Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Uyarıyı kapat
Sayın ziyaretçi, Korsan Fan'a hoş geldiniz. Forumumuzdaki konulara yorum yazmak, muhabbetlere katılmak ve forumumuza paylaşımlarınızla katkıda bulunmak için "Şimdi üye ol!" butonuna tıklayarak kayıt olunuz. Üyelik ile ilgili sorusu olan, şifresini unutan üyelerimiz "Facebook" sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Anime Sohbet-Tartışma

'Anime Sohbet' forumunda hdbfresh tarafından 20 Mar 2015 tarihinde açılan konu

1. dX Life is bad because life have human.

dX (Life is bad because life have human.)
    Mesaj Sayısı 5,588
    Üyelik Tarihi6 Nis 2019
    Rikka'nın sözleri nasıl da anlamlıydı öyle! Evanjelistlerin amaçları: Dünya'yı ikinci bir güneş konumuna getirmek,Büyük Sol'un dünyayı ateşle yaratıp ateşle son buldurtması(logos=ateş),Güneş'in tanrısallaştırması ve o konuma gelinmek istenmesi v.s gibi olaylar. Çıkardığım anlamlar belki kendime göre olup saçma olabilir ama böyle bir animede böyle cümleler duymak ilginç. Hele de Rahibelerin olduğu bir seri ki o kadar ilginçtir.

2. Dr. Hiluluk Kurohige Kaizokudan, Māsharu Dī Tīchi senço...

Dr. Hiluluk (Kurohige Kaizokudan, Māsharu Dī Tīchi senço...)
    Mesaj Sayısı 7,266
    Üyelik Tarihi8 Ara 2015
    3-Gatsu no Lion izlediğim en sıcak animelerden biri. Övüldüğü kadar varmış.

3. Millennium Wizard King of Dressrosa

Millennium Wizard (King of Dressrosa)
    Mesaj Sayısı 17,664
    Üyelik Tarihi21 Tem 2009
    Sana güvendim itfaiyeci animesini izliyorum ama pek beklediğim gibi çıkmadı 7 veririm en fazla.Malzemesi ve işlenişi ve pek iyi değil ama izletiyor tabii animasyonu güzelmiş özenmişler.Yalnız 2 metre uçup yanlışlıkla kızı öpmek falan nedir yav.İnanılmaz zorlama ve +18 sahneler eklemişler.İzlensin diye yapılacak iş değil.Bu kadar saçmasını görmemiştim daha önce mangası da böyleyse yazık.

4. Dr. Hiluluk Kurohige Kaizokudan, Māsharu Dī Tīchi senço...

Mesaj Sayısı 7,266
    Üyelik Tarihi8 Ara 2015
    Onu sana zaten çerezlik önerdim. Yeni nesil shounenler arasında pek parlayan yok. Karakterleri güzel. OP okuyan adam çokta dert yapmamalı o tarz sahneleri.

5. Millennium Wizard King of Dressrosa

Mesaj Sayısı 17,664
    Üyelik Tarihi21 Tem 2009
    Eh doğru çerezlik gidiyor Yakusoku no Neverland sonrası biraz hafif geldi tabii.

Ana karakterin durduk yere gülmesi biraz sinir bozucu.Şeytan diyorlar ne özelliği olduğunu da pek anlamadım gerçi en son saf aleve sahip dendi o kadar.Ama örgüt temaları ve gerçeği bulma hikayesi her zaman ilgimi çekmiştir ondan izliyorum.Karakterleri daha iyi yapabilirlermiş ama ağlama sahneleri falan baya güzel.

Yahu ecchi kısımları pek ecchi de değil saçma saçma nedenlerle direk taciz bu one piecede var mı ? :D

6. Dr. Hiluluk Kurohige Kaizokudan, Māsharu Dī Tīchi senço...

Mesaj Sayısı 7,266
    Üyelik Tarihi8 Ara 2015
    Japonların taciz anlayışı deyişik. Gintama'da da Gintoki kadının kafayı tumanına filan sokuyor var böyle şeyler. Komedi sahnesi deyip geçicen.

Karakterler epey iyi. Özellikle Arthur ve ana oğlanın atışmaları süper. Rahibe iyi. Gözlüklü abi süper. Kaptan süper. Klasik shounen karakterleri olm işte, sana Miyazaki vadetmedim ki ben battle shounen önerdim. :D

Yok o sarmadı diyorsan Shigatsu wa kimi no uso izle, belki o hoşuna gider. Benim en sevdiğim animelerden.

7. Millennium Wizard King of Dressrosa

Mesaj Sayısı 17,664
    Üyelik Tarihi21 Tem 2009
    Japonlarda taciz diye bir kavram yok desen daha doğru olur.Belki artık animeler eski heyecanı uyandırmıyor da ondan bilemiyorum.Eskiden iyi olmasa da güzel gibi gelirdi şimdi fark daha belirgin hissediliyor özellikle yeni animelerde.Ben Noragami,Gangsta,Tokyo Ghoul falan bunları öyle pek beğenmemişimdir ne kadar popüler olursa olsun.

Gerçi bu seri diğerlerinden farklı olarak temeli sağlam atmış aslında distopya evreni olarak ama öğeler biraz sıradan anlatım yavan gibi duruyor.Yoksa hikayesi var Evanjelistlere bağlanması güzel bir detay.

8. Dr. Hiluluk Kurohige Kaizokudan, Māsharu Dī Tīchi senço...

Mesaj Sayısı 7,266
    Üyelik Tarihi8 Ara 2015
    Tokyo Ghoul gereksiz gömülen sırf havalı gözükelim diye eleştirilen daha doğrusu boklanan bir seri.(ilk sezonu için konuşuyorum.)

Güzel müzikler, fena olmayan animasyon güzel karakterler içerisinde psikolojik unsurlar, okutan izleten de bir hikayesi vardı. Diğer sezonlar ne oldu bilmiyorum.

Ha bu kitlesinin çocuk olmasından kaynaklanıyor.

9. Millennium Wizard King of Dressrosa

Mesaj Sayısı 17,664
    Üyelik Tarihi21 Tem 2009
    İlk sezon neyse ikinci sezonu izleyemedim bile hiç izletmedi kendini bıraktım gitti.

10. Dr. Hiluluk Kurohige Kaizokudan, Māsharu Dī Tīchi senço...

Mesaj Sayısı 7,266
    Üyelik Tarihi8 Ara 2015
    Diğer sezonların olay sırası manga ile değişik bazıları tamamen mangadan ayrı. Mangasındaki hava daha değişik daha korku/psikoloji ağırlıklı. Yine de ilk sezon atmosferi de çok başarılıydı.

Bu Sayfayı Paylaş

Konuyu Okuyanlar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Yukarı Çık