Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Zaman Atlaması Sonrası Luffy'ye Yapılan En Büyük Yardım

En büyük yardım

• Kullanılan toplam oy
    92
Luffy vs. Doflamingo - Law

Lufyy Law'ın yardımı sayesinde yaralanmış bir Doflamingo karşısında savaşıyor. Önce Injection Shot, daha sonra Gamma Knife ve Counter Shock ile Doflamingo oldukça zayıflıyor, hatta iç organlarının parçalanmasını dikerek önlemese Luffy'ye bile gerek kalmadan Law Doflamingo'yu öldürmeyi başaracaktı. Bunların öncesinde Law'ın Shambles kullanarak Luffy'ye Red Hawk saldırısında yardımcı olması ve bunların ardından Luffy'yi tam zamanında Doflamingo karşısına çıkararak Rebecca'yı ve Violet'i kurtarması, KKG saldırısı sonrası yere düşen Luffy'yi yine güvenli bir şekilde başka yere taşıması da ekstra yaptığı katkılardı.

Luffy vs. Cracker - Nami

Cracker'in bisküvit ordusu karşısında yetersiz kalan Luffy, Nami'nin yağmur yağdırabilme yeteğinden istifade ederek yumuşayan bisküvileri yemeye başlıyor ve bu sayede Cracker'in ordusu ile baş edebiliyor. En son darbeyi ise bisküvi yediği için tıka basa bisküvi ile dolmuş devasa vücudunu Tank Man haline getiriyor, ve bu vücudun içine çekilen Cracker'i Nami'ye yağmur yağdırmamasını söyleyerek halen sert halde duran bisküvi askerlerinin üzerine doğru fırlatıp Cracker'i yenmeyi başarıyor.

Luffy vs. Burgess - Sabo

Luffy'yi Doflamingo ile yaptığı dövüşten ötürü hazırlıksız yakalayan Burgess, tam onu öldürecekken Sabo tarafından durduruluyor. Luffy'nin kendi koşacak hali bile olmadığını düşünürsek Sabo Luffy'yi ölümden kurtarıyor diyebiliriz.

Benim tespit edebildiğim en büyük yardımlar buydu, size göre farklı bir seçenek varsa diğeri işaretleyebilirsiniz.

Baya zor soru olmuş.
Bir yanda rakibin yeteneğini doğrudan bozan Nami, diğer tarafta rakibin iç organlarından kızartma yapan Law var.
Nami'nin yardımı Kırakerin elini kolunu kesmiş olsa bile, Law'ın yaptığı yardımlar daha fazla zarar verdi bu yüzden Law'ı seçiyorum :bilmem:

Sabo olmasa net ölmüştü.
Arkasından Nami gelir. O olmasa yenilirdi net olarak.
Lawın öyle aman aman yardımı dokunmadı Luffy g4 açıp her şekilde tokatlıcaktı zaten. Trebolü aradan çıkardı, Dofu yıprattı falan işte.

Konunun amacını anlayabilmiş değilim. Olaya çok farklı bir pencereden de bakabiliriz. Luffy'nin yaptığı yardımlar diye. Burgess dışında diğerlerini yardım olarak sayacaksak iyi o zaman seride herkes birbirine yardım ediyor diyebiliriz. Benim nazarımda boş bir konu olmuş.

Luffy için ölmekten beter şeyler var. Oyuncak olup ömür boyu azap çekmek Luffy için ölümden çok daha beter olurdu. O yüzden Usopp diyorum.

Cidden bayağı zor bir soru olmuş. @mugiwara sonata'nın dediği gibi Usopp'un gözlem hakisi ile Luffy ve Law'ı kurtarmasıı atlamamak lazım. Bu kurtarma diğerlerinin zorluğu ile bir değil çünkü. Sabo Burgess'ı yenebilecek biri. Luffy Law olmasa da Doflamingo ile iyi bir dövüş çıkarırdı. Fakat Usopp bu olayın baskısı sebebiyle gözlem açtı. Aynı şekilde Cracker dövüşü de Nami yardımı olmadan nereye giderdi onu bilemeyiz, Luffy'nin alamama olasılğı bayağı fazlaydı bence. Bu iki olay şimdilik daha yukarıda benim için.

Luffy için ölmekten beter şeyler var. Oyuncak olup ömür boyu azap çekmek Luffy için ölümden çok daha beter olurdu. O yüzden Usopp diyorum.
Kesinlikle.

Ankete eklemelisin bence hocam @Erkan12

Diğer seçenekleri Luffy halledebilirdi.

Dof'a yardım eden Mangaka idi. Dövüşü uzatmak ve Gear 4'ü geciktirmek için yaptığı kurgu idi.

Nami'nin yardımı da Tankman'ı göstermek içindi. G2 ile Kata'nın geleceği görmesinden belirli bir oranda kaçmayı başaran Luffy'nin G4 ile Crakere ulaşmaması mümkün değil bana göre.

Ancak Luffy oyuncak olsaydı ne tayfa ne müttefik kimse kurtaramazdı onları. Sabo, Fuji falan kurguya daha çok dahil olması gerekirdi öyle bir durumda.

Seçenekler'de ise Sabo daha önde.

Son düzenleme:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık