Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[İnceleme] Antik Dawn Krallığı... Analiz ve Öngörü

Senin konuları ele alışın ve üzerine inanılmaz kafa yormana karşılık elimden geldiğince saygılı yaklaşıp detaylıca okudum.

Hoş geldin.

Aşağıda konu hakkında anektotlarım var. Müsait olduğunda cevaplandırabilirsen çok sevinirim. Anlaşılmayan bir nokta olursa sormaktan çekinme.

Belritmediğim tüm noktalarda harika işler çıkarmışsın. Momo'nun annesinin zaman meyvesinin de yorumlarında olması gerektiğini düşünürken "pat" diye karşıma çıkması, gerçekten belli noktalarda çok ince düşünülmüş bir derleme.

Ellerine sağlık!

One Piece dünyasında 6 adet ay, yani uydu var
Bunu göstermiş olduğun fotoğraftan yola çıkarak söylüyorsak eğer, ortada olan şuanda hikayenin geçtiği büyük gezegenin arkasında gözükmeyen bir alan daha var. Gözüken 6 uydudan birinin gerçekten çok küçük olduğunu görüyorsak, fotoğrafta gözükmeyen kısım için 1 veya 2 farklı ay (uydu) olabilir. Bu da senin 6. ırk olarak bahsettiğin ve birbirine benzeyen canlıları aynı ırktan saymana sebep olan karışıklığı giderebilir.

Gan Fall’ın da dediği gibi, insanlar tarafından icat edilen her şeyin bir silah haline de dönüşmesi için (örneğin yemek yapmaya yarayan ateşin bir savaş unsuruna dönüşmesi), göklerden hediye olarak getirilen Şeytan Meyveleri ilk başta toplumsal refaha katkı sunması için kullanılırken, zaman içerisinde bireysel iktidar hırsı bunu ölümcül bir silaha dönüştürmüş olabilir.
Özellikle paramecia türü şeytan meyvelerinin toplumsal yardım için ortaya çıkarıldığını düşünüyorum. Lastik meyvesi, yay meyvesi vb. gibi meyve türleri insanlara inşaatta, acil durumlarda, tarımda, giyimde, vb. unsurlarda yardım edebilecek türde gibi geliyor.

Red Line’ın Grand Line’a bağlanan girişine (veya tüm girişlerine) antik taş anıtlar koyulmuş durumda. Normalde Döndüren Dağ insan eliyle yapılmış gibi bir görünüme sahip durumda. Acaba tepesinden Pluton gibi bir Kodai Heiki (Antik Silah) ateşlenmiş ve ikinci bir atış yapılamadan yok edilmiş olabilir mi diye düşünüyor insan. Bu dağın yok edilmesi halinde hem dört deniz birbirine bağlanıyor, hem de All Blue dediğimiz fenomen ortaya çıkıyor. Bu tip bir durumda muhtemelen Calm Belt denen deniz kuşağının da dengesi bozularak Grand Line ve Shin Sekai de tüm denizlere bağlanıyor. Daha doğrusu Shin Sekai’nin bağlantısını kurmak için Marijoea’nun da yok edilmesi gerekiyor.

Bu paragrafında bağlantıları kuramadım. Yardımcı olur musun? Girişlerde yer alan anıt geçitler insanlar tarafından yapılmış gibi duruyor. Bu uzun yıllar boyunca meyve kullanıcısı olmayan sıradan insanlar tarafından da yapılmış olabilir, meyve kullanıcısı olan insanlar tarafından yapılmış da olabilir. Pluton ile nasıl bağlantı kurabiliyor bu noktada? Özellikle bahsettiğin denge sence nasıl oluşmuş olabilir? Yani haritada gösterdiğin tüm coğrafik şekiller sonradan oluşmuş ise nasıl olabilir?

Water 7'da yapılıp, işlevini tamamladıktan(?) sonra düşmanın ellerine teslim edilen bir silahtan. İşlevi neydi ve nerede kullanıldı peki? Bence silah son bir özgürlük manifestosu olarak Döndüren Dağ'ın oluşumunda kullanıldı.
Silahın Döndüren Dağı'nı nasıl oluşturabileceğini detaylı açıklayabilir misin, kabataslak ve tahmini olarak? Ve silah yapım amacının gerçekten "biz şuraya bir kütle oluşturmalıyız." düşüncesinden yola çıkıp başarılı bir sonuç mu elde edilmiş? Yoksa silahın yapım amacı biraz veya çok daha farklı ve sonucunda böyle bir kütle mi oluşmuş?

Goa Kingdom ve Dawn adasının sıradan bir yer olmaması konusunda da hem fikiriz ancak Antik Krallığın merkezi olması konusunda bazı şüphelerim var benim. Bu konularda yazınca tersten başlamış olduk artık. Kozuki Toki kesinlikle Kozuki değil. Öyle bir meyvenin ilk kullanıcısı olma ihtimali benim için çok yüksek. Düşünülen gibi IM karanlık yüzyıldan beri boş tahtta oturuyor ise bu ikilinin ilişkili çıkma ihtimalleri doğuyor, doğru bir noktaya parmak basmışsın. Gökyüzü insanları dışında kimsenin aylardan geldiğini düşünmüyorum aslında o yüzden o bölüm hakkında çok bir şey diyemem ama gelmiş olabilirler mi? Tabi ki.
Görüşlerin için sağ olasın dostum. Dawn Adasının AK'ın merkezi olması dediğin gibi biraz zorlama da olabilir tabi. Ama olsa güzel olurdu gibime geliyor :) Toki ve İmu hikayesine bir sonraki partta değinmeyi düşünüyorum. Ben diğer ırkların farklı gezegen koşullarında evrimleştiklerini düşünüyorum açıkçası. Bu da seri ilerledikçe yalanlanacak veya doğrulanacaktır, göreceğiz bakalım :) Yorumlaman için teşekkür ediyorum. :mincika:

Harika bir yazı olmuş, bir solukta okudum. Eline sağlık. Poneglyphlerin yok edilememesi, Lady Toki'nin meyve gücü sayesinde gerçekleşmiştir diye düşünüyorum. Zaman meyvesi bu taşları uzay-zamanda sabit kılarak, yok edilemez kılmış olabilir.
Teşekkür ediyorum dostum sağ olasın :) Poneglyphlerin uzay-zamanda meyve gücüyle sabitlenmesi muazzam güzel bir fikir kesinlikle. Umarım Goda-Sama'da bu topa girer. :sapkali:

Çok güzel yazı. Eline sağlık. Farklı ırklar temelin güzel yazılmış. Her ırk için farklı uydu güzel. Uzun boyun kol ve bacakları insan olarak mi aldık? Ya da 3 gözleri yokai? En zayıf deniz olayı ve kıta çeken olayı, 6 bölgeli Wano olayını da beğendim. Eline sağlık genel olarak, beğendim
Sağol dostum, beğenmene sevindim :) Uzun kol-bacak-boyun ve 3 göz Ana'nın adasında gördüklerimizdi. Ben de yok dediği 3 ırk var ama... Biri Elbaflı Devler, biri Gökyüzü İnsanları, biri de bu King'in ırkı olmalı. O yüzden 3 göz ve diğer insanları insan-başka ırk melezleri olarak düşünüyorum daha çok. Bakalım ne çıkacak altından :) Belirttiğin görüşler için tekrardan teşekkür ediyorum :respect:

Çok iyi yazı. Tebrik ederim. Çok hoş detaylar var. Nefetari ailesi; hatırladığım kadarıyla krallıklarını hiç bırakmıyorlar. Goroseideki kel bu yüzden hain diyor onlar için.
Teşekkür ediyorum dostum. Evet Nerfertari-Ke "üst dünyaya" çıkmayı kabul etmeyerek esas da diğer aileleri aşağılamış oluyor. Ama acaba Cobra ve bugün ki aile fertleri kendilerinin de kurucuların soyundan geldiklerini biliyorlar mı acaba? Pek zannetmiyorum açıkçası. :bilmem:

Ellerine sağlık! Fotoğrafta gözükmeyen kısım için 1 veya 2 farklı ay (uydu) olabilir. Bu da senin 6. ırk olarak bahsettiğin ve birbirine benzeyen canlıları aynı ırktan saymana sebep olan karışıklığı giderebilir. Özellikle paramecia türü şeytan meyvelerinin toplumsal yardım için ortaya çıkarıldığını düşünüyorum. Lastik meyvesi, yay meyvesi vb. gibi meyve türleri insanlara inşaatta, acil durumlarda, tarımda, giyimde, vb. unsurlarda yardım edebilecek türde gibi geliyor.

Girişlerde yer alan anıt geçitler insanlar tarafından yapılmış gibi duruyor. Bu uzun yıllar boyunca meyve kullanıcısı olmayan sıradan insanlar tarafından da yapılmış olabilir, meyve kullanıcısı olan insanlar tarafından yapılmış da olabilir. Pluton ile nasıl bağlantı kurabiliyor bu noktada? Özellikle bahsettiğin denge sence nasıl oluşmuş olabilir? Yani haritada gösterdiğin tüm coğrafik şekiller sonradan oluşmuş ise nasıl olabilir? Silahın Döndüren Dağı'nı nasıl oluşturabileceğini detaylı açıklayabilir misin, kabataslak ve tahmini olarak? Ve silah yapım amacının gerçekten "biz şuraya bir kütle oluşturmalıyız." düşüncesinden yola çıkıp başarılı bir sonuç mu elde edilmiş? Yoksa silahın yapım amacı biraz veya çok daha farklı ve sonucunda böyle bir kütle mi oluşmuş?
Sağolasın dostum. Yanlış hatırlamıyorsam King of Lightning idi galiba, fotoyu detaylı incelemişti, galiba kesin saptadıkları 6 uydu var. Tabi bunlar uydu değil de dolaşık bir gezegenler sistemi de olabilir. GOda-Sama özellikle bu 6 uyduyu gösterdiği için 6 diyoruz tabi, olmaya da bilir. GOda-Sama bilir :) meyvelerin ilk kullanım koşulları konusunda ben de benzeri şeyler düşünüyorum.

Genel olarak Pluton ve Red Line konusunda şunu demek istiyorum. Red Line Dünya Hükümetinin tıpkı Tequila Wolf'ta yapmak istediği gibi kendi elleriyle (meyve gücü+köle emeği) yarattığı, özgürlüğü kısıtlamaya yönelik yapay bir oluşu iken, AK son çare olarak Antik Silah Pluton'u ateşliyor ve Red Line'ı kırarak Döndüren Dağ'ı oluşturuyor. Ancak belki çok tehlikeli olduğuna karar verip belki de WG'nin gücü yüzünden yeniden ateşleyemeden yok ediliyor veya kaçırılarak Nefertari-Ke'ye teslim ediliyor diye düşünüyorum. O konuda çok atmasyon davrandığımı belirtebilirim tabi :)

Yorumların için teşekkür ediyorum. Umarım bir daha kine daha fazla veri ve daha iyi bir analizle gelirim :tmm::good:

Teşekkür ediyorum dostum. Evet Nerfertari-Ke "üst dünyaya" çıkmayı kabul etmeyerek esas da diğer aileleri aşağılamış oluyor. Ama acaba Cobra ve bugün ki aile fertleri kendilerinin de kurucuların soyundan geldiklerini biliyorlar mı acaba? Pek zannetmiyorum açıkçası. :bilmem:
Poneyi saklama sırrı nesilden nesile aktarılıyor. Bununla beraber bazı bilgiler de veriliyordur diye düşünüyorum hocam.

Poneyi saklama sırrı nesilden nesile aktarılıyor. Bununla beraber bazı bilgiler de veriliyordur diye düşünüyorum hocam.
Evet tabi, onu unutmuştum. Ama eğer bu şekilde gelişse muhtemelen kalkıp da ahmak gibi Gorôsei'ye "ya ben de bir Poneglyph var, Nico Robin gerçek tarih falan diyordu, nedir bu iş?" diye sormazdı herhal :) Hoş adam tam olarak ne konuştu bunu da bilmiyoruz ya!

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık