Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Anime Sohbet-Tartışma

Shigatsu wa Kimi no Uso

13. bölümü izledim. Hayır şu ilk bölümlerden beri verdikleri mesaj yetmedi bu bölümde de hoca noktayı benim için koydu. Şimdi bu kız ölecek değil mi?
Ağır drama bağlıyor mu? Bağlıyorsa bırakıcam...

Shigatsu wa Kimi no Uso müzik konusu bakımından bir Nomade Cantabile değil.
Duygusal açıdan ele alırsak Fruits Basket, Kimi no Todoke'den daha alt seviyelerde.
Ama üstün tarafı ise komedi, dram unsurlarını birlikte harmanlayan çok yönlü bir anime olması. Üstte saydığım animelerde tek bir unsur daha ağır basıyor. Shigatsu o konuda diğerlerinden iyi. Tatmin olmadım ama güzel bir seriydi.

Shigatsu wa Kimi no Uso müzik konusu bakımından bir Nomade Cantabile değil.
Duygusal açıdan ele alırsak Fruits Basket, Kimi no Todoke'den daha alt seviyelerde.
Ama üstün tarafı ise komedi, dram unsurlarını birlikte harmanlayan çok yönlü bir anime olması. Üstte saydığım animelerde tek bir unsur daha ağır basıyor. Shigatsu o konuda diğerlerinden iyi. Tatmin olmadım ama güzel bir seriydi.
Diğerlerini bilemem ama performans bölümleri klasik müzik açısından tatmin edici ve harikaydı çoğu bölüm.Ses sisteminde dinleyince epey tatmin oldum.
Serinin anlatım biçimi ve üslubu çok iyi.Dexter misali iç ses yardımıyla psikoloji analizleri yapılması çok başarılı.Sembolizmi yoğun ve çizimleride çok iyi.Dandik seri bile olsa sırf çizimleri için izlerdim.Karakterler de baya samimi onu da atlamamak lazım.

Diğerlerini bilemem ama performans bölümleri klasik müzik açısından tatmin edici ve harikaydı çoğu bölüm.Ses sisteminde dinleyince epey tatmin oldum.
Serinin anlatım biçimi ve üslubu çok iyi.Dexter misali iç ses yardımıyla psikoloji analizleri yapılması çok başarılı.Sembolizmi yoğun ve çizimleride çok iyi.Dandik seri bile olsa sırf çizimleri için izlerdim.Karakterler de baya samimi onu da atlamamak lazım.
Performans diyorsan Nodame'yi kesin izlemelisin bence. Çizim konusunda iddialı olduğunu söyleyemem ama gerek solo çalışlar gerek orkestra ile çalışlar olsun izlerken oldukça büyük etki bırakıyor. Zaten konusu bu tarz müzik olan serilerin etkileyiciliğini çalan parçadan ziyade o an notadan çıkan sesin vurgusu ile seyircideki tepki, iç ses vs ortaya çıkarıyor.

Ama dediğim gibi Nodame'de de komedi, drama, müzik vs. var ama bunlarda müzik unsuru diğerlerini gölgede bırakırken Shigatsu aynı anda tümünü yükseltebiliyor. Bana göre çizimden başka tek üstün yönü budur. Yoksa Nodame kadar etkilemedi beni.

Garo izleyen var mı? CGI (mı deniyordu emin değilim) efektini çok kullanıyorlar ama dövüşleri son bölümlerde baya güzel oldu. Eğer çok gözüme batmaz derseniz tavsiye ederim. Animenin ilk yarısı biraz kötü olsa da karakter gelişimi güzel.

Bu Kazuya Nakai'de ne ses var be.Samurai Champloo'ya başladım da Mugen'e cuk diye oturmuş sesi.Karizmasına karizma katmış.:D

Akatsuki no Yona izliyorum. Serei no Moribito havasında. Böyle animeleri seviyorum (Bir diğeri için bkz: Madan no Ou to Vanadis). Gerçi tam olarak bu tarza girer mi bilmiyorum ama Sengoku no Basara'yı sevmemiştim.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık