Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Kütüphane] Anime-Manga Farkları

güzel bilgi ama çoğu ufak tefek oynama saçmaladıkları yerler sadece 3-4 yermiş. birde luffy'nin göz altı yarası var animede es geçilen eline sağlık üstad sadece anime takip etmek yinede daha güzel manga okurken insan fazla gülemiyor yada duygulanamıyor.

Eline sağlık abi bayaa uzun olmuş. Yalnız kafama bişey takıldı animedede nami 100 milyonu köyünü Arlong dan satın almak için toplamıyormuydu ?
Yorumuma gelince ; ben hem manga hemde anime takip edenlerdenim,ama gerçek şu ki bu gün güncelini takip ettiğim bütün serilere animesini izleyerek başladım. O yüzden animenin yeri bende herzaman farklı olacak. Bana göre manga tatsız,tuzsuz bir yemek gibi ama anime öyle değil. Animedeki efekt bolluğunu mangada bulamıyorum. Aralara filler sokulsada bana göre herzaman anime daha güzel olacaktır. Geçenlerde birisi anime okuduğunu ve gördüğünü anlayıp yorumlayamayanlar için gibi bir konuşma yapmıştı. Ona şunu söyleyim anime okuduğundan ve gördüğünden daha çok zevk almak için yapılmıştır. Anime izleyenlere özürlü muhamelesi yapmaya çalışanlar önce bi kendilerine bakıp sonra konuşsunlar...

gayet güzel hazırlamışsın...
ama şuda var adamlar nedense 1 manga bölümünü 1 animeye düzenliyor bunun için filler koymak zorundalar yaptıkları ilk yanlış o bence iyide başarıyorlar tabi eksik yönleri var ama yaptıkları en büyük yanlış 1manga=1 anime bölümü.

ciddi ciddi animeciler çok ciddi durumlar hariç içine ediyorlar manganın (Beyaz Sakal'ın yüzünün yerine bıyık olayı hadi eyvallah diyelim) Eiichiro Oda bunları normalmi karşılıyor acaba yada mangasının animesinden haberimi yok...
bende aynı fikirdeyim E.Oda neden bir şey söylemiyor şu anime yapan adamlara :confused:

bende aynı fikirdeyim E.Oda neden bir şey söylemiyor şu anime yapan adamlara :confused:

o tür işler yapan adamlar muhakkak danışırlar yer yer E.odaya çünkü uydurma iş değil bir bölümde yaptıkları sallama bir olay 100 bölüm ötesini etkilyeebiliyor adamlar hepimizden daha ayrıntılı okuyor araştırıyor mangayı görmediğimiz ayrıntıları görüyor ve kılıfına uyduruyor bugün one peiceyi tanıyanların büyük çoğunluğu anime sayesinde tanıdı yani karşılıklı yarar sağlıyor 2 tarafta

ne dicek,wbnin beynini animede görmek istiyorummu dicek :D opnin ana izleyici kitlesi 13-18 arası zaten ne yapsınlar ;) bu arada marco eline saglık,bayagı ugrasmısın...sadece su sverdigin filler linkindeki ,filler listteki loguetown olayı yanlıs... 51. ve 52. bölüm filler demişiniz... 50. ve 51. bölüm filler onuda ben ekliyim :)

kardeşim :) o sadece bir nokta hadi beyni görmeyi geç peki Shanks'ın koluna ne demeli beyinden biraz daha az etkileyecek bir durum (maksat çocuklar etkilenmesin diye yapılıyorsa) bariz mangada kol yok bilmem kaç yüz bölümdür kol yok ama animede o sahneye gelince kol var:confused:
ya safa bilmiyorsun sanki...kendini pidgetto sanıpta camlardan ucanları :D luffynin korsan olmak için kendini kestigini gören kendinide keser ana babasınıda...13 deilde yine 15 olsa tmm dicemde işte op animesinin 13 yas üstü olması işleri bozuyor...aynısı wb içinde gecerli...mangada siyah beyaz geciştirirsin...animede o beyni renkli olarak göstermeleri ve sürekli kanın aktıgınıda belli etmeleri lazım...yani marconun cevirdiklerinde cok daha sacma degişiklikler var en iyi dedişiklik yine wbnin beyni bence...jinbei akainuyu durdurur mihawktan tek yer :D shanksın koluna hiç girme o tamamen bir çizim hatası ,ordaki grafikerin ve anime yönetmeninin essekligi :) yani yapacak hiç bişe yok...dünyada muazzam bütceli filmlerle basedip para kazandırabilen yegane yapımlar animasyonlar veya cocuklara hitap eden harry potter gibi seriler...para cocuklarda ne yapsın adamlar...onlar opyi sevdigi için anime yapmıyorlarki para kazanmak için yapıyorlar ;)

Moderatör tarafında düzenlendi:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık