Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Aizen mi Urahara mı?

Sizce kim haklı

• Kullanılan toplam oy
    32

Aizen: Urahara Kisuke! Seni küçümsüyorum. Böyle parlak bir zekayla neden sisteme boyun eğiyorsun? O şeye nasıl itaat edebilirsin.

Urahara: O şey? Ruh Kral'ından mı bahsediyorsun? Anlıyorum. Demek onu gördün. Ruh Kral'ı olmadan Soul Society dağılır. Ruh Kral'ı dingil çivisi(Linchpin) gibidir. Çivi olmadan dağılırız. Dünya böyle bir şey işte.

Aizen: Bu mağlupların mantığı. Galipler dünyanın nasıl olması gerektiğini söyler, nasıl olduğundan değil.

Bleach evreninin en büyük iki zekası... Bu iki karakterin ruh Kralı ve sistem hakkında farklı fikirleri var. Urahara sistemden pek memnun olmasa da onu değiştirmeyi doğru bulmuyor. Aizen ise sistemden ve Ruh Kral'ından nefret ediyor. Mevcut sistemi yıkıp, kendi sistemini getirmeyi amaçlıyordu.

Peki sizce kim haklı? Sistemde hatalar olsa da, iyi kötü işleyen düzen devam etmeli mi? Yoksa daha iyisi yapmak pahasına mevcut düzeni tehlikeye atıp, değiştirmeye çalışmak mı doğru?

Son düzenleme:
Bu konuda Urahara'yı haklı buluyorum açıkçası.Hadi ruh kralı gitti yerine Aizen ve kuralları geldi. Soul society daha mı iyi bi yer olacak. Ki felsefesinde arkadaşlıklar ve ahlak kuralları zayıflar içindir diyen birisinden sağlıklı bi yasa ve yönetim şekli beklemiyorum açıkçası.Belki kendisini ruh kralından üstün gördüğü için böyle bi kalkışmaya girmiş olabilir. Ama binlerce yıllık süregelen bu geleneği ve gücü(örneğin İchibei ruh kralının sarayında şinigamilerin zanpaktosuna isim veriyor) kimse kolay kolay bozmak istemez.Bu arada Quincy arkında gördükki Aizen'in amacı aslında kendisini kimsenin kontrol etmesini istememesi. Yhwach yanına gittiğinde Soul Society'i korumanın senin ilgi alanına girdiğini pek zannetmiyorum demişti. Aizen de kim beni kontrol etmeye çalışırsa ona karşı savaşırım demişti yani bir nevi Yhwach'ın da onu kontrol etmesini istemedi.

Tabi ki Urahara haklı. Aizen'in olayı elindeki gücün verdiği kibirden başka bir şey değil. Mevcut düzene karşı çık ama getirmek istediğin sistemde yalnızca kaos olsun. Başka biri de Aizen'in sistemini beğenmezse ne olacak o zaman o da sistem değiştirmeye çalışacak. Anarşiden ancak zarar doğar. Sistemi kutsamak doğru değilse de sistemi kendi keyfiyeti için değiştirmek hiç doğru değildir.

Aizen'in alternatifi yok ki. Bir planı yok yeni düzen için, en azından ben hatırlamıyorum.

Aizen'i haklı buluyorum bu konuda.Romanlarda detaylar veriliyor.İchibei aslında şerefsizin önde gideni.Gerekirse İchigo'yu bile kolunu bacağını koparıp köle kral yapma niyetinde olan birisi.Gerekmiyor o ayrı konu.Bu düzen devam edemez.Düzen çarpıktı seride.Kayıplar verilecek diye boyun eğmek yanlış o zaman düşman gelince de boyun eğ kayıp vereceğiz diye.Bu mantık korku imparatorluğunun mantığı.Karşı çıkılması lazım.

Aizen tanrı kompleksine kapıldı çok egoistti yöntemleri yanlıştı bunlar başka mevzu.Fakat düzene karşı çıkılması gerektiği fikrinde haklıydı.Bunu Dragon gibi devrimci kişilikle fikir aşılayarak yapmalıydı tabii piyonların üzerine basarak değil.Yapmak istediği doğru yöntemleri çok yanlıştı çok fazla karşıt toplayacak biçimde.

Aizen'i haklı buluyorum bu konuda.Romanlarda detaylar veriliyor.İchibei aslında şerefsizin önde gideni.Gerekirse İchigo'yu bile kolunu bacağını koparıp köle kral yapma niyetinde olan birisi.Gerekmiyor o ayrı konu.Bu düzen devam edemez.Düzen çarpıktı seride.Kayıplar verilecek diye boyun eğmek yanlış o zaman düşman gelince de boyun eğ kayıp vereceğiz diye.Bu mantık korku imparatorluğunun mantığı.Karşı çıkılması lazım.

Aizen tanrı kompleksine kapıldı çok egoistti yöntemleri yanlıştı bunlar başka mevzu.Fakat düzene karşı çıkılması gerektiği fikrinde haklıydı.Bunu Dragon gibi devrimci kişilikle fikir aşılayarak yapmalıydı tabii piyonların üzerine basarak değil.Yapmak istediği doğru yöntemleri çok yanlıştı çok fazla karşıt toplayacak biçimde.
Aslında şöyle bir bakınca Aizen, Yamaji dışında kimseyi öldürmedi, hatta öldürmeyi bile düşünmediğini söyleyebiliriz. Bir yere kadar doğru gitse de, maalesef güçlendikçe bazı duyuları köreldi.

Aizen'in alternatifi yok ki. Bir planı yok yeni düzen için, en azından ben hatırlamıyorum.
Büyük ihtimal benzer düzen devam edecekti ama Ruh Kral'ı gibi kimsenin kölesi olmazdı. Aslında Aizen'in kabul edemediği şey bu. O hale düşmüş bir varlığa itaat etmek istemiyor.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık