Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Aizen vs Yamamoto

hangisi kazanır ?

• Kullanılan toplam oy
    42
Bunların ikisini de İchigo şamarlar.:cool:
pek ihtimal vermesem de saygı duyarım :) Ne olursa olsun ichigo vs yamamoto, aizen vs yamamoto veya ichigo (son hali) vs aizen dövüşlerini izlemek çok keyifli olurdu diye düşünüyorum :)

bunların ikisini de aynı anda alabilecek yhwach ve eğer bir salak olmasaydı gremmy vardı bence :)
gremmy tam bir bug karakter, bunların öldüğünü hayal etseydi iş tamamdı ama o kadar salak ki hayal kurmayı beceremiyor :D

pek ihtimal vermesem de saygı duyarım :) Ne olursa olsun ichigo vs yamamoto, aizen vs yamamoto veya ichigo (son hali) vs aizen dövüşlerini izlemek çok keyifli olurdu diye düşünüyorum :)

bunların ikisini de aynı anda alabilecek yhwach ve eğer bir salak olmasaydı gremmy vardı bence :)
gremmy tam bir bug karakter, bunların öldüğünü hayal etseydi iş tamamdı ama o kadar salak ki hayal kurmayı beceremiyor :D
Bleach'in dinamiklerine hiç hakim değilim.:D Aynı anda kastetmemiştim ya. Ama kulağa güzel geliyor...

Gremmy’nin hayal gücünün limiti var. Gücünü katlayınca anca meteor hayal edebildi mesela.

Reiatsusu yüksek bi adamın öldüğünü hayal edemiyor. Rakip güçsüz olunca (yachiru) vücudunu kurabiyeye dönüştürebilmişti. Düşmanın gücüyle alakalı o durum.

Yani ichigo’nun getsugası gibi düşünün. İchigo ne kadar güçlüyse o kadar büyük getsuga atıyor. Gremmy de hayal gücünü kullanırken bi güç kaynağı kullanıyor. Gücü neye yeterse onu hayal ediyor. Rakibin reiatsu yüksekse doğal olarak onun ölümünü hayal etmek daha çok güç ister.

Yhwach ruhundan bi parça verdiği kişiler ölünce güçleniyor. Savaşın başında tüm soul society’e kendisinden küçük bi parça dağıttı. Savaşın amacı yhwach’ı güçlendirmekti. Geçmişinin anlatıldığı bölümde açıklanıyordu bu. Her ölen kişi adamı daha da güçlendirdi. 1000 yıldır da zaten güçleniyor.

1000 yıl önce genryuusai’yle denktiler diye kafanız karışmasın. Yhwach gözlerini açtığında genryuusaiden güçlü adama bu sayede tek attı. Genryuusai yhwach’a denk değil. 1000 yıl önce denktiler. Salak adam bankaisi değişince sadece kendisi güçlendi sandı. Yendiği adam clon çıktı. Zaraki kendi clonunu göz bandını çıkarmadan ve yaralanmadan yendi ordan anlayın farkı.

Manga sonundaki aizen, ichigo, yhwach ve zarakinin ligi ayrı. Yamamato bunların gerisinde kaldı. Adamın “herşeyi keserim, hiçbirşey bana işlemez” lafları bu lige işlemez. Adam anca gözünü açmamış yhwach’ın clonuna hava atıyor.

Yama, İçigo, Kenpaçi ... gibi düz savaşanların Aizen' karşı zerre şansı yok. Ne kadar güçlü oldukları önemsiz.

Hougyoku'yu yok etmek mümkün değil, dolayısıyla Aizen'i de yok etmek mümkün değil. Bu ikisi artık bir varlık, ayırma şansı yok, olsa hapse atmak yerine idam edecekler zaten. Aizen'in savaş gücü de herkese yeteceğine göre yenilmez bu tiplere.

Aizen büyü, mühür tarzı fiziksel savaşın ötesinde yetenekler ile durdurulabilir ki böylece yenilir. Juha Bach, İçibei gibiler şansa sahip ötekiler değil.

Yhwach a rakip olabilecek, onunla dövüşebilecek bir karakter olduğunu zannetmiyorum ben. Gremmy konusundaki açıklama iyiydi bu kısımları gözümden kaçırmışım sanırım.
Ama zarakinin Miracle Valkyre ile olan dövüşünü kazanıp kazanamayacağı bile belli değildi. Ne kadar kesersen o kadar büyüyor ve güçleniyor, eğer gücü gösterildiği kadar ile sınırlı değilse yhwach gücünü çekmese muhtemelen soul socety i zarakiyle beraber gömecekti.

Bleach kararkterlerinden en sevdiğim açık ara zarakidir ancak Zaraki yhwach ile aynı ligde değil. Daha doğrusu hiçkimse yhwach ile aynı ligde değil. Mangaka bence onu yendirebilecek bir yol bulamadığı için ishida gibi birisini kullandı. herşeyi gören ve gelecekte yaşanacak olayı yaşanmadan değiştiren adam kendisine gelen oku göremedi ve herşeye sözde gücü yeten adam ichigonun bankaisiz kılıcından tek yedi. Neyse konu çok sapmasın aizen ve yamamotodan farklı yerlere gitmeyelim :)

Yama, İçigo, Kenpaçi ... gibi düz savaşanların Aizen' karşı zerre şansı yok. Ne kadar güçlü oldukları önemsiz.

Hougyoku'yu yok etmek mümkün değil, dolayısıyla Aizen'i de yok etmek mümkün değil. Bu ikisi artık bir varlık, ayırma şansı yok, olsa hapse atmak yerine idam edecekler zaten. Aizen'in savaş gücü de herkese yeteceğine göre yenilmez bu tiplere.

Aizen büyü, mühür tarzı fiziksel savaşın ötesinde yetenekler ile durdurulabilir ki böylece yenilir. Juha Bach, İçibei gibiler şansa sahip ötekiler değil.
Peki ya Hyogyokunun Yamatonun saf gücünden etkilenip Aizeni satma ihtimaline ne diyorsun.

Peki ya Hyogyokunun Yamatonun saf gücünden etkilenip Aizeni satma ihtimaline ne diyorsun.
Hougyoku Aizen'i İçigo'ya karşı bir kez reddetti. Ama ondan ayrılmadı, çünkü birleşmişlerdi, bir varlık olmuşlardı. Yani hougyoku Aizen'i kendinden bir parça olarak gördüğü için ölmesinin önüne geçiyor.

Özetle Aizen onun sahibi değil, bir parçası.

Hougyoku Aizen'i İçigo'ya karşı bir kez reddetti. Ama ondan ayrılmadı, çünkü birleşmişlerdi, bir varlık olmuşlardı. Yani hougyoku Aizen'i kendinden bir parça olarak gördüğü için ölmesinin önüne geçiyor.

Özetle Aizen onun sahibi değil, bir parçası.
Hmm.Içhigo karşısında aldığı ezici yenilgiye rağmen satmadıysa belki yine satmaz ama Yamamoto saf güç olarak da reiatsu olarak da zampaktosu ile yaptıklari olarak da tam bir canavar.

Bütün kaptanları çantada keklik gören Aizen özel önlem almıştı.Tabi o şikaisini gördükleri için de olabilir.Yamamoto gördü mü bir fikrim yok.Görmesine rağmen böyle önlem alıyorsa iş yaş.

Ek olarak Yamamoto ile Yhwach bin sene önce denk miydiler ki.Hatırladığım kadarı ile Yamamoto yenmişti bunu.

Yhwach a rakip olabilecek, onunla dövüşebilecek bir karakter olduğunu zannetmiyorum ben. Gremmy konusundaki açıklama iyiydi bu kısımları gözümden kaçırmışım sanırım.
Ama zarakinin Miracle Valkyre ile olan dövüşünü kazanıp kazanamayacağı bile belli değildi. Ne kadar kesersen o kadar büyüyor ve güçleniyor, eğer gücü gösterildiği kadar ile sınırlı değilse yhwach gücünü çekmese muhtemelen soul socety i zarakiyle beraber gömecekti.

Bleach kararkterlerinden en sevdiğim açık ara zarakidir ancak Zaraki yhwach ile aynı ligde değil. Daha doğrusu hiçkimse yhwach ile aynı ligde değil. Mangaka bence onu yendirebilecek bir yol bulamadığı için ishida gibi birisini kullandı. herşeyi gören ve gelecekte yaşanacak olayı yaşanmadan değiştiren adam kendisine gelen oku göremedi ve herşeye sözde gücü yeten adam ichigonun bankaisiz kılıcından tek yedi. Neyse konu çok sapmasın aizen ve yamamotodan farklı yerlere gitmeyelim :)
Eğer bana yazdıysan sadece zaraki değil aizen ve ichigo da en sondaki yhwach’ın liginde değiller zaten. Anca aizen biraz çarpışabildi ama o da zayıf kaldı.
Yhwach’ın kendi gücü gözünü açmış hali. Ben onu kastettim. Ondan sonra gitti ruh kralını emdi, tanrılığını ilan eden kendi adamlarını emdi, ichigo’nun quincy ve hollow gücünü emdi. Zarakiyi geçtim o zamanki aizen ve ichigo da bu adamın ligi değil.

Ben açıkçası ishida sahnesini sırf ishida’ya (iyi bi quincy) rol vermek için yaptığını düşünüyorum. Adamın öldükten sonra kendini diriltmesi son bölümde uyduruldu çünkü. Son bölümde onu uydurmasa ishidaya gerek kalmazdı.

Yalnız zaraki hakkında son kez şunu söyleyeyim: adam bankai açınca o dediğin karaktere nerdeyse tek attı. Vücudu kaldıramadı bankaiyi. İlerde bankaiyi kullanabilirse söylediğim lige girer bence. Rakibi yenememesinin tek sebebi ölümsüzlüktü.

Gremmy’i yenerken göz bandı duruyor. Adam onun üstüne göz bandını çıkarınca bile zar zor çizik attığı bi devi bankai açınca 2’ye böldü direk. Güç artışı çok fazlaydı.

şunu da hesaba katmak lazım:

Zaraki genryuusai’den zeki değil. Juha yamamatoyu cahil diye savaş potansiyelleri arasına koymazken zarakiyi sadece gücünden dolayı koydu. Aizen’i de zekası için değil reiatsu seviyesinden dolayı savaş potansiyelleri arasına koydu. Ama yamamato’nun gücünü tehlike olarak görmedi.

Hmm.Içhigo karşısında aldığı ezici yenilgiye rağmen satmadıysa belki yine satmaz ama Yamamoto saf güç olarak da reiatsu olarak da zampaktosu ile yaptıklari olarak da tam bir canavar.

Bütün kaptanları çantada keklik gören Aizen özel önlem almıştı.Tabi o şikaisini gördükleri için de olabilir.Yamamoto gördü mü bir fikrim yok.Görmesine rağmen böyle önlem alıyorsa iş yaş.

Ek olarak Yamamoto ile Yhwach bin sene önce denk miydiler ki.Hatırladığım kadarı ile Yamamoto yenmişti bunu.
Yama 1000 yıl önce Juha Bach'ı yenmiş, denk değiller belli ki. Yama daha güçlü gibi o zamanlar. Yama şikai'sini gördüğü halde, Aizen ona karşı özel önlem almıştı. Şinigami haliyle onu yenemeyeceğini düşünüyor gibi. Ama hougyoku işi çok değiştiriyor, benim dediğim bu esasında.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık