Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Kütüphane] Arlong

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

  • Kötülüğü hakkıyla yapan esaslı bir adamdı.

    Kullanılan: 58 58.6%
  • Geberip gitmesini çok isterdim.

    Kullanılan: 41 41.4%

  • Kullanılan toplam oy
    99

Arlong
(Āron), testere köpekbalığı türünden bir balıkadamdır. Kendisi gibi balıkadamlardan oluşan eski Arlong Korsanları'nın kaptanıydı ve Güneş Korsanları'nın bir üyesiydi. Ayrıca Madam Shayarly'nin yarım kan abisidir.

Arlong, Doğu Mavi'de yer alan Conomi Adaları'na çökerek burada bir korsan imparatorluğu kurmuştur. Gerçekleşen bazı olaylar neticesinde Monkey D. Luffy ve tayfası ile savaşmış, ancak savaşı kaybetmiş ve tutuklanarak hapse atılmıştır.

Görünümü

Arlong iri yarı, oldukça kaslı ve açık mavi bir ten rengine sahip bir balıkadamdır. En ayırt edici özelliği testere şeklindeki burnudur. Kafasına kahverengi bir ushanka takar. Şapkasının altından dökülen uzun ve siyah saçları vardır. Sırtında yer alan köpekbalığı yüzgeci saçlarının arasından çıkar. Solungaçları da boynunun iki yanında yer alır. Sağ göğsünde Güneş Korsanları'nın dövmesi bulunur. Kendi korsan tayfasının simgesinin dövmesi ise sol kolunun alt kısmındadır. Diğer dikkat çekici özellikleri sivri bir görünümü olan ve mavi renkteki gözleri ile uzun çenesidir.

Arlong'un görünüşü ve giyimi hem zengin, hem de zorba statüsünü yansıtır. Üzerine kısa kollu, önü açık ve üzerinde siyah renkte yıldırım desenlerine benzeyen desenleri olan sarı renkte bir gömlek, altına kahverengi (animede yeşildir) bir bermuda şort giyer. Belinde mor renkte bir kuşak bağlıdır ve ayaklarında sıradan sandaletler vardır. Üzerinde birçok mücevher taşır. Sol kolunun bileğinde altından bir zincir takılıdır. İki ayak bileğinde de altında hasırdan püskülleri olan halkalar bulunur. Birçok parmağında yüzüğe benzeyen, farklı renklerde değerli taşlar vardır. Oda, Arlong'un parmaklarındaki şeylerin yüzük değil, piercing olduğunu söylemiştir. Elleri perdeli olduğu için yüzük takamadığından, yüzüklerin taşlarını doğrudan parmaklarına yapıştırmıştır.

Arlong, Güneş Korsanları'nın bir üyesiyken daha farklı bir giyim tarzına sahipti. Üzerine genelde atlet ya da tişört giyerdi. Altında genelde dizlerinin altında biten bir pantolon olurdu. Kafasında kenarları yuvarlak, silindir bir şapka vardı. İki kulağına da halka biçimli küpeler takıyordu. Ayak bileklerindeki hasır bilekliklere o zaman da sahipti.


Conomi Adaları'na ilk ayak bastığında boynunda, ayaklarına kadar uzanan yeşil bir atkı, üzerinde ise koyu mavi renkte uzun bir palto vardı. Altına üzerinde zincir desenleri olan bir bermuda pantolon giymişti. O zamanlar beline bağladığı kuşak yeşil renkteydi. Ayrıca kafasında ushanka yoktu, koyu gri renkte basit bir şapka takıyordu.


Kişiliği

Arlong, insan ırkını kendi ırkından çok daha aşağıda görür ve onlara zalimce davranır. Balıkadam ırkının her yönden insan ırkından daha üstün olduğuna inanır. Bir kasaba dolusu insanı gözünü kırpmadan öldürebilir, ancak yine de insanları paranın gücü ile kullanmayı tercih eder (Nami ve Nezumi'ye yaptığı gibi).

Para en iyisidir. Ona, insanlardan daha çok güvenebilirsin.

-Arlong'un Nezumi ile anlaşırken söylediği söz.

Parayı çok sever ve kendi ideolojisine göre dünyayı para döndürmektedir. Paraya olan sevgisi onu cimri biri yapmıştır. Hyozo, Arlong onun vereceği hizmetin parasını ödemeyeceği için onun tayfasına katılmamıştır. Korkusuz biridir. Balıkadam olduğu için kendisinin ve tayfasının yenilmez olduğunu düşünmektedir. Nezumi, Arlong'a bir Denizci olarak Arlong Park'ın varlığını uzun süre görmezden gelemeyeceğini söylediğinde, Arlong onu bir yemeğe davet etmiş ve kendisini ihbar eden kişileri öldürmeyi teklif etmiştir.

Sağlam sezgileri vardır. Gelecek vaat eden yetenekleri tespit edebilir. Bu özelliği onu çok iyi bir planlamacı yapmıştır. Doğu Mavi'yi tamamen ele geçirme planını uygulamaya sokmadan önce, sekiz yılını harcayarak Nami'ye bütün Doğu Mavi'nin haritasını çizdirmiştir. Mesele para olduğu zaman, Arlong daima sözünde durur. Ancak yaptığı anlaşmalarda bir boşluk yaratır ya da kendisi duruma müdahale ederek, anlaşmadan kendisinin zararlı çıkmasını engeller.

Çok çabuk sinirlenir. Sinirlendiğinde koca bir kasabayı yok edebilir. Luffy ile yaptığı dövüşte bizim salak oğlan sürekli onu sinirlendirmiş ve onun en derinlerinde yatan öfkeyi açığa çıkarmıştır. Arlong'un öfkesi onu umursamaz ve yıkıcı birine dönüştürür. Luffy'ye yaptığı saldırılar ile kendi binasına ağır hasar verdiği halde, saldırılarını kesmemiştir.

Arlong, gençlik zamanlarında da böyle çabuk sinirlenen biriydi. Ancak her zaman şimdiki gibi zalim bir adam değildi. Denizciler ile yaptıkları bir savaştan sonra, bayılmış Denizci askerlerini dövmeye devam eden Jinbe'yi durdurmaya çalışmıştır. Ancak daha sonra iyice kibre gömülmüş ve insanlara karşı birazcık bile sempatisi kalmamıştır. Fisher Tiger'ın ölümü de, bu nefretin Arlong'un içine iyice yerleşmesine neden olmuştur. Tiger'ın yanında uzun süreler kalmasına rağmen, onun düşüncelerini anlayamamış ve benimseyememiştir. Bunun sonucunda Arlong ve kurduğu tayfa insanlar katletmeye başlamış, insanlar tüm balıkadamları "canavar" olarak görmüştür. Sonunda balıkadamları köle yaptıkları için nefret ettiği insanlardan bir farkı kalmamış, o da insanları köle olarak kullanmıştır.

Tercihleri ve idealleri çok radikal olsa da, kardeşlik bağına çok büyük önem verir. Türü farklı olmasına rağmen Nami'yi bile tayfa üyesi olarak kabul etmiştir. Ona karşı olan tayfa üyelerini susturmuş, ancak bunu Nami'nin yeteneklerini kaybetmemek adına yapmıştır. Luffy ile olan dövüşünün son anlarında Nami'nin sonsuza dek kenndi tayfasına kalacağını ve bir tayfa üyesi uğruna her zaman savaşmaya hazır olduğunu söylemiştir. Kendisine ya da tayfasına edilen hakareti kaldıramaz. Görece daha zayıf olan tayfa üyeleri zarar gördüğü zaman, hemen onların intikamını almak için harekete geçer. Luffy, onun tayfa üyelerinden birini kalkan olarak kullanınca bu durumu çok sinirlenmiştir.

İronik olarak Arlong'un nefret ettiği insan tipinden temelde hiçbir farkı yoktur. Onun nefret ettiği insanlar balıkadamları aşağı bir ırk olarak görürken, Arlong da insanları aşağı bir ırk olarak görür. Şiddete meyilli bir adam olmasına rağmen, Hatchan'ın söylediğine göre durum ne olursa olsun asla dostu olan bir balıkadama zarar vermemiştir.

Yetenek ve Güçleri

Arlong, seride gösterilen en güçlü balıkadamlardan biridir. Uzun boyu ve iri kalıbından dolayı normal bir insandan çok daha güçlüdür. Doğu Mavi'nin en büyük askeri gücüne sahip olan Don Krieg'den daha güçlü olduğu ve daha büyük bir tehdit olarak görüldüğü, başına konulan ödülden anlaşılmaktadır.

Bir balıkadam olduğu için karada normal bir insandan on kat, suda ise yirmi kat daha güçlüdür. Yüksek bir fiziksel güce sahiptir. Çıplak elleri ile büyük bir evi kaldırabilir. Çene gücü de oldukça iyidir. Dişleri ile metalleri parçalayabilir ve taşları un ufak edebilir. Bünyesi sağlamdır. Luffy'den birbiri ardına bir sürü darbe almasına rağmen yıkılmamıştır. Luffy, Arlong'u geri püskürtmek için birçok tekniğini kullanırken, Arlong elinden geldiğinde karşı koymaya çalışmıştır.

Acıya karşı oldukça dayanıklıdır. Luffy ile olan dövüşünde dişleri defalarca kez parçalanmış, dövüşün sonunda da sağlamlığı ile övündüğü burnu yamulmuştur. Arlong iyice sinirlendiği zaman tam bir savaşçı moduna girer. Gözleri korkunç bir hal alır. Bu hale geldiği zaman gücü ve hızı normal halinden çok daha yüksek olur ve bu durum onu gerçekten tehlikeli bir düşmana dönüştürür.


Arlong, Luffy'nin Şeytan Meyvesi gücünden çekinmemiş, hatta Luffy'yi suya atarak bu durumu kendi lehine çevirmiştir. Ayrıca kendisi Doğu Mavi'deki son kalenin komutanıydı. Arlong'un yenilmesinden sonra Hasır Şapka Korsanları'nın Doğu Mavi'yi tamamen ele geçirmesinin üzerinde hiçbir engel kalmamıştı.

Silahları
Arlong'un silah olarak kullandığı şeylerin çoğu kendi vücut parçalarıdır. Balıkadam gücü sayesinde suyu bir mermi gibi rakiplerine fırlatabilir. Bu teknik Balıkadam Karatesi'ndeki Uchimizu tekniğine benzer. Ayrıca Bell-mére'i öldürürken bir tabanca kullanmıştır.

Arlong'un Burnu
Arlong'un oldukça uzun, ucu sivri ve kenarlarında çentikler olan testere benzeri bir burnu vardır ve bunu silah olarak kullanabilir. Arlong burnunu bir kılıç gibi kullanarak Roronoa Zoro'yu (o zaman Zoro2nun Mihawk'tan aldığı yara tazeydi ve Arlong ile dövüşünden kısa süre önce Hatchan ile zorlu bir mücadeleye girişmişti) yenmiştir. burnu ile gurur duyar ve kırılamayağına inanır. Ancak Luffy, Arlong'un burnunu bükmeyi başarmıştır. Yine de bu burnun kırılamaz bir yapıya sahip olduğunu göstermektedir. Çünkü Arlong yamulan burnunu eli ile tekrardan düzeltmiştir, bu düzeltme sonucunda burunda herhangi bir bozulma olmamıştır.

Arlong'un Dişleri
Arlong dişlerini ağzından çıkarıp, ellerine alarak onları tıpkı bir kastanyet gibi kullanabilir. Dişleri ile her şeyi parçalayabilir. Kırılan ya da düşen dişleri, daha güçlü olarak yeniden geri çıkar. Luffy, Arlong'un dişlerini kendi ağzına takarak ona karşı kullanmaya çalışmıştır. Ancak Arlong, bir insanın bir balıkadamın çene gücüne sahip olmadığını belirtmiştir.

Kiribachi
Arlong, Luffy ile yaptığı dövüşün sonlarına doğru testereye benzeyen ve oldukça büyük olan Kiribachi adını verdiği bir kılıç kullanmıştır. Kılıcı ile binaları kesebiliyordu. Güneş Korsanları'nın geçmişi anlatılırken, Arlong'un gençliğinde de bu kılıcı kullandığı görülmüştür. Kılıç, Luffy tarafından kırılarak yok edilmiştir.

Ek Bilgiler

- Birçok One Piece karakterinde olduğu gibi, Arlong'un da kendine has bir gülüş tarzı vardır; Shahahahaha!

- Arlong, 5. One Piece Popüler Karakterler anketinde 48. sıradadır.

- One Piece 10th Treasures'a göre Arlong'un şapkası 10.000 Belly değerindedir.

- Arlong, Impel Down'dan salındığı bilinen ilk ve tek mahkumdur.

Künye

Adı: Arlong
Okunuşu: Āron
İngilizce Adı: Arlong
İlk Göründüğü Bölüm: Manga 69, Anime 31
Bağlantıları: Arlong Korsanları (Eski), Güneş Korsanları (Eski)
Unvanları: Korsan, Kaptan (Eski)
Yaşadığı Yerler: Balıkadam Bölgesi (Eski), Arlong Park (Eski)
Lakabı: Testere Arlong (Jap. Nokogiri no Āron, İng. Arlong the Saw)
İngilizce Lakabı: Testere Dişli Arlong (Saw-Tooth Arlong)
Yaşı: 41
Durumu: Canlı
Doğum Günü: 3 Mayıs
Eski Ödülü: 20.000.000 Belly

Hak Sahibi

Kaynak: http://onepiece.wikia.com/wiki/Arlong
Çeviren: Smoker
Yayınlayan: korsanfan.com
 
Son düzenleme:
C

cicer_

Dayağı harbi harbi haketmiş bi'balıktır
O dişleri teker teker çekmek gerekti..
"Mekanı İD olsun.."
Çevri için teşekkürler
 
eşit olması imkansız gibi birşey arlong 30.000ß ve Luffy tarafından yenildi hemde rahatça yendi Arlong Parkı ikiye böldü :D

Ama Sengoku jinbei bizim tarafımızda olsa bu savaşı çok rahat kazanırdık gibi birşey söylemişti bu'da jinbei'nin ne kadar güçlü oldununun kanıtı bence
+ Logia olan ace karşı bile 3 gün süren bir savştan sonra berabere kalmış bir kişi yani :D

Bu eşitlikde neymiş öyle ? nerden çıktı ?
 
Ağzını kırdığım köpek balığı sanji ile zoroyu zamanında su fırlatarak dövdüğünü unutmadım adam gibi adam olsaydı belki alırdık tayfaya :p

Eline sağlık Smoker-saan
 
Teşekkürler arkadaşlar. Bir eşitlik var, ama belli değil. Jinbei'yi çevirdiğimde de aynı şey yazıyordu.
 
R

Rob_Lucci

balık adam sonuçta ama çok güzel teknikleri yoktu daha kullanışlı teknikleri olsaydı ödülü daha fazla olurdu
 
Belki güneş korsanlarıda iken u eşitlik söz konusudur. Ama animede ve mangada gördüğümüze göre bu eşitlik artık söz konusu değil
 
Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2020.
Tasarım Korsanfan V.5.5
Yukarı Çık