Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Askerlik

Abiler bedelli düşünüyorum ama biraz fazla geliyor ücreti ailemle yaşıyorum . 6 ay normal askerlik yapacağıma 1 ay yapıp kalan 5 ay çalışırsam 20 bin tl falan kenara koyabilirim. Sizce mantıklı bi tercih mi olur? Askerlik hakkında çok fazla görüş mevcut berbat diyen de var eskisi kadar kötü değil rahat diyen de varoğlu var. Çalışmaktan gocunmam zaten günde 10 saat ayakta çalışıp bir yandan da okula gidiyordum . Fiziki olarak yorulacağımı çok sanmıyorum ama psikolojisi sıkıntı sanırım :D
6 ay askerlik zor değil cidden kötü bir yere düşmen lazım onun da ihtimali az.Asıl sıkıntı dediğin gibi psikolojik orada senin gibi olan yada uzun dönem yapan askerlerin birbirine üstünlük çabası laf - söz dalaşı kısacası.Bunlar olabilir yaşanabilir üstlerinden yana bir dert olmaz.Onun dışında problem yok gidince göreceğin şeyler düşünerek karar ver.

Abiler bedelli düşünüyorum ama biraz fazla geliyor ücreti ailemle yaşıyorum . 6 ay normal askerlik yapacağıma 1 ay yapıp kalan 5 ay çalışırsam 20 bin tl falan kenara koyabilirim. Sizce mantıklı bi tercih mi olur? Askerlik hakkında çok fazla görüş mevcut berbat diyen de var eskisi kadar kötü değil rahat diyen de varoğlu var. Çalışmaktan gocunmam zaten günde 10 saat ayakta çalışıp bir yandan da okula gidiyordum . Fiziki olarak yorulacağımı çok sanmıyorum ama psikolojisi sıkıntı sanırım :D
6 aylık askerlik senin sivil hayatında önemli bir gecikmeye sebebiyet vermeyecekse git derim ben. Her ne kadar çoğu insan inkar etse de askerlik insana çok şey katıyor, farklı farklı insanlar tanıyorsun. Yeni yasayla uzun dönem diye bir şey kalmadığı için o noktada da sıkıntı yaşamazsın.

6 aylık askerlik senin sivil hayatında önemli bir gecikmeye sebebiyet vermeyecekse git derim ben. Her ne kadar çoğu insan inkar etse de askerlik insana çok şey katıyor, farklı farklı insanlar tanıyorsun. Yeni yasayla uzun dönem diye bir şey kalmadığı için o noktada da sıkıntı yaşamazsın.
Doğru aklım geçmişte kaldı yasayı unutmuşum.

Koyarsın, allah bereket versin de; koyabiliyorsan o kadar para, önce paranı biriktir sonra bedellini öde ?
O kadar parayı güle oynaya koyamıyorum işte zaten okula bin veriyorum şuanda anneme bin veriyorum benim için bedelli zaten lüks birşey ama dişimi sıkarsam bedelli parasının önemli bir kısmını çıkarırım 13 bin tl borçlanırım sadece . Ayrıca 5 ay daha iş hayatında tecrübe kazanırım yurtdışına gitmek istiyorum 22-23 yaşında biri için 5 ay önemli bir süre. Gerçi şuanda da 3 senelik tecrübe var o konuda çok sıkıntı yok.
Ben çok sosyalleşmeyi yeni insanları sevmeyen bir insanım hijyen konusunda da takıntılarım var ayrıca astımım da var vs. Bu yüzden bedelli düşünüyorum.

Kritik noktalara parmak basmışsın, işkenceye döner senin için. Hiç bulaşma, yap bedellini temiz temiz.
Ama dediğim gibi, lisanstan mezun olduktan sonra 2 yıl tecilin var zaten. 2 yıl içerisinde hayli hayli o parayı biriktirirsin gibime geliyor yaptığımız hesaba göre. Borçlanmadan, biriktirdiğinle gitmeni tavsiye ederim. Burası Türkiye, yarının ne olacağı belli değil.
Benim önlisans meslekyüksekokulu diye geçiyor onu 4'e tamamlamadan 2 sene tecil hakkım olmuyor mu?

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık