocuğun suçu yoktur, herkes denizin evladıdır" diyen adamı babası olarak görür. Tüm bu zor yaşamı boyunca, yaşamalı mıyım, sorusunu kafasından eksik etmeyen Ace, Mf savaşı sırasında ailesinin fedakarlıkları ile yaşama sevincini kazanmıştır. Ama fedakarlıklar bir zincirdir ve Ace yeni tattığı varolmanın dayanılmaz hafifliğini, Luffy'i kurtarırken sona erdirmiştir. Ace, seride ölen her güzel karakter gibi gülümseyerek ölürken; bundan sonrası için içinde ukte kalan tek şeyin, Luffy'nin hayali olduğunu söylerek göçtü. Adı cesaret ile anılır.

3- BlackBeard Teach

Teach, amaca giden yolda mübahlık emsalidir. Yami yamiyi ele geçirebileceği en güvenli yer olan Beyaz Sakal Korsanlarına katılmıştır. İlgi çekmemek için gücünü orada dahi gizleyip, kıdem istememiştir. Geleceğe dair planlı hareketleri ile yonkou olmasının önünü açmıştır. Şimdi ki hedefi korsanlar kralı olmak olan Teach, seri sonundaki düşman olacağını tüm okurlara hissettirmiştir. Sinsi ve Gerçekçi karakter sevenler için Teach.

4- Eustass Captain Kidd

Kidd, Roger'ın karanlık geçmişinin bir yansıması adeta; kendi ile dalga geçen bir adayı çarmıha gerecek kadar gözü kara. Bir yonkou olan Shanks'a saldırmak istediğinde, yardımcısı Killer tarafından düzenlenen bir toplantıya davetliymiş gibi katılacak kadar egolu. Ama Kidd, arkadaş kavgalarına gözü kapalı atlayacak kadar iyi bir dost. Kaçma eylemini fazlaca gerçekleştirdi. Ama bunlar onun için bir dövüş ertelemeden başka bir şey değil. Karga gibi kini ile yem olabilecek tüm küstahlar yemdir. Yem olmaktan güçlü küstahlar için ise geri sayım başlatır.

5 - Smoker

Smoker, kendine has duruşu ile Loguetown'a korsan sokmamıştır. Loguetown, Roger'ın ölümünü izlediği sembolik bir yer mi yoksa daha fazlası mı, bilinmemesine karşın Smoker, güçlü adalet duygusu ile Sezar'ın hakkını Sezar'a verecek kadar titizdir. Alabasta'da, Smoker'ın adalet anlayışı denizcilik ilkelerini aşmış, etik değerlere ulaşmıştır.

6 - Vivi

Vivi; emektar, dövüşçü, haylaz, fedakar, çılgın bir prenses :utan:. Hayali uçsuz bucaksız deniz olmasına rağmen; tayfaya katılmayıp, sorumlulukların peşinde düşmüştür. Keşke her arc bizde tümörler çıkaran tayfa üyelerine selamlar. Vivi neydi? Vivi; emekti, dostluktu, sevecenlikti. Vivi varya Vivi, 800 bölüm sonra hala "niye tayfaya gelmedi len" diye yakarışlardı.

7- Rayleigh

Rayleigh; Ace'in baba kararına en fazla saygı duyanların başında geliyor. Öyle ki; Mf savaşına katılmamış, hem eski bir dostu olan Wb hem de ortağı Roger'ın en somut maneviyatının ardından gözyaşı dökmüştür. Sistem ile tanışmışlığı ne kadar eski bilinmez ama sistemi hala benimseyemeyişi yaptıkları ile mevcut. Hem akıl hocası, hem bilge, hem de iyi bir dost olan Rayleigh; seride bir Gandalf bir Dumbledore'dur gözümde. Kumar oynamayı çok seven Rayleigh'in; en başarılı olduğu oyun, gelecek adına kumar oynaması olmuştur. Bilgeliğin ve zekanın temsili olan bu karakter; bu ankette haksızlık olmasın diye üç şık açmama vesiledir.

Bentham okama olabilir ama adamın dibidir. Serideki en sevdiğim karakterlerden biri.

Gücü için karakter sevmem zaten. Seçeneklerden de Smoker'ı söyleyebilirim. Sağlam duruşu yeter.

+1 Burada Kid varsa Rosinante, WB, Pedro ve Aokiji hatta Shanks gibi adamlığın kitabını baştan yazan karakterler olmalı. Seçenekleri düzenlesen güzel anket olur.
Bu telif hakkı içindi @Jason 'un dediği Akainu'yu da attım hafızaya. Ama adamlık bazlı anketler var. Burada iyi de olsa kötü de olsa hitap etmesi amacı güttüm.

Gücü için karakter sevmem zaten. Seçeneklerden de Smoker'ı söyleyebilirim. Sağlam duruşu yeter.
Skill Hunter'a yakışır bir cevap :sapkali:

Son düzenleme:
Bu telif hakkı içindi @Jason 'un dediği Akainu'yu da attım hafızaya. Ama adamlık bazlı anketler var. Burada iyi de olsa kötüde olsa hitap etmesi amacı güttüm.
Onu farkettim zaten o yüzden Teach e ses etmedim :respect: kötülerde de Doglamingo gibi bir saf kötü olabilirdi. Adalet anlayışı olarak Smoker seçeceğini beğendim orda Adalete de Akainu ketumluğuyla girebilirdi.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık