Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Askerlik

AŞAĞIDA KİMLİĞİ YAZILI YÜKÜMLÜNÜN 23/01/2021 TARİHİNE KADAR ASKERLİK İLE İLİŞİĞİ YOKTUR.
Geçen sene ilk yoklamamı yaptırmıştım, şuan askerlik durum belgemi sorguladığımda bunu görüyorum. Geçen yıl kilo sebebiyle ertelenmişti, bu yıl şubeye falan gitmedim. Yoklama yaptırmam gerekiyor mu? Asker kaçağı falan olmayalım. :D

Son düzenleme:
Bildiğim kadarıyla aile hekimin karar veriyor kilonun uygun olup olmadığına, gerekli yasal kurallar çerçevesine bakarak.

Tahminimce senaryo şöyle işleyecek:
1-Şubeye gideceksin.
2-Şube seni aile hekimine gönderecek.
3-Aile hekimi senden olmaz diyecek, raporu dolduracak.
4-Aile hekiminin doldurduğu raporu geri şubeye götüreceksin.
5-Bir yıl tecil alırsın.
6-Her sene aynı işlemler tekrar edilecek kilon olması gereken sınırlara düşene kadar.
7-Sınırlar kapsamına girince ggwp :D
3 defa kilodan gidemeyince temelli gidemiyordun galiba. Benim kuzene öyle olmuştu.

Sen hala gitmedin mi askere ?
Ben bedelli gittim. 8-9 ay oldu.
Detaylara hakim değilim, ama büyük ihtimal başka bir sağlık problemi kaynaklı kilo vardır kuzeninde. Normal şartlarda fazlalıklarını verebilmesi mümkün değildir vs.

Kilodan gitmemek de sanırım bireyin tercihi. Ben illa gitmek istiyorum derse kilolu birey, bi şekilde limitler dışında dahi olsa gönderiliyor askere yanlış gözlemlemediysem.
Yani belki obez demişlerdir, bilemedim.

Detaylara hakim değilim, ama büyük ihtimal başka bir sağlık problemi kaynaklı kilo vardır kuzeninde. Normal şartlarda fazlalıklarını verebilmesi mümkün değildir vs.

Kilodan gitmemek de sanırım bireyin tercihi. Ben illa gitmek istiyorum derse kilolu birey, bi şekilde limitler dışında dahi olsa gönderiliyor askere yanlış gözlemlemediysem.
Geçen yıl ilk ertelememi bir devlet hastanesinin sağlık kurulunda almıştım. Benimle birlikte muayene olan kekonun biri yönetmelikte yazan boy kilo orantısının sadece ama sadece 2-3 kilo ilerisinde olduğu için askere gitmeyi çok istemesine rağmen kabul edilmemişti. Üstelik öyle şişman falan da görünmüyordu, çocuk gayet sokakta yürürken görebileceğin standart biriydi, tahminimce 177-178 boylarında 90 kilo falandı. Kurul doktoru 2-3 kilo için ertelemeyi pat diye verince baya bir olay çıkardı. Doktorla küfürleştikten sonra güvenlikler geldi çıkarttılar odadan. Benimle birlikte muayene olan 7-8 kişi arasından sadece 1-2 tanesi kabul edildi.
Hadi benim bir 30 kilo fazlam var onu anladım, ama 5-10 kilo fazlası olan ve hatta 2-3 kilo fazlası olan çocukları neden almadılar gerçekten çok şaşırdım.
Daha önceden bedelli yapmış hafif tombul bir abi bizim ertelemeleri basitçe aldığımızı görünce şaşırmıştı baya. Kurallarda baya değişiklik olmuş herhalde.
2. muayenesini olan başka bir çocuk her yıl muayene olmadan 2-3 ay önce yemeğe abanıp 10 kilo alarak yırttığını söylemişti. Muayene sonrası diyet yapıp kısa süre içerisinde veriyormuş kiloyu. Bu arada 3 kez kilo yüzünden erteleme alırsan çürük veriyorlar. O bahsettiğim arkadaş almıştır muhtemelen.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık