Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Askerlik

Bazı rahatsızlıklar için genel olarak 2 sene erteleme veriliyor 1+1 olmak üzere 3.Sene ise düzelmediyse direk sağlık kurulu sana çürük kararı veriyor. Yani 3 kere sağlık kuruluna giriyorsun.

Mesela bende "Tik Bozukluğu" denen rahatsızlık var ve kronik.

İlk sene gittiğim zaman baktı ilaç verdi yolladı.
İkinci sene gene baktı ilaç verdi yolladı.
Üçüncü sene gene mi sen geldin "çürük veriyoruz" dediler.

İşin kötü yanı insanları 3 sene çile çektiriyorlar. Ben ise bu çileyi 5 sene çekmek zorunda kaldım. İlk 1 sene git gel yaptık rahatsızlığımı anca çözebildiler burdan direk çöp oldu. 2.Sene ise darbe zamanına denk geldi evraklar askıda kalmış vs 2.Sene ise buradan çöp oldu :)

Elinde mesleğin bile olsa çoğu iş yerleri senden askerliğini tamamlamış veya çürükse çürük bir sonuca bağlanmış belge istiyor. Ben 1 sene erteleme aldım dediğin zaman kapı önüne koyan çok olur.

İnsanlara neden bu çileyi çektiriyorlar anlamış değilim henüz.

Ya çürük vereceksin ya gönderecen oyalayıp durmanın anlamı yok.

Son düzenleme:
Rica ederim yardımcı olabildiysem sevindim de, okumaya niyetin yok mu olm senin :D
2 yıldır istediğim bölüme giremiyorum. burslu olarak mekatronik mühendisliği kazanma peşindeyim. Şuan hali hazırda rahat bir işim olduğu için çok takılmıyorum.
Ama kazanırsam askerlik falan hikaye olacak. Yine mezuna kalırsam askerden gelince halledecem bir şekilde. O bölüme girene kadar pes etmek yok. :D

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık