Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Amiraller ve İmparatorlar Hakkında Bir Soru

S.a arkadaşlar forumu uzun zamandır takip ediyorum konuları okuyorum da aklıma takılan soru şu neden forumun neredeyse tümü yonkouları amirallerden üstün görüyor ? paso yonkoular ezer yonkoular patates eder gösteriliyor ? denizcilerin en güçlü gücü sonuçda bu amiraller ve öyle ezme felan olmaz diye düşünüyorum kafa kafaya kapışma olur ki mf'de kizaru aokiji tereddüt etmeden ki hatta kizaru dur şu yılanın basını koparım gibi komik bir tabirle direkt beyazsakala saldırıyor hani ne olduda bu yonkoular bu kadar büyük görünüyor onu merak ettim :)

Bence Amiral>Yonkou ya da Yonkou>Amiral diyemeyiz.
Sadece ikisi de bir kaliteyi belli ediyor.
Hiç alakasız, ünvansız veya rütbesiz kişiler de bu seviyelerde olabilir.
Bana kalırsa Akainu, 4 Yonkou ortalamasından güçlüdür.

Sorunu şu başlıkta da sorabilirdin.

http://www.korsanfan.com/konu/genel-tartışma.6271/

Yinede kendi adıma cevap vereyim.Bana göre de yonko>amiraldir.Yonkoların ve amirallerin kendi arasında bir dengesi olduğunu mangaka açık bir şekilde hissettirdi zaten.Bir amiral bir amirali 10 günlük bir sürede yenerken yonkolarda bölgeleri için birbiriyle savaşıyor dendi.Mf ilk çıkış hali WB'nin diğer yonkolardan eksiği yoktur.

WB vs Aka'ya baktığında mfde birbirlerine 2 net vuruş yapıyorlar.Birinin kafa gidiyor diğeri kısa bir süreliğine felç kalıyor.WB Saka'yı yendikten sonra öldürebilirdi ama Saka'nın daha rolü bitmediği için mangaka bir şekilde Saka'yı WB'den uzaklaştırdı.Zaten Ace'nin ölümünden sonraki o kısacık dövüş WB'nin üstünlüğüyle bitti.Ve bu WB çok sayıda top,kılıç vs. yarası almış haliyle Aka'ya üstün geldi.

WB'nin ölümünden sonra Shanks gelip herkese meydan okudu.Bence WB ölmeden önce bireysel olarak savaş alanındaki en güçlü kişiydi.O öldükten sonra Shanks geldiğinde savaş alanındaki en güçlü kişi o oldu.

Kaido'ya bakıyorsun zaten öve öve bitirilemiyor Dressrosa'dan beri.Çoğu okuyucuya göre en güçlü yonko.

BM'nin nelere kadir olduğuna bu arc şahit olduk.

Bir de yanlış hatırlamıyorsam Oda ''Anneler değil Akainu Kaido'dan bile güçlüdür'' tarzı bir şey demişti.Kimileri Oda'nın bu sözünü referans almayabilir ama seride yonko>amiral denklemini hissettirmeye çalıştığı açık bence.

Bir yonko net olarak bir amiralden üstündür şu anki arc da bile bu belli oluyor.

Ama şöyle birşey var 3 amiral birleşip bence bir yonko alabilir ama yonkolar anlaşıp birleşemez. O yüzden 3 amiral en güçlü oluşumdur ama teke tekte bir amiralin şansı yok.

Amiraller yonkoudan eksik adamlar değil.

Kapışmaları çok çetin olur. Öyle ya da böyle.

Zaten iki gücün karşı karşıya gelme olasılığı çok çok nadir. Yazar o potaya girmiyor.

Aslında net bir şekilde yonkou > amiral diye bir şey yok.Yonkoular daha heybetli gözüküyor amirallere göre.Birde Fuji’den sonra amirallik çok itibar kaybetti.Yeşil Boğa reis toparlar diye umuyoruz.

Benim merak ettiğim şey şu belki de çoğu kişi bu sorunun cevabını merak ediyor Shanks ile Kaido arasında ne tür bir olay geçti. Savaş alanına dimdik ayakta ve bir çizik bile almadan gelen Shanks Kaido'yu savaşa girmesini nasıl engelledi.
1- Diyalog yeteneğini kullanarak mı? ikna etti. Keza bu yöntem Kaido'yu ikna edecek kadar güçlü mü? Kaido diyaloglara kapalı biri gibi duruyor.
2 - Shanks vs Kaido şeklinde mi? Oldu. Bu olasılık da pek mümkün görünmüyor Çünkü Shanks ve tayfası yorgun ve yara içinde gelmesi yada Kaido Shanks'e kin duyması gerekirdi.
Başka ihtimaller var mı?

Benim merak ettiğim şey şu belki de çoğu kişi bu sorunun cevabını merak ediyor Shanks ile Kaido arasında ne tür bir olay geçti. Savaş alanına dimdik ayakta ve bir çizik bile almadan gelen Shanks Kaido'yu savaşa girmesini nasıl engelledi.
1- Diyalog yeteneğini kullanarak mı? ikna etti. Keza bu yöntem Kaido'yu ikna edecek kadar güçlü mü? Kaido diyaloglara kapalı biri gibi duruyor.
2 - Shanks vs Kaido şeklinde mi? Oldu. Bu olasılık da pek mümkün görünmüyor Çünkü Shanks ve tayfası yorgun ve yara içinde gelmesi yada Kaido Shanks'e kin duyması gerekirdi.
Başka ihtimaller var mı?
Ben pek sanmıyorum, ama bazı takipciler Kaidonun sahip olduğu kitabeyi ona Shanksın verdiğini düşünüyordu.

Bu arada konu hakında da bana göre younko>amiral olduğu açık en azından teke tekde. Robin bile zou da vurguladı Luffye, dikkatli ol şimdiye kadar karşılaştığımız güçlerden ayrı bir levelde diye.

Amiraller çok karizma, uzun boylu heybetli adamlar ama insan diyorsun bakınca. Kendilerinden ziyade meyveleri sıkıntı. Yonkoular öyle değil, Shanks bir tek normal duruyor ama o da haki canavarı çıkacak gibi. BM, Kaido, WB hep insan üstü güce sahip birer canavar. Karasakal desen hem karanlık hem deprem meyvesine sahip.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık