Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Avatar: En Güçlü Toprak Bükücü

En Güçlü Toprak Bükücü

• Kullanılan toplam oy
    49
  • Anket kapatılmış .
Bumi toprağa dokunmadna bükebilen tek toprak bükücüydü diye hatırlıyorum. Toph iyidir hoştur da, ileriki yaşlarında bile dokunmadan bükemiyordu.
Bumi de zaten görebildiğim sürece bükebilirim diyordu. Toph ise görmeden büküyordu. Bence bu Bumi'yi, Toph'un önüne koymaz. Ayrıca dokunmadan toprak bükebilen çok bükücü var. Toprak krallığında hazırlanmış yerdeki halkları uzaktan kaldırıp birbirlerine atıyorlardı.

Ayağı olmadan önünü göremiyor ne bilsin orda toprak var yok. Bumi reise kolay çünkü toprak var mı yok mu görüyor.

Yanlış hatırlıyor olabilirim ama Bumi bir noktada gözümü kapatmamışlardı mı ne diyordu.
Yahu tabii ki göremiyor da görseydi yapardı demeye getirmek de ilginç yani, adam dışında kimse bükemiyordu ama Toph görseydi bükerdi, heee... Bir de şu var, Toph da kör olmasaydı atalarından toprak bükmeyi onlar gibi öğrenemezdi, bu kadar iyi bir toprak bükücü olamazdı o zaman lkjasdkljasdk. Elimizdekilerle tartışalım dememin sebebi bu. Allah'ı bile buluruz varsayımla.

Zirve dönemlerine bakıyorsak toph çok fena domine edebilir bu anketi. Gerçi en güçlü denilmiş en yetenekli denmemiş, bu yüzden psişik bükücülük yetenekleri ile bumi de olabilir en güçlüsü. Öte yandan psişik her şey değil, katara psişik bükemese de ming hua'yı patates ederdi

Bumi de zaten görebildiğim sürece bükebilirim diyordu. Toph ise görmeden büküyordu. Bence bu Bumi'yi, Toph'un önüne koymaz. Ayrıca dokunmadan toprak bükebilen çok bükücü var. Toprak krallığında hazırlanmış yerdeki halkları uzaktan kaldırıp birbirlerine atıyorlardı.
Bi atar mısın o sahneleri, gerçekten merak ediyorum. Eminim ki o büktükleri toprağa dokunmuşlardır atmadan önce. toprak bükücülerin başka toprak bükücülerin saldırılarını onların kullandığı toprakla karşılamak yerine başka bir toprakla kendilerinin savunmalarının sebebi de daha önce dokunmadıkları nesneleri yönetemiyor oluşları diye biliyorum.

Bi atar mısın o sahneleri, gerçekten merak ediyorum. Eminim ki o büktükleri toprağa dokunmuşlardır atmadan önce. toprak bükücülerin başka toprak bükücülerin saldırılarını onların kullandığı toprakla karşılamak yerine başka bir toprakla kendilerinin savunmalarının sebebi de daha önce dokunmadıkları nesneleri yönetemiyor oluşları diye biliyorum.
Burada komutanın dokunmadan büktüğünü görebilirsin. Sanırım halkaları kontrol edenler de çok yakın olmalarına rağmen dokunmadan kaldırmışlardı.
Burada kömürlere dokunmadan büküyorlar.

"toprak bükücülerin başka toprak bükücülerin saldırılarını onların kullandığı toprakla karşılamak yerine başka bir toprakla kendilerinin savunmaları"

Şu dediğine daha önce hiç dikkat etmemiştim ama bu doğruysa ben temastan ziyade pratiklikle alakalıdır diye düşünüyorum. Çünkü toprak bükücüler toprağı bükerken inat ve irade ile yapıyorlar. Yani bükücü ve toprağın iradesinden daha inatçı olanın dediği oluyor.
Karşıdan gelen toprağı bükmek demek, hem o toprağın hem de onu bükenin iradesini geçmek demek olur, ama onun yerine hali hazırda bükülmemiş toprağı bükmen gerektiğinde sadece o toprağın inadını yenmen gerekir. Bence bu daha pratik.

Burada komutanın dokunmadan büktüğünü görebilirsin. Sanırım halkaları kontrol edenler de çok yakın olmalarına rağmen dokunmadan kaldırmışlardı.
Burada kömürlere dokunmadan büküyorlar.

"toprak bükücülerin başka toprak bükücülerin saldırılarını onların kullandığı toprakla karşılamak yerine başka bir toprakla kendilerinin savunmaları"

Şu dediğine daha önce hiç dikkat etmemiştim ama bu doğruysa ben temastan ziyade pratiklikle alakalıdır diye düşünüyorum. Çünkü toprak bükücüler toprağı bükerken inat ve irade ile yapıyorlar. Yani bükücü ve toprağın iradesinden daha inatçı olanın dediği oluyor.
Karşıdan gelen toprağı bükmek demek, hem o toprağın hem de onu bükenin iradesini geçmek demek olur, ama onun yerine hali hazırda bükülmemiş toprağı bükmen gerektiğinde sadece o toprağın inadını yenmen gerekir. Bence bu daha pratik.
Adamın ayağı yere değiyor yahu, toprakla temas halinde? :d kontrol ettiği toprakla arasında iş boşluk yok. Ben anlatamıyorum sanırım kendimi :)

Toph bu serinin hem iyi karakteri hem de en iyi toprak bükücüsü. Avatarın bütün karakterleri iyidir ama Toph bambaşka bir seviye, müthiş bir karakter.
Mükemmel bir karakter, anket açık olsa cevap belli toph. Bununla birlikte seslendiren michaela jill hanım da çok güzel bir hanımefendi, karakteri erkek yapıcaklarmış michaela ile tanışınca kız yapıp toph haline getirmişler ki çok yerinde bir karar olmuş bence

Seriyi bir daha izlediğimde şöyle bir ayrıntı fark ettim. Bumi kendisi için "strongest" kelimesini kullanırken Toph "greatest" kelimesini kullanıyor. Sanki bilerek buna dikkat edilmiş gibi. Yani biri en ağır cisimlerden dolayı strongest'ı kullanırken diğeri kabiliyet açısından greatest kelimesini kullanıyor olabilir. Tabi bu hala kimin daha güçlü olduğunu belirtmiyor.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık