Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Baby 5 vs. Daz Bones

Sizce hangisi ?

• Baby 5

Kullanılan: 38 33.3%
  • Daz Bones

Kullanılan: 76 66.7%
  • Yenişemezler

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    114
Hep güçlü karakterlerin anketlerini açmaktan çok böyle bir vs açayım dedim.Nedeni de silah kullanıcılarının karşı karşıya gelmesi.Bir tarafta istediği silaha dönüşen bir meyve kullanıcısı diğer tarafta ise kılıç ustalarının korkulu rüyası var meyve kullanıcısı olarak.Baby 5 üst yöneticilerden değilken Daz Bones Crocodile'ın sağ kolu.

Kazanan kim olur ?

Eski Donquixote Korsanları'ndaki bir yönetici olan Baby 5 güçlü bir kadındır. Genelde Buffalo ile birlikte takılır ve onun gücüyle kendi gücünü kombine ederek değişik saldırılar yapar. Buffalo'nun daha çocukken katıldığı tayfada, bu noktaya kadar gelebilmesi onun gücüne işarettir. Diamante'nin söylediğine göre tayfaya girmeye çalışan 100 kişi, en fazla iki gün dayanabilmiştir.

Zayıf görüntüsüne rağmen, dayanıklıdır. Tabanca ile vurulmasına rağmen bundan pek etkilenmemiştir. Şogun Franky ve Nami'nin yıldırım tabanlı saldırılarına da dayanmıştır.

Fiziksel gücü iyidir. Çok ağır silahları rahatça taşıyabilir. Ayrıca zayıflık avantajını kullanarak oldukça yüksek yerlere sıçrayabilir. Buffalo zehirli gazı dağıtmak için rüzgar yaratacağında onun sırtından havaya zıplamış ve işini bitirince tekrardan onun sırtına iniş yapmıştır.

Daz Bones

Eskiden Batı Mavi'de ödül avcılığı yapan Bones, "Katil" lakabını almış yetenekli bir dövüşçüdür. Özellikle suikast konusunda bilgili bir adamdır. Zoro'dan önce Nami'yi hedef almış, buna gerekçe olarak da "önce en zayıf olandan başlanmasını" göstermiştir.

Şeytan Meyvesi güçleri olmadığında bile, oldukça tehlikeli ve son derece güçlü bir adamdır. Impel Down'da kendinden daha büyük bir adamı kafa atarak uzak bir mesafeye uçurmuştur. Bunun öncesinde aynı mahkumdan doğrudan kafasına bir yumruk darbesi almasına rağmen, herhangi bir acı belirtisi göstermemiştir. Ayrıca hapishanenin 4. Kat'ına kapatılması, boş biri olmadığının göstergesidir.

Bones, Alabasta'da Zoro ile fiziksel olarak neredeyse denk güçteydi. Tıpkı Zoro gibi tek başına bir binayı kaldırabiliyordu.

Bones çoğu kişi tarafından tanınan biridir. Impel Down'dan yapılan firar esnasında bir Denizci subayı onu tanımıştır. Buna ek olarak normalde zayıflarla uğraşmayan ve onları hatırlamayan dünyanın en güçlü kılıç ustası olan Dracule Mihawk da onun yeteneklerinden haberdardır. Bones, Mihawk'tan gelen ilk saldırıyı engellese de, ikinci saldırı sonucunda yenilmiştir. Ayrıca Marineford Savaşı'nda Beyazsakal Korsanları'nın birçok üyesini ve onlara yardım etmek için Yeni Dünya'dan gelen korsanların birazını yenmiştir. Gücü ile Crocodile gibi bir adamın bile saygısını kazanmıştır. Ki bu saygıyı onun sağ kolu olan Nico Robin bile elde edememiştir. Crocodile'ın onu serbest bırakmasındaki sebep de budur.

Baby 5'ın, Daz Bones'un ona muhtaç olduğunu düşünüp noktalayacağı karşılaşma olacaktır.

Edit: Daz Bones alır.

Son düzenleme:
Baby 5 kılıç yerine uzaktan silah ve top atışları ile her türlü vurur.
Birere bir kılıç dövüşünde, Daz Bones 2 yılın ardından geliştirmişse kendini senaryo farklı olabilir.

Tartışılması abes ama konsept gereği tartışmak gerekecek :) Daz Bones'un iki yıl sonra hakiyle döneceği güneş gibi ortada. Çelik bedenine haki gücüyle farklı bir sertlik, savunma ve saldırı gücü katabilir. Fiziksel olarak Baby 5'dan çok daha iyi bir durumda. İki yıl önce bile apartmanları papatya gibi 5'e bölebiliyordu. Mr 0 ve Mr 1. Bunlar sağlam eküri. Kendilerine bir şeyler katıp gelişmiş olmaları pek mümkün. Baby 5'a %5 olsun şans vermiyorum, veremiyorum. Hele bir de evlilik işlerine karıştı ki iyice el ayak çekmiştir bu işlerden :)

İki yıl önce de sonra da.. Daz, rahat alır :good:

Cp0Lucci

Ton Meyvesi > Kilo Meyvesi
Buz Meyvesi > Kar Meyvesi
Magma meyvesi > Ateş Meyvesi
Silah Meyvesi > Kılıç Meyvesi

Böyle ama E.Oda şunuda eklemiş : Ayrıca üst sınıf meyveler kişinin gücünü kesin olarak belirlemez, tek başına hiç bir yetenek bir dövüşte galibiyeti garantilemez

Daz Bones 2 yıl aradan sonra haki kullanıyordur kesinlikle ve meyvesiyle çok güzel gider. Tüm bedeni çelikten kılıç adamın ve Hakili kokalı saldırılarla gayet iş görebilir. Malumunuz 2 yıl sonra Bellamy'nin kullandığı Koka yı Daz Bones pek ala kullanabilir.

Baby5 bildiğimiz üzere vücudundan füze, mermi, orak şekline bürünebiliyor. Ama b.haki kullanmıyordu. Baby5 meyve olarak Daz'dan üstün olsa bile haki olarak Daz üstün olur. Ben Daz bones 2 yıl aradan sonra yener diyorum

Daz fiziksel olarakta fena değil aslında, seviye 4'teki bir mahkuma kafa atıp uçuruyor adamı, hakili hali çok fena olur

Shogun Franky'nin kolunun çelik olduğunu ve Bebek 5'te haki olduğunu varsayıyorum.

Bebek 5 alır.
Baby5 sadece meyve tabanlı bir karakterdi. Haki namına birşeyini görmedik

Moderatör tarafında düzenlendi:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık