Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Antik Silah Uranus ve Gol D. Roger

Merhaba Arkadaşlar , Bu teorimde 3 Antik silahtan biri olan hakkında en az bilgiye sahip olduğumuz Uranüs’e yoğunlaşacağım. Bu bilmeceyi birlikte çözmek için diğer antik silahlara ve kutsal ağaçlara da biraz değinmemiz gerekecek. Umarım teoriyi sıkılmadan okur, değerli görüş ve yorumlarınızı burada paylaşırsınız ve hep birlikte teoriyi yorumlayabiliriz.

Öncelikle antik silahlardan şimdiye kadar karşımıza çıkanlara bir bakalım ;

1 . Toplu imha silahı olabilecek, Pluton.

2 . Deniz Krallarını kontrol edebilme yeteneği olan, Poseidon (Bir kaç yüz yılda bir bu yeteneğe sahip biri çıkıyor ve şuan bu yeteneğe sahip olan deniz kızı prensesimiz Shirahoshi.)

3. Hakkında adından başka pek bir şey bilmediğimiz, Uranüs.

Bu Silahların nereden ilham alındığına bir bakalım ;

OP Wikia’da – Bu Silahların Antik Roma ve Yunan mitolojisinde ki Toprak, Su ve Hava tanrılarına bağlandığını var sayan yazıyı görebiliriz. Sırasıyla ; Pluto, inanılana göre bütün yer altı kaynaklarının hakimi ve sahibi. Poseidon, Su dünyasının hükümdarı. Uranüs, Gök yüzünün Kişileşmiş hali ve hakimi.

Bu bilgiyi baz alırsak ;

- Poseidon, Denizlerin Hakimi – Deniz krallarını kontrol eden Deniz Kızı Prenses

- Bütün Yer altı zenginliklerinin sahibi, Pluton – Pluton (gemi), Somut bir yapı, yer yüzü kaynaklarından elde edilmiş bir cisim.

- Göz yüzünün hakimi , Uranus – Hava ile ilişkilendirilmiş ? Büyük ihtimal ile benzer bir ilişkisi olması gerekir.

Treasure Trees.

Şimdi Kısaca Hazine ağaçlarının bu Antik silahlar ile nasıl etkileşim gösterebileceğine bakalım..
Antik silahların kutsal ağaçlar ile nasıl bir ilişkisi olabilir ?

1 - Poseidon, Deniz ile ilişkili bir denizkızı. Gün ışığı ağacı Eve Balık adam adasında karşımıza çıktı ve Poseidon ile bağlantılı.(2 bağlantı da aynı noktada karşımıza çıktı)

(Poseidon, Canlı bir varlık.)

2 - Pluton, Toprak ve yer altı zenginlikleri ile ilişkili bir gemi. Franky bize bu ağaçtan bahsettiğinde Roger’ın gemisi Ora Jackson gibi Sunny go nun da bu ağacın malzemesinden yapıldığını söyledi. (Bu 2 bağlantıda yine aynı yerde karşımıza çıktı.)

(Pluton, Ne canlı sayılır nede Somut.. Daha çok Manevi bir algı veriyor)

3 - Uranüs, Gökyüzü ile ilişkili bir silah çıkacak ve muhtemelen Şeytan ağacı ile ilişkilendirilecek.. (bu 2 bağlantıda muhtemelen aynı yerde karşımıza çıkacak. Raftel olabilir mi ?? )

(Uranüs, Ruhani bir yaratık?? )

Bu bilgilere dayanarak Uranus’ün gökyüzü ile ilişkilendirilmiş bir şey olması gerekiyor. Gökyüzünün kendisi, Hava durumları, Havada yaşayan bir canlı yada aklınıza hava ile ilgili gelebilecek hemen her şey olabilir.

Ben tek tek incelemek veya bunları çürütmeye çalışmaktansa direk kendi düşünceme hızlıca geçmeyi tercih edeceğim. Sizler lütfen farklı görüşleriniz var ise yorumlarınızda paylaşın ve o konular hakkında da uzun uzun sohbet edelim tartışalım.

Bazı kişiler Uranüs için "Monkey D. Dragon" diyorlar bende Uranüs’ün Ejderha olduğunu düşünüyorum ama Luffy'nin babası değil tabi ki. Oda’nın Antik hikayeleri, Mitleri ve Masalları hikayelerine örneklendirdiğini çok iyi biliyoruz ve en iyi bazı teoriler hep bu hikayeler üzerinden bağlanarak anlamlandırılıyorlar.

Çin Mitolojisinde Kral Ejderha’nın Okyanusların ilahi hükümdarı olduğu, İnsan formuna şekil değiştirebildiği ve su altında kristal şehirde yaşadığı söylenir. Ayrıca Kral Ejderhanın haricen havayı kontrol edebildiği ve yağmuru getirdiği söylenir. Bu mit ile ilgili daha detaylı bilgi mevcut fakat ben kullanmak istediğim kadarını buraya yazdım merak duyanlar araştırma yapabilirler.

Kral Ejderha yazısı ile ilgimi çeken en büyük nokta Yaşadığı yerin Kristal şehir olması.. Size de tanıdık geldi mi ? Bellamy bir konuşmasında .. Altın şehir, Zümrüt Şehir, One Piece.. Diye lafına devam ederken bu şehri Oda'nın isteği ile duymuş bulunduk. Hatırlamayanlar için ;
Burada Oda bir şekilde bize Hikayenin sıralamasını da söylemiş olabilir. Önce Altın şehrin (Skypiea Ark) bulunacağı ve sırasıyla diğerlerinin ortaya çıkışı gibi düşünülebilir.

Tam da burada One Piece ve Oz Büyücüsü benzeri hikayelerin birleştiği nokta doğuyor. Oz büyücüsünde de meşhur bir Zümrüt şehir vardı ve buraya ulaşmak için sarı tuğlalı yolu takip etmeleri gerekiyordu.
Oz büyücüsünde ki Dwarf kasabasının Tontatta ya benzerliği, belki Sarı tuğlalı yolun Grand line olabilme ihtimali. Zümrüt şehirde zeki, teknoloji ile bağlantısı olan bir büyücünün varlığı belki oda Vegapunk'ın esinlenme noktasıdır ?? Belki Punk Hazard’da vegapunk’ın neden Ejderha yaptığını da bu açıklar ? Ejderha WG için Zümrüt Şehrin yerini gösterecek olabilir ???

Her neyse şimdi tüm bu bilgileri Gol D. Roger ile bağlama zamanımız geldi..

Altta ki resim de Roger vs shiki sahnesi öncesi @Shiki tarafından söylenen önemli bir nokta var.

Der ki ; Şu bulduğunuz yıkıcı(Kıyamete sebebiyet verebilecek) silahı ve askeri gücümü kullanacağız.

Shiki bu cümleyi kurarken Roger’ın gemisi Oro Jackson’ı “Pluton” var sayarak kurmuş olabileceği pek muhtemel değil çünkü zaten bu gemiyi yeni elde etmedi veya bulmadı. Bu durumda Roger’ın Uranüs’e sahip olabileceğini söylemek mümkündür yani "Kral Ejderha".

Altta ki resimlerde Oro Jackson güvertesinde üzerinde noktalar olan dev bir yumurta gözüküyor.

Biliyoruz ki Shirahoshi doğmadan önce yüzlerce yıl Poseidon yoktu ve her deniz kızı da Poseidon olmuyor. Bu bilgi ile Roger Uranüsü elde ettiğinde henüz çatlamamıştı ve zamanı gelmemişti diye düşünebiliriz. Tamda bu sebepten Roger Yapılması gereken şeyin zamanın gelmediğini düşünmüş (Uranüs hayata henüz gelmediğinden) ve bir sonraki D. yi beklemiş olabilir. Bu sebeple hiç bir şey yapmadan teslim olmuş ve herkese One Piece i bulması için çağrıda bulunmuş olabilir.

Bir diğer nokta ise hepimiz Shiki ile Roger savaşında havanın nasıl aniden şiddetle değiştiğini biliyoruz bunun sebebi de yine Yumurta olabilir. Ne de olsa Rayleigh Roger için "He had the power of hear The Voice of all Creations". Bütün yaratılanların sesini duyabilme yeteneğinde olduğunu söylemişti.

Ufak Notlar ;

- Muhtemelen Gol D. Roger Yumurtayı Raftel'de bırakmış olabilir.
- Muhtemelen Dünya Hükümeti Raftel'i bulmak için Kestirmeden Vegapunk'ın Ejderha üretmesine bel bağlamış olabilir. (Ejderha Zümrüt şehre yol alır ve dolayısı ile Raftel'e ve Kral Ejder'e ulaşabilirler. Böylece yazıtları aramakla uğraşmaz yonkolara bulaşmazlar)
- Muhtemelen Uranüs (Yaratık) Şeytan Meyvesi ağacının ruhu ile bağlantılı olabilir ve doğa olayları, Ateş püskürtme, Suya hükmetme vb gibi bir çok özellikleri olabilir ??

Muhtemeller sizlerin düşünceleri ile artabilir. Çok uzun oturdum Pc. başında, yorgunluk dolayısı ile hatalı yazım üslup vb olduysa affola..

Eline sağlık.

Uranüs yada ulusal hazine yumurta çıkarsa komik olur yalnız yada one piece yumurta çıkarsa. :D

Şaka bir yana diyorsun ki daha doğmamışken Roger onunla konuşup gücünü kullanmasını sağladı Shiki savaşında.Doğmadığı için de kısıtlı gücü var diye hükümete saldırmadı.Öleceğim diye teslim oldu yani.

İlginç bir teori olmuş.

Bana nedense direk Roger Uranüs olabilir gibi geliyor.Çünkü Shiki soruyor sende antik silah varmış diye.Roger cevaplamıyor.Adam içinden gülüyor tabii bende silah yok silah direk benim dercesine. :) Shiki ne bilsin durumu somut birşey arıyor doğal olarak.

Önsöz:
@Shiki yazılmış, ona istinaden yazıyorum :p

Valla, ben öyle birşey demedim yani...

Biz kefenimizle çıktık bu yola.. Ayaklarımızı feda etme uğruna, bu dikenli yollara girdik..:ehe:

Ey @Caesar, sen kimsin ya?:ehe: kimsin..

Ayrıca bişey demişsem de en fazla " i love you world goverment" :ehe:demişimdir...

Son düzenleme:
Öncelikler ellerinize sağlık. Bende Uranüs'ün iklimleri etkileyebilen bir ejderha olduğu kanaatindeyim. Kendi görüşlerime gelirsek;
Bence Gol D. Roger antik silah Uranüs olan ejderhayı buldu. Gol D. Roger vs Shiki esnasında da bir yumurtada olmasına rağmen kendi canı tehlikeye girince Uranüs güçlerini açığa çıkardı.

Peki Korsanlar Kralı bu yumurtayı ne yaptı ? Bence Raftel'de bırakmak yerine Uranüs'ü Monkey D. Dragon'a verdi. Dragon her ortaya çıktığında ya rüzgar kopuyor ya fırtına çıkıyor. Birçok insan bunu Dragon'un olası bir logia ya da paramecia tipi şeytan meyvesi olduğuna bağlıyor. Üstteki olayda dikkat ederseniz çıkan fırtınadan Monkey D. Dragon'un kendiside etkileniyor. Bunun kaynağı Dragon'un kendisi değilde kontrol ettiği birşey.

Monkey D. Dragon'un gençliğinde yüzünde bir dövme yok. Bugün ise Luffy'nin Gear 4 kullandığında bedeninde oluşan haki kaynaklı çizgilerle benzerlik gösteren bir dövmesi/izleri var. Bence Uranüs ehlileştirmesi oldukça zor olan bir ejderha. Gol D. Roger bunu ancak Monkey D. Dragon'un yapabileceğini biliyordu. Teslim olmadan önce Uranüs'ü Dragon'a emanet etti. Dragon ise Uranüs'ü evcilleştirmek ve kontrol altında tutabilmek için çok güçlü bir kral haki kullanıyor ve bunun sonucunda Gear 4 gibi haki kaynaklı izleri yüzünde taşıyor. Dünya Hükümeti'de bu durumun farkında. Bunca tehlikeli adam varken Monkey D. Dragon'un "Dünyanın En Çok Aranan Adamı" olması antik bir silaha sahip olmasıyla açıklanabilir.

Uranüs yada ulusal hazine yumurta çıkarsa komik olur yalnız yada one piece yumurta çıkarsa.
Ulusal Hazinenin bu teoriye göre Uranüs olma ihtimali pek yok(Eğer bu yumurta ise tabi). Konu ile ilgili Shiki savaşı, Rogerın idam zamanı, Doffynin yaşına vs bakıldığında Doffy'nin bu yumurtayı görmüş olması muhtemel değil gibi duruyor. Bir de Vegapunk olayı var bu durumda elde etmedikleri için Ejder çalışmaları yapıyorlar. Yine bir de Dünya soylularının kendilerine "Celestial Dragon" demesi de bir çeşit Ego olabilir veya kendilerini uranüs gibi gösterip denizcileri ellerinde tutuyorlardır.. Biz Antik silah Dragonuz ne dersek onu yapın ulen gibi :) bu yüzden de kimse onlara dokunmuyor olabilir .. Hımmmsss..

Bana nedense direk Roger Uranüs olabilir gibi geliyor.
Bu durum da Neden bir şey yapmadan teslim olduğu sorusu soru işareti gibi :(

Valla, ben öyle birşey demedim yani...

Biz kefenimizle çıktık bu yola.. Ayaklarımızı feda etme uğruna, bu dikenli yollara girdik..:ehe:

Ey @Caesar, sen kimsin ya?:ehe: kimsin..

Ayrıca bişey demişsem de en fazla " i love you world goverment" :ehe:demişimdir...
İnkar etme yanarsın.. Sen söylemişsin ortalığı karıştırma olayları senin başının altından çıktı hep.. Itiraf et hangi silahın peşinden Rofer'a savaş açtın ?

Öncelikler ellerinize sağlık. Bende Uranüs'ün iklimleri etkileyebilen bir ejderha olduğu kanaatindeyim. Kendi görüşlerime gelirsek;
Bence Gol D. Roger antik silah Uranüs olan ejderhayı buldu. Gol D. Roger vs Shiki esnasında da bir yumurtada olmasına rağmen kendi canı tehlikeye girince Uranüs güçlerini açığa çıkardı.

Peki Korsanlar Kralı bu yumurtayı ne yaptı ? Bence Raftel'de bırakmak yerine Uranüs'ü Monkey D. Dragon'a verdi. Dragon her ortaya çıktığında ya rüzgar kopuyor ya fırtına çıkıyor. Birçok insan bunu Dragon'un olası bir logia ya da paramecia tipi şeytan meyvesi olduğuna bağlıyor. Üstteki olayda dikkat ederseniz çıkan fırtınadan Monkey D. Dragon'un kendiside etkileniyor. Bunun kaynağı Dragon'un kendisi değilde kontrol ettiği birşey.

Monkey D. Dragon'un gençliğinde yüzünde bir dövme yok. Bugün ise Luffy'nin Gear 4 kullandığında bedeninde oluşan haki kaynaklı çizgilerle benzerlik gösteren bir dövmesi/izleri var. Bence Uranüs ehlileştirmesi oldukça zor olan bir ejderha. Gol D. Roger bunu ancak Monkey D. Dragon'un yapabileceğini biliyordu. Teslim olmadan önce Uranüs'ü Dragon'a emanet etti. Dragon ise Uranüs'ü evcilleştirmek ve kontrol altında tutabilmek için çok güçlü bir kral haki kullanıyor ve bunun sonucunda Gear 4 gibi haki kaynaklı izleri yüzünde taşıyor. Dünya Hükümeti'de bu durumun farkında. Bunca tehlikeli adam varken Monkey D. Dragon'un "Dünyanın En Çok Aranan Adamı" olması antik bir silaha sahip olmasıyla açıklanabilir.
Roger ve Dragon aralarında nasıl bir bağ olabilir ? Monkey D. Dragon eğer ejderhayı evcilleştirdi ise güçlerini de ayriyeten kendine nasıl transfer etmiş olabilir ?

Astrolojide Uranüs
Uranüs, Astrolojide, bağımsızlığı, özgürlüğü, geleneksel olmayan, geçerliliği kalmayan, hatta toplumsal etik kurallara sığmayan tüm zıtlıkları temsil eder. Ani gerçekleşen şeyler, değişim, düşüş ve zorlanma, toplumsal kısıtlama, yenilikler ve bağımsızlık Uranüs ile ilişkilidir. Uranüs’ün görevi kuralları yıkmak, alışkanlıkları devrimsel değişimler ile yok etmektir.

Tüm devrimlerin arkasında
Uranüs vardır.

Uranüs birden harekete geçer tüm kuralları oturmuş düzeni yerle yeksan eder özgürlükleri getirir. Uranüs isyan etmek, bağımsız olmak ve hatta şok yaratmak için cesaret verir. Heyecanlı ve özgürleştiren geçerliliği kalmamış ya da geleneksel olan her şeyi altüst eder.
  • Pozitif olarak orijinallik, serbestlik, özgürlük sevgisi, kendi yoluna gitmek, yeni olanı sevmek, hareketlilik, iyi algılama, hafif gerginlik, yenilik arzusu ile ilişkilidir. Etkileri arasında orijinal fikirler üretebilmek, algılama gücünün iyi kullanımı, yeniliğe açık olmak, başkalarına arkadaşlarına karşı yardımcı olma sosyalleşme
  • Negatif Etkileri, karakter tutarsızlığında aşırılık, gergin ve sinirli davranışlarda bulunmak, yenilik tutkunluğunun abartılması, abartma eğilimi, geleneksel olmaya karşı çıkmak, her şeyi biliyormuş gibi davranışlar sergilemek, topluma karşı çıkmaktan hoşlanmak, bağımsızlığın abartılması bulunmaktadır. Ayrıca, uçak kazaları, havadaki ciddi elektromanyetik değişimler URANUSYENDİR.
Astrolojide Uranüs gezegeninin temsil ettiği şeyler böyledir. Plüton ve Poseidon'un da astrolojiyle doğru bağlantıda anlam kazandığı noktada bu bilgiyi paylaşmak istedim. Bu bilgi ışığında Uranüs'ün Dragon'un ejderhası değil de direk kendisi olabilme ihtimali daha bi parladı sanki, en azından benim açımdan..

Ellerine sağlık bu arada, güzel düşünmüşsün.

Roger ve Dragon aralarında nasıl bir bağ olabilir ? Monkey D. Dragon eğer ejderhayı evcilleştirdi ise güçlerini de ayriyeten kendine nasıl transfer etmiş olabilir ?
Ben Roger ve Dragon arasındaki bağı Luffy ve Ace arasındaki gibi bir bağa benzetiyorum ve açıkçası böyle bişey çıkacağını düşünüyorum. Uranüs'ün güçlerini kendine transfer etmedi. Sadece Haki ile kontrol altında tutup Momonosuke'nin Zunisha'ya yaptığı gibi emrediyor. Bir nevi Tarkan'ın ATIL KURT!!! muhabbeti :flaugh:

Son düzenleme:
Astrolojide Uranüs
Uranüs, Astrolojide, bağımsızlığı, özgürlüğü, geleneksel olmayan, geçerliliği kalmayan, hatta toplumsal etik kurallara sığmayan tüm zıtlıkları temsil eder. Ani gerçekleşen şeyler, değişim, düşüş ve zorlanma, toplumsal kısıtlama, yenilikler ve bağımsızlık Uranüs ile ilişkilidir. Uranüs’ün görevi kuralları yıkmak, alışkanlıkları devrimsel değişimler ile yok etmektir.

Tüm devrimlerin arkasında
Uranüs vardır.

Uranüs birden harekete geçer tüm kuralları oturmuş düzeni yerle yeksan eder özgürlükleri getirir. Uranüs isyan etmek, bağımsız olmak ve hatta şok yaratmak için cesaret verir. Heyecanlı ve özgürleştiren geçerliliği kalmamış ya da geleneksel olan her şeyi altüst eder.
  • Pozitif olarak orijinallik, serbestlik, özgürlük sevgisi, kendi yoluna gitmek, yeni olanı sevmek, hareketlilik, iyi algılama, hafif gerginlik, yenilik arzusu ile ilişkilidir. Etkileri arasında orijinal fikirler üretebilmek, algılama gücünün iyi kullanımı, yeniliğe açık olmak, başkalarına arkadaşlarına karşı yardımcı olma sosyalleşme
  • Negatif Etkileri, karakter tutarsızlığında aşırılık, gergin ve sinirli davranışlarda bulunmak, yenilik tutkunluğunun abartılması, abartma eğilimi, geleneksel olmaya karşı çıkmak, her şeyi biliyormuş gibi davranışlar sergilemek, topluma karşı çıkmaktan hoşlanmak, bağımsızlığın abartılması bulunmaktadır. Ayrıca, uçak kazaları, havadaki ciddi elektromanyetik değişimler URANUSYENDİR.
Astrolojide Uranüs gezegeninin temsil ettiği şeyler böyledir. Plüton ve Poseidon'un da astrolojiyle doğru bağlantıda anlam kazandığı noktada bu bilgiyi paylaşmak istedim. Bu bilgi ışığında Uranüs'ün Dragon'un ejderhası değil de direk kendisi olabilme ihtimali daha bi parladı sanki, en azından benim açımdan..

Ellerine sağlık bu arada, güzel düşünmüşsün.
Seninde ellerine sağlık güzel bir ekleme olmuş. Teori başka şeyleri de gizliden destekliyor aslında. Ama tam emin olmak için her zaman olduğu gibi Oda'nın fikirlerini paylaşmasını beklememiz gerekecek.

Ben Roger ve Dragon arasındaki bağı Luffy ve Ace arasındaki gibi bir bağa benzetiyorum ve açıkçası böyle bişey çıkacağını düşünüyorum. Uranüs'ün güçlerini kendine transfer etmedi. Sadece Haki ile kontrol altında tutup Momonosuke'nin Zunisha'ya yaptığı gibi emrediyor. Bir nevi Tarkan'ın ATIL KURT!!! muhabbeti :flaugh:
Uranüs, Monkey D. Dragon'un evcil hayvanı çıkarsa 1 ay etkisinden çıkamam herhalde :D.. Silahın tetiklenmesi için gereken söz : Atıl Uranüs :)) ve Mariejois çöker.

Uranüs, Monkey D. Dragon'un evcil hayvanı çıkarsa 1 ay etkisinden çıkamam herhalde :D.. Silahın tetiklenmesi için gereken söz : Atıl Uranüs :)) ve Mariejois çöker.
Aslında ben hakkatende Uranüs' ün komik görünüşlü bir ejderha olabileceğine ihtimal veriyorum. Sonuçta Oda Reis bu. Ayrıca Uranüs'ün gücü büyük olsada temel olayı yıkım olmayabilir. Yıkım Plüton'un işi. Birçoğumuz artık spoiler yemiş gibi Döndüren Dağı'nın, balık adam adasının yok edilip tüm denizlerin birleşeceği teoriye aşinayız. ( Bence Oda olayı buraya bağlamayabilir ama Balık Adam Adası'nın Luffy tarafından yok edileceği öngörüsüyle beraber o kadar mantıklı geliyor ki ) Orojackson forumlarında bu teorinin geliştirilmişi hakkında şöyle bir fikir getirilmişti. Plüton Red Line'ı yok edecek yıkım silahı olarak işlev görecek. Bu yıkımın sonucunda olan iklimsel anomalileri ise Uranüs ortadan kaldıracak. Aynı teoride Uranüs'ün Fairt Vearth'ta Enel Reis'in gördüğü antik resimlerde bulunan bir asa ( Nami'nin iklim aygıtı gibi ) olduğu iddaa edilmişti. Poseidon'a biçilen görevin yalnızca Noah' ı çektirmek olması kafama çok yatmasada Plüton'un Red Line yıkımı sonrası ilkimsel anomalileri düzeltecek bir ejderha olması hiçte fena fikir değil sanki :hhh::hhh::hhh:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık