Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Beckman, Mihawk, Karasakal'ın Ödülleri

Ödüller nasıldır?

• Kullanılan toplam oy
    185
  • Anket kapatılmış .
Teach'den az olursa ne kadar oynayacağını hayal bile edemiyorum :D
Düşük olması halinde sebebim hazır. Adam yıllardır Lord ve hükumet için tehlike arz etmemiş. Bunun yanısıra tayfası da yok. :d
Öyle olacağını sanmam Bene yakın olur ödülü bence, zaten sonra Krasakala dalıp mefta olurlar gibi geliyor bana. Şahsen Shansı İm Mihawkla Benide diğer gorosei indirsin isterim çünki Karasakalın onları dövmesi nedense bana mantıklı gelmiyor.
Shanks, Karasakal'dan çok korkuyor, Karasakal buna çökecek gibi. Sürekli bir çekişme halindeler, Shanks onun arkasından iş çeviriyor falan, sonu iyi değil.

Düşük olması halinde sebebim hazır. Adam yıllardır Lord ve hükumet için tehlike arz etmemiş. Bunun yanısıra tayfası da yok. :d
O bahanelerin dile getirileceğini bildiğim için her fırsatta şimdiden çürütüyorum o bahaneleri :ehe:

Bireysel güç dışındaki diğer faktörlere aşırı bir oran yüklenince tüm denge altüst oluyor. Yani 2,5 4,5 olmaz. Mesela Weevil açıklanınca yeni piyasaya çıksa bile direkt güce değerlendireceğiz ödülünü. Mihawk'ın ödülü güncel olması şartı ile çok büyük oranda gücünü ifade edecek. Mesela Hancock'un tayfası var, aynı sebepten güncel ödül konacak. Mihawkla aynı mı olacak ödülü?
Ödül gücü %100 yansıtmaz kesinlikle katılıyorum ama ne kadar ekstra etken olursa olsun 2,5 olan 4 olmaz. Diğer etkenler ödülde ciddi bir fark oluşturmaz. Olsa Teach 2,5 olmazdı. Daha fazla olurdu. Ödüle güç dışında en çok ekstrası olan Dragon'dur ama onun bir tek onun ödülü 1 milyon ekstrası olabilir. Bizim Robin-chan bile alternatifsizliğine, peşine takılan CP'lere rağmen ödülü ona seviye atlatmıyor. Ödülü ortalama güçte bir tayfa üyesi işte o kadar.

En az 2.5 milliyar kafa ödülü bekliyorum benn beckman den.
Luffy vs Karasakal dan önce karasakal ödülünü artıracaktır en az 4 miliyar seviyelerine ulaşacağnı düşünüyorum, artık neler yapar bilemem.
Mihawk artık shichi olmadığına göre hak ettiği ödüle ulaşacağnı düşünüyorm tahminim 2.5-3 milliyar arası.

O bahanelerin dile getirileceğini bildiğim için her fırsatta şimdiden çürütüyorum o bahaneleri :ehe:

Bireysel güç dışındaki diğer faktörlere aşırı bir oran yüklenince tüm denge altüst oluyor. Yani 2,5 4,5 olmaz. Mesela Weevil açıklanınca yeni piyasaya çıksa bile direkt güce değerlendireceğiz ödülünü. Mihawk'ın ödülü güncel olması şartı ile çok büyük oranda gücünü ifade edecek. Mesela Hancock'un tayfası var, aynı sebepten güncel ödül konacak. Mihawkla aynı mı olacak ödülü?
Ödül gücü %100 yansıtmaz kesinlikle katılıyorum ama ne kadar ekstra etken olursa olsun 2,5 olan 4 olmaz. Diğer etkenler ödülde ciddi bir fark oluşturmaz. Olsa Teach 2,5 olmazdı. Daha fazla olurdu. Ödüle güç dışında en çok ekstrası olan Dragon'dur ama onun bir tek onun ödülü 1 milyon ekstrası olabilir. Bizim Robin-chan bile alternatifsizliğine, peşine takılan CP'lere rağmen ödülü ona seviye atlatmıyor. Ödülü ortalama güçte bir tayfa üyesi işte o kadar.
Ödül koyan mecra Hükumet, hükumet için tehdit oluşturmazsan ödülün nasıl artacak? Bu adamın kaç yıldır lord olduğunu bilmiyoruz. O kadar yıl hükumet için tehdit oluşturacak eylemlerde bulunmamış. Ne kadar güçlü olursan ol, icraat yoksa ödülün de olmaz. Mesela Roger ile denk dövüşen Wb +20 yıl yaşamasına rağmen Roger'ı geçememiş, neden?

Yani ödül verilirken tek olayımız güç olmuyor. Tehdit olman lazım.

Ödül koyan mecra Hükumet, hükumet için tehdit oluşturmazsan ödülün nasıl artacak? Bu adamın kaç yıldır lord olduğunu bilmiyoruz. O kadar yıl hükumet için tehdit oluşturacak eylemlerde bulunmamış. Ne kadar güçlü olursan ol, icraat yoksa ödülün de olmaz. Mesela Roger ile denk dövüşen Wb +20 yıl yaşamasına rağmen Roger'ı geçememiş, neden?

Yani ödül verilirken tek olayımız güç olmuyor. Tehdit olman lazım.
Aslında olayın güç olduğunu vurgulamış oldun. 20 yıl parsel parsel dünyayı hükmüne geçirmesine rağmen ödülü artmaya devam etmemiş. Çünkü gücü kemale ermiş : ))
Seni tehdit olarak görmezlerse zaten başına ödül koymazlar. Diğer unsurlar ödülüne eklenebilir ama bu ödülünü 2'ye katlayacağı anlamına gelmez.

Yine örneklerden gidelim. Kid zalimliğiyle ön plana çıktığı için ödülü Law ve Luffy'den fazlaydı. Ama ne kadar? Kuş kadar. İki katı falan değil yani. Luffy'nin ödülü şu an ki gücünü ifade ediyor mu? Kesinlikle. Kaptan olmasa, dünya hükümetinin bayrağını yakmasa, Dragon'un oğlu olmasa, müttefik filosu olmasa, adı defalarca toplantılarda geçmese ödülü 700-800 mü olurdu? Hiç sanmıyorum. Tüm bunların Luffy'nin ödülüne etkisi var mı? Kesinlikle ama aham şaham değil.

Yine diyorum tek olayın güç olmadığı mutlak zaten. Ancak bu %50-%50 gibi bir şey değil. Güç olayı en az %70'i meselenin yoksa güç dengeleri alt üst olur. Tabi bu benim oranlamam. : ))

bana göre kaptan olmayan birisinin 2 milyar üstünde çıkması pek olası değil. yonkou tayfalarından 2 milyar üstü çıkmaz sadece kuzan 2 milyarın üstüne çıkabilir. king 1.4 falan çıkar. marco ve beckman da 2 milyar altı çıkar. bence mihawk'ın ödülü 2 milyar üzerinde olacak. tek takıldığı için. o yüzden teach>mihawk>beckman diyorum.

ben mihawk'ın yaşının çok fazla çıkacağını düşünüyorum bu arada. 500 falan gibi. olur mu bilmem.

Son düzenleme:
En düşük Mihawk adam da bir şeyler yapmaya üşengeçlik var. Yani sadece güç için veriliyor olsaydı Luffy'nin ödülü bu kadar yüksek olmazdı. Keza Katakuri'nin ödülü Jack'ten az olmazdı(umarım doğru hatırlıyorum.
Teach en yüksek çıkacaktır ardından Ben (1.75-2.25 arası ideal bence gayet de iyi gene bu adamlar napıyor ki tehlike arz etsin)

Mihawk: 2,5 milyon
Karasakal: 2,25 milyon
Beckman: 1,9 milyon

Yani şu durumda Mihawk>Karasakal>Beckman gibi bir durum var.

Ama arc sonunda karasakal 3 milyon olacaktır.

O zaman da Karasakal>Mihawk>Beckman olacak.

Kesin olan birsey varsa en az ödül Beckman'da çıkacaktır.

ödüllerin güçle doğru orantıda olduğunu düşünmüyorum. ödüller hükumetin kendine ne oranda tehdit olarak değerlendirmesi ile ilgili. bu bağlamda herhangi bir tayfası olmayan ve hükumetle bir alıp veremediği olmayan Mihavk'ın ödülünün çok yüksek olmasını beklemiyorum. kaldı ki hiçbir Shichibukai'ın bir yonkou veya yonkou sağ kolu ile kıyaslanabilecek bir ödülü de yoktu.

Karasakal ve Beckman arasında ise açıkçası kararsızım. Karasakal her ne kadar çok çarpıcı bir giriş yapmış da olsa hükumet onun gerçek amacı, tehlikesi ve potansiyeli konusunda ne düşünüyor, onu nasıl değerlendiriyor emin değilim. çünkü şu an Karasakal, diğer yonkou'ların tüm karşı konulmaz güç ve hakimiyetlerine rağmen hükumet için daha büyük bir tehdit ama ödülü onların yarısı kadar. Beckman ise tam bir bilinmez ama en dengeli tayfa muhabbeti bana onun ödülünün Shanks'tan çok uzak olmadığını düşündürüyor

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık